
Fotó: Facebook/Double Rise Festival
Bár a kedvezőtlen időjárási viszonyok a torockói Double Rise fesztivál résztvevőinek a számát negatívan befolyásolták, a hangulatot semmiképp sem rontották el.
2018. június 30., 13:442018. június 30., 13:44
A Fehér megyei település közvetlen szomszédságában kialakított fesztiválfaluba gumicsizmával és esőkabáttal „felvértezve”, a délutáni és esti koncertekre érkeztek a legtöbben.
A Bohemian Betyars a gyalui Várkert Fesztivál után péntek este a torockói közönségnek is bebizonyította, hogy
Az együttes 2009-es megalakulásának érdekessége, hogy az énekes (Szűcs Levente) és a gitáros (Mihályfi Máté) egy borozással és pálinkázással eltöltött este után kitalálták, hogy együtt fognak zenélni. A miskolciak közül toboroztak még egy hegedűst (Palágyi Máté), egy szaxofonost (Czégé Balázs), egy bőgőst (Fehér Gábor) és egy dobost (Fellegi Kristóf). Ezzel meg is született a hat tagból álló zenekar.
A hegedűs és a bőgős népzenei/néptáncos múltját összekeverték a többi tag alternatív vonalával, majd megfűszerezték a punk és a cigány/balkáni népzene elemeivel. Ez a műfajkeverék, a lendületes, pörgős dalok és a maguk módján őrült bandatagok szinte mindenkit megmozgattak a nagyszínpad előtti „sártengerben” összegyűlt fesztiválozók közül. A kora esti koncert idején a résztvevők megcsodálhatták a színpad mögötti természetes díszletet, a Székelykőt – ez a látvány kétségkívül kárpótolta a sárban tapicskoló embereket, illetve mindig is egyedivé teszi majd a Double Rise fesztivált.
A programváltoztatás, amely a Folkszigetről a nagyszínpadhoz közeli Petőfi Rádió-kisszínpadra hozta a Parno Graszt zenekart, kedvezett a rajongóknak, viszont az, hogy azonos időpontban léptek fel Lovasi Andrással, két csoportra osztotta a jelenlevőket.
Az 1987-ben létrejött Parno Graszt magyarul és romani nyelven énekelt, de egy dalban cserélték is a nyelvet, vagy egyszerre énekeltek mindkettőn. Az Európai Világzenei Ranglistán 2002-ben 7. helyen végzett, Rávágok a zongorára című lemezükről, de a hasonló népszerűségnek örvendő Járom az utam (2004), Ez a világ nekem való (2007), Reggelig mulatok (2011) című albumról is előadtak dalokat. Olyan slágerek csendültek fel mint a Már nem szédülök, Estefelé, A Muki fija, Káde shukár.
A cigány- és világzenei kedvelői a visszatapsolt zenekar fellépése után még egy órát élvezhették a Lovasi András produkcióját, mivel a Kossuth-díjas magyar énekes kétórás koncertet adott a Székelykő lábánál. Lovasi az 1987-ben alakult Kispál és a Borz együttes, valamint a 2005-ben alakult Kiscsillag zenekar néhány tagjával lépett színpadra.
A Lovasi ’18 turné ötlete a tavalyi telt házas Lovasi 50 koncertek után vetődött fel. Egyrészt a koncerten szereplő zenészek is szerettek volna valamilyen folytatást, másrészt a koncert és fesztiválszervezők is jelezték a Lovasi-produkció menedzsmentje felé, hogy szerintük a közönség részéről komoly érdeklődés lenne további fellépések iránt.
A koncertek után a lemezlovasok feleltek a jó hangulatért, szombaton többek között a 30Y, Tankcsapda, Quimby, megszokott fesztiválárak, lángos, sör-bor-pálinka, festői szépségű táj, készséges szervezők, lelkes önkéntesek várják a fesztiválozókat.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!