
Borboly Csaba egy tarisznyát és egy székely babát ajándékozott Varga Mihálynak
Fotó: MTI
Hagyományos kézműves termékekkel, népművészeti bemutatókkal, turisztikai kínálattal és sokszínű programmal várták az érdeklődőket Budapesten, a harmadik alkalommal szervezett, péntektől vasárnapig tartó Székely Fesztiválon.
2017. május 15., 13:342017. május 15., 13:34
2017. május 15., 13:392017. május 15., 13:39
Száz kiállító 1300 terméke közül válogathattak a budapesti Millenáris parkban a harmadik alkalommal rendezett Székely Fesztivál résztvevői. A péntektől vasárnapig tartó rendezvénysorozaton minden nap más – Hargita, Kovászna, Maros – megye mutatta be kulturális értékeit – számolt be közleményében a háromszéki önkormányzat.
„Az elmúlt három évben kiderült, hogy Székelyföld sokkal gazdagabb annál, minthogy három nap elég legyen minden értékének bemutatására, ezért felmerült annak az ötlete, hogy ősszel is rendezzünk egy fesztivált. A székely fesztiválon egyszerre három dolog, a hagyomány, a termék és a kultúra kapcsolódik össze.
– mondta Varga Mihály, Magyarország nemzetgazdasági minisztere, a fesztivál fővédnöke a rendezvény pénteki megnyitóján.
Pénteken a Hargita megyei termelők mutatkoztak be, kínálatukban a kerámiától, festett bútoroktól kezdve a tejtermékekig és a gyógyteákig a székely termékek sokasága szerepelt.
A sokszínű Székelyföld várja a magyarországi vendégeket, ebből kíván ízelítőt nyújtani a három megye ezen a rendezvényen” – jelentette ki Borboly Csaba, a Hargita Megyei Tanács elnöke.
Szombaton Kovászna megye, Háromszék mutatta meg hagyományos értékeit: a Százlábú Néptáncegyüttes magyar népi játékokkal, néptánccal várta az érdeklődőket, a Tokos zenekar szolgáltatta talpalávalót, a budapesti közönség megkóstolhatta a borvizet is.
„Több mint 700 km-ről, Háromszékről jó szívvel jöttünk, és szeretettel várjuk az anyaországiakat hozzánk, hiszen
– mondta Tamás Sándor, a Kovászna Megyei Tanács elnöke.
Maros megye a Székely Fesztivál harmadik napján, vasárnap mutatkozott be. Színpadra lépett a Maros Művészegyüttes, a fesztivál résztvevői a szovátai fürdőéletről és a Maros megyei szokásokról, néphagyományokról és kézművesmesterségekről is tájékozódhattak.
„Ez a harmadik év, amikor a Székely Fesztivált megszervezik Budapesten, és a hármas szám ezúttal is bűvösnek bizonyul, mert az eseményen idén először vesz részt mindhárom székelyföldi megye hivatalos módon. A rendezvény azért fontos számunkra, mert alkalmat ad arra, hogy megmutassuk értékeinket és hogy
– részletezte Péter Ferenc, a Maros Megyei Tanács elnöke. Az idei fesztiválon Gyergyószék díszvendégként vett részt, mindhárom napon jelen volt kínálatával.

Hétvégén Manchester főterén zajlott az első alkalommal megszervezett Góbéfest, amelyen Kovászna megye kulturális programokkal, kézműves tevékenységekkel és a turisztikai kínálatával volt jelen.
A nyár a legtöbb ember fejében a szabadság, a napsütés, a nyaralás és a gondtalan kikapcsolódás évszaka. Mégis sokan vannak, akik éppen ezekben a hónapokban érzik magukat feszültebbnek, kimerültebbnek vagy szorongóbbnak.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
szóljon hozzá!