
Tóth Szabolcs és Bálint Ferenc
Fotó: Facebook/Szomszédnéni Produkciós Iroda
Válogatott jelenetekkel, a legjobb poénokkal készül március 3-ára a Szomszédnéni Produkciós Iroda, amelynek tagjai jótékonysági előadást tartanak Kolozsváron a Yuppi tábor javára.
2018. február 01., 13:342018. február 01., 13:34
Jótékonysági előadást tartanak a Bonbon-díjas és Karinthy-gyűrűs Szomszédnéni Produkciós Iroda tagjai, Bálint Ferenc és Tóth Szabolcs humoristák a kolozsvári Auditorium Maximumban március 3-án 19 órától.
– olvasható a szervezők szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében. Mint kifejtették, Tóth Szabolcs és a Yuppi tábor barátsága 2014-ig nyúlik vissza, amikor önkéntes toborzó videójával több száz embert elért. 2015-ben a Yuppi nagyköveteként ellátogatott a diabéteszes gyerekeknek szóló táborba. Azóta barátként és támogatóként is jelen van a Yuppi életében: 2016-ban szülinapját a beteg gyerekeknek ajánlotta, és egy videóval ösztönözte barátait, ismerőseit, hogy az ajándékokra szánt pénzt adományozzák inkább a Yuppi táborokban résztvevő kicsiknek. Idén humoristatársával, Bálint Ferenccel közösen állnak a kezdeményezés mellé.
„Egy színpadi műsor általában betegség miatt szokott elmaradni, úgyhogy ambivalens érzés, amikor egy előadás betegség miatt születik. Amikor megtudtuk, hogy a Yuppi tábor élményterápiás programokkal segít cukorbeteg, ízületi gyulladásos és daganatos betegségekben szenvedő gyerekeknek, felajánlottuk nekik, hogy mi lenne, ha tartanánk egy „Best of Szomszédnéni”-estet Kolozsváron, aminek a teljes bevétele a beteg gyerekeknek menne. Ezáltal nemcsak mi, hanem mindenki, aki jegyet vesz az előadásunkra, egyszerre fog szórakozni és segíteni is” – fogalmazott Bálint Ferenc.
amely egy táborozó napi hatszori egészséges étkezésének megfelelő érték. A Szuper és Yuppisztikus támogatói jeggyel rendelkezőket az előadás után kötetlen beszélgetésre várják a Szomszédnéni Produkciós Iroda tagjaival, illetve közös koccintásra. A Yuppisztikus támogatói jeggyel rendelkezők ajándékban is részesülnek. Jegyek kaphatók online a Biletmaster.ro oldalon, a KMDSZ-irodában (Petőfi Sándor / Avram Iancu utca, 21. szám), a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem HÖK irodájában (Tordai út, 4. szám, 3. emelet), a Bulgakov kávéházban és a Yuppi irodájában (Kossuth Lajos / 21 Decembrie 1989 utca, 63. szám, 3. ajtó).
Segítenek. A bevételt a Yuppi táborra fordítják
A Yuppi táborai diabétesszel, juvenilis idiopátiás artritisszel és onkológiás megbetegedéssel diagnosztizált gyerekeket és kamaszokat szólítanak meg. A résztvevőknek többféle aktivitás biztosított a tábor teljes ideje alatt: magaskötélpályán való mászás, lovaglás, evezés, íjászat, kézművesség, fényképezés, színház. Ezek a foglalkozások mind olyan élményeket jelentenek, amelyek erősítik az önbizalmat, és olyan érzelmi támaszt nyújtanak, amelyek a gyermekek fizikai jólétére is visszahatnak. 2017-ben 151 gyerek és családtag, illetve 162 önkéntes vett részt a Yuppi táborokban az egész országból. Jelenleg a Yuppi 34 orvosszakértővel dolgozik együtt.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!