
Dalcsata. Tavaly a verseny budapesti döntőjét a Kubuci Kertben szervezték, idén ősszel Debrecenben is megmérettetnek az énektehetségek
Fotó: Csányi Krisztina
Páratlan lehetőséget és bemutatkozási felületet ad a díjazott zenekaroknak a Fülesbagoly tehetségkutató, amelyet idén először Debrecenben is megrendeznek. Nagy Szabolcs főszervező a könnyűzenei verseny céljáról, pozitív példákról beszélt lapunknak.
2020. április 06., 11:342020. április 06., 11:34
Határon túli magyar előadók jelentkezését is várják a Fülesbagoly tehetségkutatóra, amelyet ősszel Debrecenben is megszerveznek. A könnyűzenei versenyt először Martonvásáron rendezték meg 2017-ben, az elmúlt két évben pedig a Fejér megyei városon kívül Budapesten is lezajlott.
„A legelső gondolatok között az fogalmazódott meg bennem, hogy komoly, a díjazott zenekarok karrierjét befolyásoló nyereményeket igyekezzünk adni, rangos zsűri véleményezze a döntős zenekarokat, és magyar produkciók jelentkezhessenek. Utóbbi értelemszerűen annyit jelent, hogy nemcsak határon belül, hanem túlról is jelentkezhetnek együttesek. A tehetségkutatásnak egy határ nem szabhat gátat” – mondta el a Krónika érdeklődésére Nagy Szabolcs főszervező. Hozzátette,
A megmérettetés szervezője megemlített néhány pozitív példát: az Antares zenekar a tavalyi budapesti tehetségkutatót nyerte meg, utána az Öröm a Zene döntőt is, és bekerült az NKA Hangfoglaló program induló zenekaros támogatási rendszerébe, így 2 millió forintot kaptak. Egy hónapja Junior Artisjus-díjjal ismerték el tehetségüket. (Egyébként 2020-ra 6 Fülesbagoly tehetségkutatós zenekar kapott 2-2 millió forintos támogatást). A Ruby Harlem együttes 2018-ban nyerte meg a pesti tehetségkutatót, bekerült A Dal középdöntőjébe, és azóta Fonogram-díjat is kapott.
A Fülesbagoly tehetségkutató tehát komoly lehetőséget és bemutatkozási felületet ad a díjazott zenekaroknak – mutatott rá Nagy Szabolcs.
Felfedezve. A székelyföldi Eztán Együttes több fellépési lehetőséget kapott a versenynek köszönhetően
Fotó: Búzás Tamás
A három tehetségkutató – martonvásári, budapesti és debreceni – különálló esemény szervezésében, jelentkezésben, nyereményekben és zsűriben egyaránt. Közös pont mindössze, hogy mindháromra Magyarországról, illetve magyarlakta határon túli településekről jelentkezhetnek hangszeres előadók, együttesek a könnyűzene keretében bármilyen stílusban, legyen az pop, rock, jazz, ska, hiphop, blues, metal, reggae, punk, funky, swing, country stb.
A debreceni verseny ítészei között olyan elismert zenei szakemberek, muzsikusok vannak, mint Andásik Remo, a Hangszeresek Szövetségének főtitkára, Subicz Gábor zenész, Debrecen szülötte, Molnár Gábor, a Gold Record igazgatója, Kurucz Róbert, a Petőfi Tv felelős szerkesztője és Koczka Bori, a Zeneszöveg stratégiai vezetője.
A debreceni tehetségkutatón rengeteg nyereményt zsebelhetnek be a döntősök, összesen 6 fesztiválfellépést (Szegedi Ifjúsági Napok, Vidor Fesztivál, Zamat Fesztivál és a Campus Fesztiválon 3 koncert) oszt ki a zsűri. Előzenekarozást lehet nyerni a FISH! előtt. A nyertes 5 millió forint értékű sajtókampányt kap, élő zenélést a Music Channel Popcity műsorában, részt vehet az Öröm a Zene tehetségkutató döntőjében, ahol a fődíj 3 millió forint. Emellett még számos nyereménnyel gazdagodhatnak a zenekarok, legyen az YouTube-optimalizálás a WMMD-től, rádiós jelenlét, kitüntetett megjelenés a Zeneszövegtől, arculattervezés.
A debreceni verseny egyik különdíjas zenésze részt vehet térítésmentesen a Rocksuli jövő évi táborában Zemplén északi csücskében, Kékeden. A muzsikus zenei kurzusok, szabadidős-kulturális események részese lehet.
A debreceni tehetségkutató döntőjét eredetileg május 3-án tartották volna, a koronavírus-járvány miatt átkerült szeptember 6-ra. A helyszín továbbra is a Nagyerdei Víztorony kerthelyisége. Ugyanakkor minden nyeremény, ami időhöz kötött, például a 2020-as fesztiválfellépések átkerültek 2021-re. A változástól függetlenül a tehetségkutatóra április 15-ig lehet jelentkezni a fulesbagolyalapitvany.hu/tehetsegkutato oldalon.
A Fülesbagoly tehetségkutató az Öröm a Zene rendszerében jött létre, a Hangfoglaló program támogatásával, Debrecen önkormányzat partnerségében.
Házi videós rapversenyt indított az M2 Petőfi Tv
Ismert magyar hiphopsláger előadásával lehet jelentkezni az M2 Petőfi Tv által indított házi videós rapversenyre – közölte az MTVA sajtóosztálya tegnap az MTI-vel. A versenyen való részvétel egyik fő feltétele, hogy a videót otthon mobiltelefonnal kell felvenni – olvasható az MTVA felhívásában. Pluszpont jár azért, ha a rappelésbe a szülőket vagy a testvéreket is bevonják a jelentkezők. Csak olyan slágert lehet választani, amelynek szövegét szülői felügyelet nélkül is meg lehet hallgatni. A videót a jelentkezőknek a saját Facebook-oldalukra kell feltölteniük #petofitvrapkihivas megjelöléssel, a videó linkjét pedig üzenetben az M2 P etőfi Tv Facebook-oldalára. A közlés szerint legjobb videókat a PetőfiLive-on és az M2 Petőfi Tv Facebook-oldalán mutatják be.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!