
Az egyesület nagyobb diákoknak is rendez nyári zenetábort, amely részben szintén szabadtéren zajlik
Fotó: Facebook/Instru-Mentor Egyesület
Értékes zenei élményekkel gazdagodhatnak a következő két hétben azok az elemisták, akik jelentkeznek a Biozene foglalkozásaira. A kolozsvári programokat szervező Instrumentor Egyesület munkatársa, Fodor Lilla Dorottya a hangszertanulásról, a természetben zajló tevékenységekről beszélt lapunknak.
2020. július 11., 18:412020. július 11., 18:41
2020. július 11., 18:442020. július 11., 18:44
Zenés foglalkozásokon és természetismereti játékokon vehetnek részt a következő két hétben elemisták a Biozene keretében. A kolozsvári Rhédey-házban és parkokban tartandó foglalkozásokon furulyával és gitárral ismerkedhetnek meg a gyerekek. „Megpróbáljuk őket zenei képzettségükhöz mérten csoportokra osztani, vannak, akik teljesen kezdők, mások év közben is játszanak valamilyen hangszeren, így akár már kottát is tudnak olvasni” – jelentette ki a Krónika érdeklődésére Fodor Lilla Dorottya, a szervező Instrumentor Egyesület munkatársa. Hozzátette,
sokan délután-este otthon is folytatják a gyakorlást, annyira belejönnek.
Mint kifejtette, a gitár is vonzó a gyerekek számára nyugodt, finom hangzása miatt, illetve a pengetés mellett énekelni is lehet.
– fogalmazott a szervező. Rámutatott, ha fülbemászó dallamokat hallgatnak, és kedvet kapnak valamilyen hangszer alaposabb megismeréséhez, az már sikerként könyvelhető el.
Fotó: Facebook/Instru-Mentor Egyesület
A foglalkozások idei újdonsága a NECC (Nature Education Community Centre) csoporttal való együttműködés, innen ered a Biozene elnevezés is. A természeti neveléssel foglalkozó csapat tagjai a sétatéri parkban és a Mikó-kertben a növényvilágról, állatokról beszélgetnek a gyerekekkel, játszanak velük, illetve szemléltető anyagokat hoznak, amelyek közelről is megnézhetők, például nagyítóval különböző madártollak.
„A biológiai rész változatosabbá teszi a programot, illetve nagyon jól összekapcsolható a zenével, ugyanis sok dal szól madarakról, növényekről, állatokról, régi ötlet volt így tematikusan összekapcsolni a két területet. Ugyanakkor a jelenlegi helyzet miatt kifejezetten jó, hogy a gyerekek a szabad levegőn tölthetik az idő egy részét. Ebben az időszakban kifejezetten figyelünk a létszámkorlátozásra, viszont még vannak helyek, ha valaki kíváncsi lenne” – hívta fel a figyelmet Fodor Lilla Dorottya, aki az egyesület részéről Pusztai Enikővel közösen szervezi a foglalkozásokat.
A zenei részt az Instrumentor Egyesület oktatói végzik: Visky Péter – gitár, Kondrát Bea – furulya, Vajas Emőke – furulya, Timár Lilla – zenei érdekességek. A NECC csoport részéről Rés Katalin és Király Blanka oktat ezen a héten, a következő hetekben változhat az oktatók névsora. A 4-5 fős csoportok három foglalkozáson vesznek részt naponta. A július 13–17., illetve 20–24. közötti programokra az intrumentor2010@gmail.com címen lehet jelentkezni.
A Biozene foglalkozásai a Bethlen Gábor Alap támogatásával valósulnak meg.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!