
Öröm. A Ferencváros folytatta sikeres Európa-liga-szereplését
Fotó: MTI/Purger Tamás
A Ferencváros hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott csütörtökön a görög Panathinaikosszal a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának hetedik fordulójában, amivel megőrizte helyét a nyolcaddöntőt érő legjobb nyolc között.
2026. január 23., 07:322026. január 23., 07:32
A meccs 62. percében a nigériai Bamidele Yusuf büntetőjével az FTC szerzett vezetést, de
Noha a hivatalosan megadott kezdőcsapatban Zachariassen szerepelt csatárként Yusuf mellett, de hamar kiderült, a norvég támadó középpályás a megszokott helyén futballozik, helyette valójában Jonathan Levi játszott támadóként.
A meccs elején ugyan többet birtokolta a labdát a görög rivális, de komoly veszélyt nem tudott kialakítani.
Több mint tíz percet kellett várni az első lövésre, akkor viszont Pellistri nagy helyzetben nem találta el Gróf kapuját. Az FTC láthatóan a biztonságra helyezte a hangsúlyt, támadásban pedig elsősorban gyors kontrákkal próbálkozott, melyek közül egyetlen egy volt igazán ígéretes az első húsz percben.
Egyik csapat sem vállalt sok kockázatot, ugyanakkor a görögök akciói hordoztak magukban valamivel több lehetőséget.
A szünet előtti tíz percben viszont fordult a kocka, akkor a hazaiak egyértelmű fölénybe kerültek, amit Levi és Raemaekers lövése is jelzett, gól viszont nem született.
Nem sokkal később viszont már a hazai publikum örülhetett, mert a kezezésért megítélt tizenegyest Yusuf higgadtan a bal alsó sarokba gurította. Innentől a magyar együttes még inkább a szervezett védekezésre helyezte a hangsúlyt, ezt pedig tökéletesen meg is valósította, ugyanis igazán nagy helyzete egyáltalán nem volt az athéni riválisnak.
A Ferencvárosnak az utolsó tíz percen belül „meccslabdája” volt, de a csereként beállt Joseph kihagyta a lehetőséget, ez pedig megbosszulta magát, mert az ellenfél cserejátékosa, Zarury néhány perccel később óriási gólt lőtt.
A magyar bajnok 15 pontjával a hetedik helyről várja a folytatást, egyúttal megőrizte a veretlenségét, amit a 36 csapatos mezőnyben a zöld-fehéreken kívül már csak a német Freiburg és a cseh Viktoria Plzen mondhat el magáról.
A Ferencváros jövő csütörtökön az alapszakasz utolsó körében az angol Nottingham Forest vendége lesz.
A román FCSB 4-1-re kikapott Zágrábban a Dinamo vendégeként, de ha az utolsó, Fenerbahce elleni meccset megnyeri, és a többi mérkőzésen is számára kedvező eredmény születik, még továbbjuthat.
Európa-liga, alapszakasz, 7. forduló:
Ferencvárosi TC-Panathinaikosz (görög) 1-1 (0-0)
Groupama Aréna, 17 879 néző, v.: Mikola Balakin (ukrán)
gólszerzők: Yusuf (62., 11-esből), illetve Zarury (86.)
sárga lap: Raemaekers (79.), Romao (95.), illetve Bakaszetasz (41.), Swiderski (90.)
Ferencvárosi TC:
Gróf - Cissé, Raemaekers, Szalai G. (Madarász, 87.) - Makreckis, Kanichowsky, Romao, Zachariassen, Cadu - Levi (Ötvös, 73.), Yusuf (Joseph, 80.)
Panathinaikosz:
Lafont - Calabria, Palmer-Brown (Kocirasz, 74.), Ingason, Touba - Sanches (Zarury, 74.), Kiriakopulosz (Pantovic, 85.) - Chirivella, Bakaszetasz, Pellistri - Swiderski (Taborda, 92.)
Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.
Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.
Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.
Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
szóljon hozzá!