
A Bagossy Brothers Company az egyik legnépszerűbb erdélyi együttes
Nagyváradra gurul pénteken az NKA 25 – Hangfoglaló turnébusza, ugyanis a Nemzeti Kulturális Alap negyedszázados fennállását ünneplő rendezvénysorozat keretében a Moszkva kávézóban lép fel a gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company és a budapesti Meg Egy Cukorka nevű zenekar.
2018. október 05., 11:042018. október 05., 11:04
A számos erdélyi koncert megvalósítását lehetővé tevő Nemzeti Kulturális Alap (NKA) negyedszázados fennállását ünnepli idén kiállításokkal, filmvetítésekkel, szakmai beszélgetésekkel és persze koncertekkel Magyarország-szerte, sőt a határon túl is.
hogy részt vegyenek a kezdeményezésben – olvasható a szervezők szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.
A koncertsorozat egyik állomása a nagyváradi Moszkva kávézó lesz, ahol pénteken a budapesti Meg Egy Cukorka nevű, „koszosan elegáns, szókimondó, olykor durva, máskor szentimentális rockzenekar” nyitja az estét. Dalszövegeik miatt műfajukat könnyen azonosítják azzal, amit alternatívrocknak, magyar alternek hívnak, de a brit pop-rock világa szintén jellemzi őket. Zenéjükre nagy hatást gyakoroltak a kultikus magyar alternatívrock zenekarok mint például a 30Y vagy a Kispál és a Borz. A Beatles és Oasis vonalai szintén érezhetőek a zenéjükben.
Azóta doboscsere történt, 2016-ban Szőke Bence elhagyta a zenekart, helyére Halász Máté került, rajta kívül Hárs Barna (ének, gitár), Mihályi Dávid (basszugitár, vokál) tagja a zenekarnak.
A pesti bandát követően az indie rock, alternatív rock, folk-rock stílusú zenét játszó gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company lép színpadra. A 2013-ban alakult együttes nevét a Bagossy testvérpár – Bagossy Norbert (gitár/ének) és Bagossy László (basszusgitár/vokál) – családneve ihlette, hozzájuk csatlakoztak zenésztársaik, Bartis Szilárd (dobok), Tatár Attila (gitárok, vokál) és Kozma Zsombor (hegedű, harmonika, billentyűk).
Első évükben Erdély számos településén felléptek, számaikat pedig játszani kezdte, az erdélyi rádiókon kívül számos határon túli, magyar területen működő, illetve magyarországi rádióadó is. 2014 végén a Cseh Tamás-program nyerteseként rögzítették első nagylemezük anyagát.
A 2016-os esztendőben állandó szereplői voltak a legfontosabb magyar és erdélyi fesztiváloknak, zenei rendezvényeknek. 2017 márciusában jelent meg a zenekar második nagylemeze A Nap felé címmel, majd ugyanezen évben a zenekart jelölték a Fonogram-díjra (az év felfedezettje kategóriában) és a Petőfi zenei díjra (az év felfedezettje és az év dala kategóriában).
A Hangfoglaló program (korábban Cseh Tamás-program) ötödik éve működik a Nemzeti Kulturális Alap keretében olyan támogatási rendszerként, amely a magyarországi és határon túli könnyűzene népszerűsítését és segítését tűzte ki célul. Különös tekintettel a könnyűzenei előadók fellépési lehetőségeinek támogatására, a nemzetközi megjelenés elősegítésére, a zenei nevelés fejlesztésére és a magyar rockzenei örökség ápolására.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!