
Az azonosított új koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon szeptember 1-jétől
Fotó: MTI
Meghalt 304, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 21 060 koronavírus-fertőzöttet találtak Magyarországon – közölte hétvégi összesítőjében a koronavirus.gov.hu hétfőn. Hozzátették: eddig 5 999 516 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 774 158-an a második, 1 millió 594 ezren pedig már a harmadik adag vakcinát is megkapták.
2021. november 15., 12:402021. november 15., 12:40
2021. november 15., 12:412021. november 15., 12:41
A pénteki, szombati és vasárnapi adatokat összesítő tájékoztatásban a kormányzati portálon azt írták: 960 844-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 32 171 ember, a gyógyultak száma 825 775-re emelkedett. Az aktív fertőzöttek száma 102 898. Kórházban 5286 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 519-en vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban 42 931-en vannak, a mintavételek száma 7 854 966.
A beoltottak kevesebb mint egy százaléka betegszik meg, és a betegség lefolyása az oltottaknál általában jóval enyhébb.
Felhívták a figyelmet arra, hogy mindenkinek, aki négy hónapnál régebben kapta meg az előző oltását, ajánlott a megerősítő harmadik oltás, mert a védőoltás után kialakuló védettség – minden vakcina esetében – néhány hónap elteltével gyengül.
Emlékeztettek: a járvány negyedik hullámának megfékezéséért és az átoltottság növeléséért november 22-28. között oltási akcióhetet szerveznek a kórházi oltópontokon; azon a héten az oltatlanok akár előzetes regisztráció és időpontfoglalás nélkül is mehetnek oltásra. Ebben az esetben regisztrációjukat a helyszínen végzik el és oltásuk érkezési sorrendben történik. Azoknak, akik már korábban regisztráltak az interneten, továbbra is az időpontfoglalót javasolják akár az első, akár az elmaradt második vagy a harmadik oltásukat akarják megkapni – tették hozzá.
Az állami szférában elvárt az oltás felvétele, az önkormányzatoknál a kérdésben a polgármesterek dönthetnek. A dolgozóiknak oltást előíró vállalatok a megyei oltási munkacsoportoktól is kérhetnek vakcinát, ez esetben az üzemorvosok is elvégezhetik az oltást – írták.
Hozzátették, hétfőtől valamennyi kormányablakban és kormányhivatali ügyfélszolgálaton is kötelező a maszkviselés az ügyfeleknek és ügyintézőknek egyaránt.
Közölték azt is, a magyar lakosság többsége regisztrált védőoltásra és azt már meg is kapta, aki még nem, továbbra is megteheti a www.vakcinainfo.gov.hu honlapon. A regisztráció után a háziorvosnál és az interneten is lehetőség van oltásra időpontot foglalni a www.eeszt.gov.hu honlapon. Az időpontfoglalóban minden érvényes regisztrációval rendelkező foglalhat időpontot az oltásra – az első, az elmaradt második és a harmadik oltásra is.
Az oldal térképe szerint eddig Budapesten (169 423) és Pest megyében (132 096) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Borsod-Abaúj-Zemplén (59 353), Hajdú-Bihar (51 568) és Győr-Moson-Sopron megye (49 581). A fertőzésben legkevésbé érintett megye továbbra is Tolna, 19 871 fertőzöttel.
A legfrissebb adatok szerint meghaladta az ezret a halálos áldozatok száma, míg több mint 50 ezer embert eltűntként tartanak nyilván.
Az amerikai légierő iráni célpontokat bombázott pénteken, miután egy nappal korábban Irán felől indított drón talált el egy kereskedelmi hajót a Hormuzi-szorosban – jelentette be az amerikai Központi Parancsnokság (CENTCOM).
Az egyesülés mindig is valós lehetőség volt a moldovai társadalom egy része számára, de ez csak a polgárok tömeges szavazatával valósulhat meg – szögezte le Maia Sandu, a Moldovai Köztársaság elnöke a bukaresti parlamentben Diana Șoșoacă pártja, az S.O.S.
Donald Trump elnök szerdán kijelentette, hogy Volodimir Zelenszkij elnök „elég jól boldogul” Ukrajna védelmében Oroszország teljes körű inváziója ellen, és az ukrán vezetőt a folyamatos harcok ellenére is kitartónak nevezte.
Bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba – jelentette be csütörtökön Maria Zaharova külügyi szóvivő az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Szlovénia is csatlakozott ahhoz a romániai kezdeményezéshez, amely a barnamedvék európai uniós védettségi szintjének csökkentését sürgeti, mert a növekvő állomány egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre és a haszonállatokra.
Bírálta Irán Romániát, miután Mark Rutte NATO-főtitkár szerdán arról beszélt: Bukarest komoly támogatást nyújtott az Egyesült Államoknak a perzsa állam elleni háború során.
A moldovai polgárok többsége elveti a Romániával való egyesülést – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Románia még a kereskedelmi repülőjáratok rovására is támogatta az Egyesült Államok Irán elleni katonai műveleteit – jelentette ki Mark Rutte.
Ukrajna úgy véli, hogy sikerült megszereznie a Fehér Ház támogatását egy olyan művelethez, amelynek célja, hogy Oroszországot érdemi tárgyalásokra kényszerítse – közölte a Kyiv Independent saját értesülésekre hivatkozva.
szóljon hozzá!