
Fotó: Beliczay László
Nyitniuk kell a külföldi piacok felé is az online értékesítéssel foglalkozó romániai cégeknek ahhoz, hogy tartani tudják a lépést az itteni piacon is egyre nagyobb számban jelen levő külföldi webáruházakkal. Ez akár 50 százalékos forgalomgyarapodással is járhat.
2019. március 02., 16:552019. március 02., 16:55
2019. március 02., 16:582019. március 02., 16:58
A geokódolás eltörlése nyomán kedvezőbb feltételeket kínáló, határon átnyúló e-kereskedelem lehet a kitörési lehetőség a cégek számára – a PayU online fizetési szolgáltatásokat nyújtó platform előrejelzése szerint
„A romániai kereskedőknek naprakészeknek kell lenniük az új trendekkel, a határokon átnyúló online kereskedelem pedig az egyik legfontosabb ezek közül. A mi tapasztalatunk szerint ez az a mód, amivel akár 50 százalékkal is növelni tudják eladásaikat, és érdemes számolni a legnagyobb gyarapodást regisztráló feltörekvő piacokkal” – tanácsolja Marius Costin, a PayU Románia vezetője.
Az online fizetési szolgáltatásokat nyújtó platform becslései szerint amúgy néhány éven belül a határokon átnyúló online kereskedelem képezi majd az internetes értékesítések harmadát. A 2018-as évre vonatkozó online vásárlási barométer szerint tavaly például minden tíz online vásárló közül hat vette meg más országból a kiválasztott terméket, és 76 százalék azt mondja, jó tapasztalat volt.
A kereskedők pedig máris készek meglovagolni az új hullámot: egy nemrég nyilvánosságra hozott felmérés is azt mutatja, hogy a cégek 66 százalékának áll szándékában új piacokat meghódítani.
„Az e-kereskedelem nagy szereplői máris nemzetközi terjeszkedésbe kezdtek, a romániai piacon is megjelentek, és a helyi cégek erős versenytársaivá válnak. A trend folytatódására kell számítani, főként olyan körülmények között, hogy az új szabályokkal eltörölték az online térben alkalmazott, indokolatlan geokódolást” – fogalmazott Marius Costin. Egy másik fontos trend a PayU becslései szerint, hogy a vevők a vásárlási tapasztalataik alapján kezdik megkülönböztetni a cégeket.
Az Accenture nemzetközi tanácsadócég jelentésében közzétett legfrissebb adatok szerint
Az e-kereskedelem amúgy az egyik leggyorsabb növekedést regisztráló ágazat, a Statista szerint 2020-ra világviszonylatban meg fogja haladni a 3,5 billió eurót.
Webáruházak buktak le
Az Európai Bizottság és a nemzeti fogyasztóvédelmi hatóságok által ellenőrzött 560 webáruház mintegy 60 százalékánál állapították meg, hogy megszegték a fogyasztóvédelmi szabályokat – főként az árak és az akciók feltüntetése kapcsán tapasztaltak rendellenességeket. Az árengedményt ajánló online kereskedelmi egységek 31 százaléka esetében gyanítják azt a fogyasztóvédők, hogy nem valósak vagy nem egyértelmű az árak kiszámítási módszertana. 211 webáruházban eközben a végső ár nagyobb volt, mint az eredetileg feltüntetett – közölte az Európai Bizottság. A kereskedők 39 százaléka ugyanakkor nem tüntette fel a kiszállítással járó költségeket, a fizetési lehetőségeket, a foglalási költségeket vagy más extra költségeket. A vizsgálat az Európai Unió 24 tagállamában, valamint Izlandon és Norvégiában zajlott tavaly novemberben.
Július 1-jétől többet fizethetnek a gázolajért a gépjárművezetők és a fuvarozók, miután lejár az a kormányzati intézkedés, amellyel csökkentették az üzemanyag jövedéki adóját.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
Július 1-jétől, szerdától lépnek életben az új európai uniós vámszabályok. Az EU-n kívüli webáruházakból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után – minden termékkategóriára külön – 3 eurós vámot kell fizetni.
A kánikula gazdaságra gyakorolt hatását vette górcső alá a Román Nemzeti Bank (BNR) friss jelentése.
Összeállításunkban aradi, bánsági és dél-erdélyi falugazdászok értékelik az aratás előtti helyzetet.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2,346 milliárd lejes nyereséggel zárta a 2025-ös évet, amelynek 80 százalékát, 1,877 milliárd lejt az államkasszába utalták – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban, minden korábbi 12 hónapos időszakot felülmúlva ezzel – újságolta el Dragoș Pîslaru.
Egyelőre sem Magyarország, sem Románia nem áll készen az euró bevezetésére – derül ki az Európai Bizottság 2026-os konvergenciajelentéséből, amelyben értékeli az euróövezeten kívüli tagállamok felkészültségét az egységes valuta bevezetésére.
Nem csak nekünk tűnik úgy, hogy évről évre több tini vállal nyári melót, hanem számadatok is igazolják a trendet. Ki egy kis zsebpénzért, egy fesztiválbelépőért, ki tapasztalatszerzés céljából, ki a tandíjért, mások egészen más okok miatt.
Romániában valósítja meg első hibrid energiaprojektjét a francia ENGIE – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
szóljon hozzá!