
Fotó: 123RF
Háromból két gyermek naponta eszik édességet, miközben 30 százalékuk nem fogyaszt naponta gyümölcsöt – derül ki a Reveal Marketing Research hétfőn közzétett felméréséből.
2021. szeptember 20., 12:122021. szeptember 20., 12:12
A romániai gyermekek étkezési szokásairól és táplálkozással kapcsolatos neveléséről szóló fontos információk megosztása mellett a felmérés célja felhívni a figyelmet arra, hogy a szülők által a gyermekeknek átadott helytelen étkezési szokások hosszú távon kihatnak a gyermekek egészségére, emiatt haladéktalanul javítani kellene ezeken.
A megkérdezett célcsoport – 25 év fölötti szülők – által szolgáltatott adatok szerint az étkezési szokások nem a legegészségesebbek a családokban – írja az Agepres.
noha táplálkozási szakemberek szerint csak heti 1-2 alkalommal ajánlott az édes termékek fogyasztása.
A szülők 43 százaléka arról számolt be, hogy a gyermekük legalább heti egy alkalommal iszik szénsavas italt, és ezek közül 14 százalék inkább üdítőt fogyaszt víz helyett.
A megkérdezettek 41 százaléka mondta ugyanakkor azt, hogy majdnem mindig van valami édesség otthon, 31 százaléka ugyanezt állította a félkész termékekre, 19 százaléka pedig a szénsavas, nem alkoholos italokra vonatkozóan.

Szoros összefüggést mutat az iskolázottsági szint az elhízásra való hajlammal egy nemrég készült európai kutatás szerint. Szőcs Enikő sepsiszentgyörgyi nutricionista kifejtette, a megfelelő informálódás óriási szerepet tölt be az egészség megőrzésében.
Bár a szülők 69 százaléka állítása szerin tisztában van azzal, hogy saját étkezési szokásai befolyásolják gyermekük ilyen irányú szokásait, csak 35 százalékuk jellemezte életmódját „eléggé egészségesnek”.
A szülők 52 százaléka mondta azt, hogy a gyerekek heti egy vagy több alkalommal fogyasztanak feldolgozott élelmiszereket. 12 százalék pedig azt vallotta, hogy nagy vagy nagyon nagy mértékben fogyasztják ezeket a friss élelmiszerek rovására.
Paradox módon a szülők 56 százaléka gondolja azt, hogy a feldolgozott élelmiszerek egészségtelenek, és a felvágottakat, tejtermékeket és gyorsételeket sorolták ebbe a kategóriába.

Elsősorban úgy védekezhetünk a vírusfertőzések – legyen szó a koronavírusról vagy az influenzáról – ellen, hogy betartjuk az óvintézkedéseket – jelentette ki kérdésünkre Seres Lucia, a Kovászna megyei háziorvos-szövetség elnöke.
A megkérdezettek válaszai értelmében a romániai gyermekek által kedvelt ételek típusait tekintve a levesek állnak az első helyen (45 százalék), ezt követik a főtt ételek és a különböző módon elkészített burgonya (35 százalék, illetve 34 százalék), míg reggelire a legtöbben a tejjel együtt fogyasztott müzlit részesítik előnyben (73 százalék). Az étkezések közötti nassolnivalók esetében a gyermekek leginkább az édességeket, kifliféléket, süteményeket részesítik előnyben.
A gyermekek étkezési szokásairól szóló felmérést a Reveal Marketing Research piackutató cég végezte a Plan B Társadalmi Felelősségvállalási Egyesület és a Kaufland Románia megbízásából augusztus 25. és szeptember 5. között, 801 válaszadóból álló országos reprezentatív mintán. A hibahatás +/- 3,5 százalék.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
Az Európai Unió tagállamai megállapodásra jutottak a légi utasok jogait érintő több módosításról, többéves tárgyalássorozatot és vitát követően, amelyben a hatóságok, a légitársaságok és a fogyasztóvédelmi szervezetek is részt vettek.
szóljon hozzá!