
Fotó: Musicpix.hu
Erdélyi városokban csap a húrok közé a héten az Ivan & The Parazol budapesti rockegyüttes. A klasszikus rockzenét a kortárs trendekkel vegyítő, dinamikus, szabad stílust képviselő zenekar frontembere, Vitáris Iván a közönséggel való kapcsolatról, fellépésekről és a jövőbeli tervekről beszélt a Krónikának.
2018. március 22., 09:292018. március 22., 09:29
– Egy 2016-os, négyállomásos koncertsorozat keretében mutatkoztatok be első alkalommal Erdélyben. Akkor hogyan fogadott a közönség, milyen élményekkel tértetek haza?
– Iszonyatosan jó élmény volt.
– Mennyire ismeri a dalaitokat az erdélyi közönség, van-e itteni rajongótáborotok?
– Szerintem van egy kör, aki ismer bennünket, és most ki fog derülni, hogy a szájhagyomány és az egyéb csatornák révén mennyivel bővült a közönségünk. A 2016-os koncertjeinken nagyon jó érzés volt, hogy szinte valamennyi klub tele volt, remélem, ez most is így lesz.
– Több alkalommal is részt vettetek az amerikai SXSW fesztiválon, játszottatok már az Egyesült Királyságban, valamint Hollandiában is. Milyen hasonlóságokat és különbségeket véltek felfedezni a külföldi és magyarországi vagy romániai magyar közönség között?
– Minden ország más szokásokkal, rockzenéhez való viszonyulással rendelkezik. A hollandok inkább egyfajta szakértelemmel, csendesebben követik a koncertet, míg mondjuk Amerikában minden geg, improvizáció működik, nagyon „együtt élnek” a produkcióval. Minden koncert más miatt jó, és ez a közönségre is igaz. Ahogy a nyelv, úgy a szokások is változnak, de olyat nem tudnék mondani, hogy egy bizonyos országban rossz volt a közönség.
– Eddig három nagylemezetek jelent meg – Mama don’t You Recognize Ivan & The Parazol?, Mode Bizarre és The All Right Nows címmel –, a negyedik albumot pedig Los Angelesben veszitek fel. Hogy áll a munkafolyamat, mikor jelenik meg a lemez?
– Jelenleg a keverés fázisában vagyunk, és ha megfelelő kiadót találunk az anyaghoz, akkor legkorábban ősz végén fog megjelenni.
Fontos tudni, hogy a basszusgitárosunk, Tarnai János most nem tud velünk koncertezni egy komoly betegség miatt, szóval nagyon nehéz időszakot tudhat maga mögött a zenekar. A lemez részben ennek a feldolgozásáról is szól.
– Mennyit változott az együttes felépítése, stílusa, illetve célja a 2010-es megalakulás óta?
– Rengeteget. Csenevész kis srácból öntudatos, tapasztalt emberré vált. Persze az is fontos, hogy a csenevészséget nem szabad elveszteni. Az a kvintesszencia része, és az is maradt. A céljaink nem változtak.
– Mit tekintetek az eddig pályafutásotok csúcspontjának?
– Van olyan, hogy csúcspont? Itt Bródyt idézném: „nem a csúcson ülni a legjobb, hanem megmászni a hegyet”.
– Idén hol találkozhatnak még veletek a bulizni vágyók? Terveztek-e további erdélyi fellépést a jövőben?
– Mindenképpen jó lenne visszatérni az erdélyi fesztiválokra is, például a bonchidai Electric Castle-re. A közönség ezen a nyáron a legtöbb nagy magyar fesztiválon láthat minket, valamint játszunk a prágai Rock For People on zenei rendezvényen is, a Stones-koncert másnapján.
Bejárja az erdélyi városokat a budapesti zenekar
Az Ivan & The Parazol együttes tagjai: Vitáris Iván – ének, Balla Máté – gitár, Beke István – klimpír, Tarnai János – basszusgitár (inaktív tag), Simon Bálint – dobok. A banda a tervek szerint szerdán este a kolozsvári Form Space-ben lépett színpadra, csütörtökön a marosvásárhelyi Jazz & Blues Klubban koncertezik. A turné következő állomása a csíkszeredai Grund lesz, ahol pénteken lépnek fel, a nagyváradi Moszkva kávézóban szombaton, koncertsorozatukat pedig vasárnap zárják a temesvári Reflektor Venue nevű szórakozóhelyen.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!