Hirdetés

Európa-liga: nagyon kikapott a Fradi, játszania kell a 16 közé jutásért

Európa-liga

Nem jött össze. A Ferencváros az Európa-liga alapszakaszának utolsó meccsén vesztette el veretlenségét

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A Ferencváros 4-0-ra kikapott csütörtökön az angol Nottingham Forest vendégeként a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának nyolcadik, utolsó fordulójában, így 12. helyezettként játszania kell majd a 16 közé kerülésért.

MTI

2026. január 30., 07:432026. január 30., 07:43

A szigetországiak Ötvös Bence öngóljával és Igor Jesus találatával bő húsz perc után 2-0-ra vezettek. A második játékrészben Igor Jesus hamar eldöntötte az összecsapást, a végeredményt pedig büntetőből James McAtee állította be a 90. percben.

A magyar bajnok nemcsak azt bánhatja, hogy elvesztette veretlenségét a második számú európai kupasorozatban, hanem azt is, hogy a kudarccal kicsúszott a nyolcaddöntőt jelentő legjobb nyolcból.

Hirdetés

A Nottinghambe érkezett legalább 1500 ferencvárosi szurkoló zöld-fehérbe borította a telt házas stadion vendégszektorát, így remek hangulatban kezdődött az összecsapás.

A csapatok ennek megfelelően nagy lendülettel vetették magukat a küzdelembe.

Az első védenivalója ugyan Grófnak volt, de a meccs elején a magyar bajnok járt közelebb a gólhoz, ugyanis egy bal oldali szögletet követően Zachariassen a rövid sarok kapufájára fejelte a labdát. Tíz perc után fölénybe került a szigetországi együttes, amely ekkor sorra vezette az ígéretes akciókat.

Gróf ugyan egyszer hárítani tudott, de a zöld-fehérek nem sokáig bírták a nyomást, mert Ötvös szerencsétlen mozdulatával a hazaiak előnybe kerültek.

A Nottingham Forest nem állt le és még nagyobb nyomást helyezett a ferencvárosi védelemre, amelynek a labdakihozatal is komoly gondot okozott, egy újabb labdavesztés nyomán pedig megduplázta előnyét az 1979-ben és 1980-ban BEK-győztes rivális.

A szünetig akár el is dönthették volna a három pont sorsát a piros-fehérek, de a befejezések vagy pontatlanok voltak, vagy Gróf állta útját a labdának.

Az FTC az első tíz percet leszámítva egyszer veszélyeztetett még 1-0-nál, de akkor sem akcióból, hanem egy röviden hazafejelt labdára csapott le Yusuf, akinek nem sikerült egyenlítenie.

Térfélcserét követően ismét óriási elánnal kezdett rohamozni az angol együttes, amely két perc alatt két nagy helyzetet hagyott ki: előbb Gróf védte a mezőny egyik legjobbja, Yates lövését, majd Igor Jesus fejelt mellé.

korábban írtuk

Európa-liga: még mindig veretlen, és továbbjutó helyen a Ferencváros
Európa-liga: még mindig veretlen, és továbbjutó helyen a Ferencváros

A Ferencváros hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott csütörtökön a görög Panathinaikosszal a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának hetedik fordulójában, amivel megőrizte helyét a nyolcaddöntőt érő legjobb nyolc között.

A Nottingham teljesen beszorította a Ferencvárost, így csak idő kérdése volt, utóbbi mikor kap újabb gólt. Gróf ugyan sokadik bravúrjával kapufára tolt egy fejest, de nem sokkal később Igor Jesus lövésével szemben már tehetetlen volt.

Háromgólos előnyben már valamelyest visszavett a tempóból a hazai gárda, így kiszabadult a szorításból az FTC, amely ezt kihasználva vezetett néhány szép támadást, az egyik végén Yusuf fejelt a keresztlécre.

A szigetországiak a 66. percben cseréltek először, a csapatuk erejéről pedig sokat elárult, hogy ekkor érkezett a pályára két legjobbjuk, Gibbs-White és Hudson-Odoi.

Ettől függetlenül ekkor már korántsem diktált öldöklő iramot a Nottingham, fokozatosan ellaposodott a meccs, amelyről mindkét fél tudta, hogy eldőlt.

A hátralévő időben nem sok helyzet volt, Grófnak egy-egy távoli szabadrúgást és lövést kellett hárítania a hajrában, mígnem lerántás miatt büntetőhöz jutott a Nottingham, amely ezzel beállította a 4-0-s végeredményt.

A nyolcaddöntőbe jutásért sorra kerülő párharcok sorsolását pénteken 13 órától tartják Nyonban, ahol eldől, hogy a Ferencváros a 21. skót Celtic Glasgow, vagy a 22. bolgár Ludogorec csapatával küzd meg február 19-én és 26-án.

A román FCSB számára viszont véget ért az Európa-liga: 1-1-es döntetlent játszott a török Fenerbahcéval Bukarestben, így a 27. helyen végzett, és nem jutorr tovább.

Európa-liga, alapszakasz, 8. (utolsó) forduló:
Nottingham Forest (angol)-Ferencvárosi TC 4-0 (2-0)
Nottingham, City Ground, v.: Sebastian Gishamer (osztrák)
gólszerzők: Ötvös (17., öngól), Igor Jesus (21., 55.), McAtee (90., 11-esből)
sárga lap: Dominguez (76.), illetve Ötvös (89.)
Nottingham Forest:
Sels - Abbott, Milenkovic (Murillo, 78.), Morato, Williams (Aina, 66.) - McAtee, Yates, Sangaré (Gibbs-White, 66.) - Ndoye, Igor Jesus (Hudson-Odoi, 66.), Dominguez (Bakwa, 84.)
Ferencvárosi TC:
Gróf - Cissé, Ötvös, Szalai G. - Makreckis, Romao (Gólik, 90.), Kanichowsky (Keita, 73.), Zachariassen (Madarász, 84.), Cadu - Yusuf (Gruber, 73.), Levi (Joseph, a szünetben)

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 22., hétfő

Messi új világbajnoki rekordot állított fel

Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.

Messi új világbajnoki rekordot állított fel
Hirdetés
2026. június 21., vasárnap

Jubileumi meccsen debütált a labdarúgó-vébén a partiumi magyar játékvezető

Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.

Jubileumi meccsen debütált a labdarúgó-vébén a partiumi magyar játékvezető
2026. június 20., szombat

Kardvívás: a románokat legyőzve sorozatban harmadszor Európa-bajnokok a magyarok

Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.

Kardvívás: a románokat legyőzve sorozatban harmadszor Európa-bajnokok a magyarok
2026. június 17., szerda

Nem akármilyen meccsen mutatkozhat be Kovács István a világbajnokságon

Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.

Nem akármilyen meccsen mutatkozhat be Kovács István a világbajnokságon
Hirdetés
2026. június 10., szerda

A rekordok világbajnokságán a spanyolok és a franciák a favoritok

A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.

A rekordok világbajnokságán a spanyolok és a franciák a favoritok
2026. június 04., csütörtök

Szoboszlai Dominikot választották a szezon legjobbjának a Liverpoolnál

A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.

Szoboszlai Dominikot választották a szezon legjobbjának a Liverpoolnál
2026. május 31., vasárnap

A szurkolók szerint Szoboszlai a Premier League idényének legjobbjai között van

Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.

A szurkolók szerint Szoboszlai a Premier League idényének legjobbjai között van
Hirdetés
2026. május 30., szombat

BL-döntő: Budapesten védte meg címét a Paris SG

Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.

BL-döntő: Budapesten védte meg címét a Paris SG
2026. május 30., szombat

Edző nélkül maradtak a Liverpool magyarjai: távozik Arne Slot

Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.

Edző nélkül maradtak a Liverpool magyarjai: távozik Arne Slot
2026. május 30., szombat

Állami kitüntetést kapott a montreali olimpia hőse, Nadia Comăneci

Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.

Állami kitüntetést kapott a montreali olimpia hőse, Nadia Comăneci
Hirdetés
Hirdetés