
Zárva. A járvány miatt Ausztria jelenleg nem fogad turistákat
Fotó: Facebook/Sankt Anton am Arlberg
Ausztriában hétfő óta zárlat van érvényben, a turisztikai célú utazás nem lehetséges, így azok a romániai turisták, akik a most következő hosszú hétvégére terveztek ausztriai utazást, kénytelenek más helyszínt keresni. Ugyanakkor egyáltalán nem kizárható, hogy a közeljövőben más országok is hasonló intézkedést foganatosítanak. A pillanatnyi utazási lehetőségekről, tapasztalatokról idegenforgalmi szakemberrel beszélgettünk, aki jó tanácsokkal is szolgált.
2021. november 26., 13:512021. november 26., 13:51
„Folyamatosan fel kell készülni a váratlan fordulatokra, az esetleges lezárásokra. A járvány miatt megváltoztak a körülmények, ezért fegyelmezetten és körültekintően kell megszervezni egy utazást” – válaszolta kérdésünkre László Endre, a Transilvanian Tourist Service utazási iroda vezetője. Kifejtette, az osztrák lezárás, a nyugat-európai tervezett szigorítások nem jelentettek hatalmas törést,
A következő hétvégére csak néhány foglalás volt Ausztriába, ezeket a turistákat átirányították Olaszországba, ha ragaszkodtak a sízéshez, de
A román nemzeti ünnepen a szabadnapok alatt amúgy is jellemzően a magyarországi kirándulást részesítik előnybe, a fürdőhelyek a keresettek, tudtuk meg. December második hetétől viszont már lettek volna nagyobb számban osztrák síkirándulásra foglalások, de amire ezeket leelőlegezték volna, már tudtak a lezárásról, és halasztottak.
– véli a turisztikai szakember. Meglátása szerint, amire december közepétől a szezon teljes gőzzel beindul, már a járványhelyzet is ellenőrzés alatt lesz.
„A jelenlegi helyzetben megbízható oldalalakon érdemes foglalni, vagyis utazási irodákra kell bízni az utazás szervezését, lebonyolítását” – tanácsolta ugyanakkor László Endre. Elmondta, előfordul, hogy a turisták vadásszák az olcsó ajánlatokat, és 5 eurós megtakarításért ismeretlen, például spanyol oldalakon keresztül foglalnak. Ha időközben megváltoznak a körülmények, a fogadó ország szigorít, vagy lezárásokról dönt, az ilyen oldalak üzemeltetői egyszerűen eltűnnek, nem segítenek a problémamegoldásban – osztotta meg velünk tapasztalatait a szakember. Holott – tette hozzá – ilyen esetekben egy megbízható utazásszervező vagy -közvetítő weboldal legrosszabb változatként is felajánlja a halasztás lehetőségét, a turista egy későbbi időpontban, a lazítások után sort keríthet az utazásra.
– húzta alá László Endre. Rámutatott egyúttal, hogy a járványhelyzet az utazási irodák feladatát is megbonyolította, az ügyféllel eltöltött idő megháromszorozódott, minden lehetséges forgatókönyvet átbeszélnek, amíg véglegesítik az utazást. Ugyanakkor mindenkinek azt ajánlják, hogy kössön teljes körű biztosítást, az olyan esetekre is gondoljon, hogy ha hatósági korlátozások miatt hiúsul meg a kirándulás.
Kérdésünkre az idegenforgalmi szakember beszélt ugyanakkor arról is, hogy azok számára, akik nincsenek beoltva, nehezített az utazás, de
Például Ausztriába és Olaszországba nagyon körülményes megszervezni a sízést védettségi igazolvány nélkül. Ilyen esetben kétnaponta kell tesztelni, tehát egyhetes sívakáció során legalább két alkalommal el kell menni teszteltetni. A hatnapos síbérletet zöldigazolás nélkül, teszteredményre is kiadják, mert a rendszer úgy van kitalálva, hogy újra és újra fel lehetett tölteni a teszteredmény után a QR-kódot.
László Endre arra is kitért, hogy
Így történik Jordániában, Srí Lankán, Mauritius-szigeten, az Arab Emirátusokban is, a turistának saját költségén elkészített teszt eredményét kell felmutatnia, sőt szúrópróbaszerűen az ottani hatóságok is tesztelnek. A tapasztalatok szerint ez civilizáltan, gyorsan zajlik, néhány óra alatt telefonos üzenetben küldik az eredményt. A fórumokon azt ajánlják, érdemes nemcsak az utazás időtartamára, hanem legalább egy hónapra megkötni a biztosítást, mert ha a teszt eredménye pozitív lesz, a karanténköltségeket nem fedezi a biztosítás, ha közben lejár az érvényessége.
Egyelőre sem Magyarország, sem Románia nem áll készen az euró bevezetésére – derül ki az Európai Bizottság 2026-os konvergenciajelentéséből, amelyben értékeli az euróövezeten kívüli tagállamok felkészültségét az egységes valuta bevezetésére.
Nem csak nekünk tűnik úgy, hogy évről évre több tini vállal nyári melót, hanem számadatok is igazolják a trendet. Ki egy kis zsebpénzért, egy fesztiválbelépőért, ki tapasztalatszerzés céljából, ki a tandíjért, mások egészen más okok miatt.
Romániában valósítja meg első hibrid energiaprojektjét a francia ENGIE – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
Közel 14 százalékkal nőtt tavaly a romániai háztartások havi átlagjövedelme a hivatalos statisztikák szerint. Egy friss felmérés közben azt mutatja, hogy a lakosság 41 százalékának az elmúlt egy évben csökkent a jövedelme.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján.
Bár úgy tűnik, még mindig megosztja a romániai társadalmat az ázsiai vendégmunkások foglalkoztatása, napról napra több nepálit, indiait vagy éppen Srí Lanka-it láthatunk az erdélyi városok utcáin. De miért éri meg ázsiaiként Romániában munkát vállalni?
Az Európai Bizottság 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Pavăl testvérek leküzdötték az utolsó akadályt is: a Dedeman tulajdonosaié lehet a Carrefour romániai üzletága. A Versenytanács úgy döntött ugyanis, hogy a Carrefour Románia felvásárlása nem versenyellenes.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
szóljon hozzá!