
Harry herceg és Meghan hercegnő
Fotó: Facebook/Duchess of Sussex
Kislánya született Harry hercegnek és Meghan hercegnőnek. Az Amerikában élő házaspár második gyermekének neve Lilibet Diana Mountbatten-Windsor, beceneve Lili.
2021. június 06., 22:152021. június 06., 22:15
2021. június 07., 08:572021. június 07., 08:57
A hírt Harry herceg – II. Erzsébet királynő unokája, Károly trónörökös és a néhai Diana hercegnő másodszülött fia – és Meghan személyesen jelentette be vasárnap, európai idő szerint kora este.
A közlemény szerint a gyermek a kaliforniai Santa Barbara egyik kórházában jött a világra még pénteken, ő és édesanyja jól van.
Harry és Meghan 2018. május 19-én házasodott össze a London nyugati határában fekvő Windsorban, a brit királyi család legősibb rezidenciáján. Házasságkötésük után a Sussex hercege, illetve a Sussex hercegnője címet adományozta nekik az uralkodó.
és első gyermekükkel, Archie Harrison Mountbatten-Windsorral együtt Amerikába költöztek.
Archie 2019 májusában született Londonban.
Most született húga dédnagymamájáról, a 95 esztendős II. Erzsébet királynőről kapta első nevét. Lilibet volt ugyanis a brit uralkodó közkeletű fiatalkori beceneve a királyi családon belül. A gyermek második nevével a szülők a csaknem negyedszázada elhunyt Diana hercegnő emléke előtt tisztelegnek.
Diana, aki 1997-ben, egy párizsi autószerencsétlenségben vesztette életét, a kislány apai nagymamája lenne, és az idén, július 1-én töltené be 60. életévét. Harry és Meghan kislánya a királynő 11. dédunokája, és a nyolcadik a brit trónutódlási sorban. Lilibet a brit uralkodó első olyan dédunokája – egyben a brit trónöröklési lista első olyan tagja –, aki az Egyesült Államokban született amerikai állampolgárként. Ugyancsak ő az első olyan dédunoka, aki az uralkodó néhai férje, az április 9-én, életének 100. évében elhunyt Fülöp edinburghi herceg halála után jött a világra.
A házaspár és a királyi család között ugyanis jól érzékelhetően igen feszült a viszony azóta, hogy Harry és Meghan tavaly kilépett a családi kötelékből és Kaliforniába költözött, és a kapcsolat tovább romlott idén márciusban, amikor a herceg és a hercegnő világszerte óriási vihart kavaró interjút adott a CBS amerikai televíziónak.
A kétórás interjúban, amelyet Oprah Winfrey készített a házaspárral, Meghan beszélt a királyi családon belüli elszigeteltségéről, és felfedte, hogy a minden lépésére kiterjedő átható figyelem miatt az öngyilkosság gondolata is felmerült benne. Alig burkolt utalást tett emellett arra is, hogy a brit királyi család tagjaként rasszista előítéletekkel kellett szembesülnie.
Azóta sem derült ki, hogy ezt a megjegyzést ki tette, de a CBS-interjúban Harry kifejtette: a rasszista megnyilvánulásoknak általában is komoly szerepük volt abban, hogy ő és felesége tavaly felhagyott a királyi család tagjaként végzett tevékenységével és Amerikába költözött. A sussexi hercegnő – polgári nevén Meghan Markle –- személyében először került afroamerikai gyökerű amerikai állampolgár a brit királyi családba a trónutódlási lista egyik magas rangú tagjának hitveseként.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!