Hirdetés
Somogyi Botond

Somogyi Botond

Valóban visszajött a vasutas csapathoz Dan Petrescu?

2021. október 22., 20:532021. október 22., 20:53

Ahogy telik az idő, a kolozsvári szurkolók közül egyre többen egyre többször teszik fel a kérdést: vajon tényleg visszajött Dan Petrescu? Valóban ő edzi a csapatot? Mert sem az eredmények, sem a mutatott játék nem idézi azt a vasutasgárdát, amely a román szakemberrel az élen három egymást követő bajnokságot nyert.

Amíg a CFR régebb a nemzetközi porondon a sokkal nevesebb csapatok ellen tisztességesen helyt állt, nehéz csoportból sztárcsapatok ellen továbbjutott, addig most szerényebb képességű együttesek ellen sem tud meggyőző játékot mutatni.

Amíg korábban a bajnokságban masírozott, addig most nyögvenyelősen gyűjti be a pontokat (és már két vereséget is elkönyvelt). De nem is ez a gond, hiszen a kiváló szezonkezdésnek köszönhetően a csapat még mindig az első helyen áll a táblázaton. Hanem inkább a mutatott játékkal van a baj. A védelem már nem olyan biztos, mint ahogy azt megszokhattuk, a középpálya néha ólomlábakon jár, a csatárok nem kapják a helyüket, a helyzetkihasználás csapnivaló. S a rögzített helyzetekből született gólok is igencsak megcsappantak.

Persze a szakemberek ilyenkor egyből közbelépnek, és azt mondják: a keretet nem Dan Petrescu állította össze, ráadásul a nyári felkészülést sem ő vezette, a csapatot idény közben vette át. Ezért a játékosoknak időre van szükségük, hogy átálljanak az új rendszerre az új követelményeknek megfelelően. Csakhogy. A csapatot azért vette át Dan Petrescu, mert bár a hazai porondon Marius Sumudicával az élen a vasutasok hatból hatot nyertek (tegyük hozzá gyorsan, hogy gyenge ellenfelekkel szemben), a nemzetközi mérkőzéseken pocsékul játszottak. Hiszen a Borac Banja Luka ellen a hosszabbítás utolsó perceiben jutottak tovább, a félprofi gibraltáriakat pedig szégyenteljes játékkal tudták csak búcsúztatni, a szerbek elleni mérkőzéseket pedig jobb, ha nem is említjük.

Vagyis a játék korábban sem tündökölt. Azért is furcsa az állítólagos nehéz átállás, mert a csapat egy része igencsak jól ismeri a mestert. Ne feledjük, a holland AZ Alkmaar ellen pályára küldött kezdő tizenegyből egyetlen játékos sem volt, akivel korábban ne dolgozott volna együtt Dan Petrescu. Viniciust kivéve (akit ezúttal Cestor helyettesített) a hátsó alakzat ugyanaz volt, mint korábban (Burcă, Manea, Camora), a középpályán (Păun, Culio, Bordeianu) és elöl (Deac, Omrani, Debeljuh) többnyire ugyanazok játszottak, akik a néhány évvel ezelőtti nagy nemzetközi menetelés idején alkották a támadóharmadot. Talán csak (Djokovic-ot és Țucudeant lehetne hiányzókként emlegetni.) Ezért is furcsa, hogy a csapat nem úgy működik, ahogy azt a szurkolók – s valószínűleg nem csak – elvárnák.

Azt pedig senki ne állítsa, hogy a sajtóban megjelent hírek állnak a gyenge teljesítmény hátterében. Az anyagi gondokat ugyanis a vezetőség mindig helyén kezelte, a játékosoknak igyekezett lehetőleg időben fizetni. Az edzőkérdés is csak a bukaresti sportsajtóban téma,

Adrian Mutut valószínűleg még Kolozsvár közelében sem hajlandó látni senki, nemhogy a CFR kispadján.

Az ilyen álhírek egyrészt csupán egy-egy munkanélküli edző eladhatóságát hivatottak előtérbe helyezni, másrészt a klubot és környezetét destabilizálni. Az elmúlt négy évben szerencsére nem sikerült, valószínűleg most sem fog. Éppen ezért kellene a szakmára koncentrálni, s a mutatott játékban fejlődni, hogy végre valóban el lehessen mondani: Dan Petrescu megérkezett a csapathoz!

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés

Ezt olvasta?

Páva Adorján

Páva Adorján

Most akkor jól egyengatyába rázzuk a jövő nemzedékét!

Tanügyi rendszerünk ezer sebből vérzik. Bukarestben azonban rátapintottak a probléma lényegére, megvan a megfellebbezhetetlen megoldás: a szabóság.

Rostás Szabolcs

Rostás Szabolcs

Na és hol marad a becsületes Románia?

Kereken egy héttel ezelőtt ugyanezeken a hasábokon levontuk a következtetést, miszerint elbuktak Nicușor Dan proxyjai, kudarcot vallott Románia államelnökének második kormányalakítási kísérlete is.

Bede Laura

Bede Laura

Úgy vezessünk, hogy mindenki hazaérjen!

Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.

Balogh Levente

Balogh Levente

Nicușor Dan játékos elnökké vált – de kivel is játszadozik?

Traian Băsescu után szabadon Nicușor Dan is a „játékos” államfők útjára lépett – az más kérdés, hogy ha minden rosszul megy, a szélsőjobboldali erők jelentőségét növeli azzal, hogy a királycsinálói szerep közelébe juttatja őket.

Rostás Szabolcs

Rostás Szabolcs

Elbuktak Nicușor Dan proxyjai, és az RMDSZ jól tette, hogy hozzájárult ehhez

Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.

Makkay József

Makkay József

A hatalom logikája felülírta a lojalitást

Nemcsak az állóvizeket kavarta fel, hanem valóságos örvényt idézett elő Nicușor Dan azzal, hogy a Nemzeti Liberális Párt megkérdezése nélkül miniszterelnök-jelöltnek nevezte ki a PNL egyik alelnökét, Adrian Veșteát.

Balogh Levente

Balogh Levente

Premontrei botrány: senki ne az áldozatot hibáztassa, még az RMDSZ se!

Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.

Hirdetés