
Fényözön. A Kolozsvár Arénában felállított nagyszínpad
Fotó: Bede Laura
Az Untold „eljövetelére” utaló jelek már több napja megfigyelhetők a kincses városban: a megszokottnál is több turista sétál a központban, a belépőként szolgáló színes karszalagok majdnem minden második járókelő kezét ékesítik, a Sétatéri nagyparkot, valamint a Kolozsvár Aréna környékét szinte teljes egészében rácskordonok választják el a „külvilágtól”. Ugyanis az elektronikus zene birodalmának tekinthető fesztiválon csütörtöktől mesebeli díszlet, varázslatos helyszínek és egyedülálló élmény várja a látogatókat.
2019. augusztus 02., 13:052019. augusztus 02., 13:05
2019. augusztus 02., 13:112019. augusztus 02., 13:11
Az ötödik kiadásához érkezett rendezvény főbejárata előtt már a kora esti órákban hosszú sorok kígyóztak, a létszámnövekvést pedig az is nyilvánvalóvá tette, hogy már nemcsak a főhelyszínként szolgáló aréna volt zsúfolásig tele, hanem az épületet körülvevő sétányon is csak lépésben lehetett haladni. Hasonló türelemjátéknak számított az étel- és italvásárlás, a mosdó előtti várakozás, vagy a karszalagra való pénzfeltöltés. Viszont volt hely, ahol mindezekért csak néhány percet – vagy még annyit sem – kellett várni, csakhogy ide kétszer annyi összegért, 800 lejért árusították a napi belépőt.
A VIP zónába vörös szőnyegen mehetnek be a drágább belépőt fizető fesztiválozók
Fotó: Bede Laura
Az első emeleten kialakított VIP zónából szinte ugyanolyan kilátás nyílt a nagyszínpadra, mint a küzdőtérről. Viszont az extravagáns ruhákban és öltönyökben feszítő fesztiválozóknak nagyobb kényelmet kínáltak:
És hogy valóban „híresnek” érezzék magukat a VIP vendégek, a szervezők vörös szőnyeget is leterítettek tiszteletükre.
A VIP vendégek ugyanazt a színpadot látják, csak más szögből
Fotó: Bede Laura
A hatalmas hangfalakból viszont ugyanaz a zene szólt mindenkinek: a nagyszínpadi produkciók sorát a hazai Smiley élőkoncertje nyitotta, majd a svéd Tove Lo énekesnő lépett színpadra.
Hagyományszerűen éjféltől már a legfelkapottabb lemezlovasok veszik át a terepet, ezúttal
A Kaszinó előtt is egész éjjel szólt a zene
Fotó: Bede Laura
A kisebb színpadokon főként romániai előadók léptek fel, az egyik legújabb, Nosztalgia elnevezésű zenei térben pedig retró és diszkó slágereket játszottak. A sétatéri parkban, nagy számban összegyűlt műfajkedvelők önfeledten táncoltak a diszkógömb alatt, a rendszerváltás előtti időszakot pedig korhű iskolapadokkal idézték meg a szervezők. Úgy tűnik, a DJ-k diktálta megarendezvényen a dalszöveggel rendelkező számok is összehozzák az embereket.
A sétatéri nagyparkot ezúttal tűzcserepekkel világították ki
Fotó: Bede Laura
Az első napon többek között Románia, Magyarország, Franciaország, Ukrajna, Brazília, Kanada, Izrael képviselői lépték át a buliküszöböt.
A hétvégén azonban várhatóan még többen érkeznek a fesztiválra, amelynek főbb fellépői pénteken Armin Van Buuren, szombaton Don Diablo és Fedde le Grand, vasárnap pedig Robbie Williams, David Guetta és Martin Garrix.
A nagy népszerűségnek örvendő Nosztalgia tér
Fotó: Bede Laura
A rendszerváltás előtti időszakot idéző iskolapadok
Fotó: Bede Laura
Még a fotózásért is nagy sorokat kellett kiállni
Fotó: Bede Laura
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!