
Fotó: Krónika
az erdélyi énekesnő egyedül annyi sms-szavazatot kapott, mint a többi 6 versenyző együttvéve. Ennek ellenére a zsűri értékelése rontotta az énekesnő eredményét, ezért holtversenybe került a Provincialiival és Jasmine-nal. Így a második helyezésért a három 9 pontos versenyzőből azt választották ki, aki a legnagyobb pontszámot kapta a zsűri részéről.
A zsűri jegyeinek kihirdetése előtt a számítógépes szavazórendszer állítólag felmondta a szolgálatot, amit a bemondók meglepődve vettek tudomásul, és kissé zavartan közölték: míg megjavítják a rendszert, addig a meghívott sztárvendég még egy ráadás dalt énekel. Ezalatt a stúdióban teljes volt a káosz, nem a forgatókönyv szerint történtek a dolgok, és senki sem tudta, hogy mi következik.
Kétes tisztaságú verseny
„Annak ellenére, hogy nem jutottam tovább, sikerként könyvelem el a szereplésemet, hiszen a közönségszavazataim száma többszöröse volt a többi versenyző által kapott szavazatoknak. Nagyon köszönöm az erdélyieknek a segítséget, lelkesedést” – nyilatkozta Dancs Annamari. Mint mondta, kételkedik a verseny tisztaságában, és nemcsak ő, hanem más előadók is. Az énekesnő azt is furcsállja, hogy a zsűri műsor közben meggondolta magát, és egyénileg nem mutatta be jegyeit a tévénézőknek, holott a verseny szabályzatában és a műsor forgatókönyvében ez állt. Ilyenformán nem lehet tudni, hogy ki milyen jegyet kapott. Az is érdekes, jegyezte meg Dancs Annamari, hogy a többször kipróbált, digitálisan lementett beállítás a második dalnál hirtelen elromlott, az énekhangból pedig szinte semmi sem hallatszott.
Vita a kulisszák mögött
Sokan feltették a kérdést, hogyan történhetett meg az, hogy a közszolgálati televíziónál a zsűri szavazatainak ismertetése előtt a számítógépes rendszer csak úgy felmondja a szolgálatot. Talán időt szerettek volna nyerni a döntőbírák? Az énekesnő szerint utólag kiderült, hogy a műsor után a zsűritagok és a produkció vezetői a kulisszák mögött vitatkoztak, majd úgy „döntöttek”, hogy az adásban kihirdetett első helyezett csak második lett, a második helyezett Provincialii pedig első, és Jasmine nincs is az első három helyezett között. Hétfőn hivatalos közleményben hirdették ki a „helyes”, végső döntést, amelynek igazságosságát a román média is megkérdőjelezi. A Dancs Annamarira szavazók közül sokan megerősítették, hogy sms-eik nem értek révbe, a rendszer több szavazatot nem fogadott el.
„Meglepődtem, hogy a zsűri csak két pontra értékelte szereplésemet, annál is inkább, mert előzőleg kihangsúlyozták, hogy a show, a látvány nagyon fontos. Én úgy érzem, hogy ebből a szempontból is mindent megtettünk, hiszen koreográfusunk, Erdei Kati olyan produkciót állított mögém, amelyben akrobatikától kezdve dzsesszbalettig minden volt” – fejtette ki az énekesnő. Azt is elmondta, hogy a felkészülés alatt a stáb (rendezők, hangmérnökök, operatőrök) a Provincialii számát és az ő produkcióját tartotta a két legesélyesebbnek. Dancs Annamari mindenképpen nagy tapasztalatnak tekinti a versenyt, és bár nem jutott tovább, előrelépésként értékeli, hogy erdélyi magyar szólista eljutott az Aranyszarvas Fesztivál közelébe.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.