
Döntetlen Kolozsváron. Ilyen játékkal hosszú távon kevés jó eredményt fog elérni a vasutas csapat
Fotó: Somogyi Botond
Bár csak döntetlent játszott, a kolozsvári CFR a táblázaton pontszámban mégis beérte az eddigi éllovas bukaresti FCSB-t. A fővárosi alakulat legutóbb nagy meglepetésre kikapott a Hermannstadt vendégeként, mint ahogy korábban szintén meglepetésre alulmaradt a Clinceni csapatával szemben. Az őszi nehéz időszak után a csapat végre ponthátrány nélkül áll az élen az FCSB-vel együtt. A bukaresti együttes játékát hátráltatja, hogy tulajdonosa, Gigi Becali minduntalan beleszól a játékba. Felsőházi rájátszást érő helyen tartózkodik a Sepsi OSK is.
2021. február 17., 18:432021. február 17., 18:43
Aki ritkán nézi a román élvonal összecsapásait, azt mondhatná, hogy a CFR jó úton halad, hiszen ledolgozta hátrányát. Aki viszont látta a fellegváriak elmúlt öt-hat mérkőzését, az igencsak fogja a fejét. A vasutasok ugyanis gyenge játékkal rukkoltak elő: néha nyertek a szerencsének vagy egy-egy jó megmozdulásnak köszönhetően, máskor döntetlent játszottak vagy éppen kikaptak, mint a múlt héten. A korábbi évek hatékony, eredményes játéka már a múlté. Hiába skatulyázták be Edi Iordănescut a román szakemberek, mint olyan edzőt, akinek a csapata tetszetős játékot mutat, mert ebből egyelőre nem sok valósult meg a pályán. Igaz, kevés idő volt a felkészülésre, hiszen a csapat szinte háromnaponta játszik, a pályák is katasztrofális állapotban vannak, ráadásul a fellegvári keret sem a technikás játékosok tárháza. Csakhogy
Egyesek még emlékezhetnek arra, hogy kilenc évvel ezelőtt a CFR akkori vezetősége azért rúgta ki a vasutasokkal első helyen tanyázó Jorge Costát, mert – az indoklás szerint – „nem érezte úgy, hogy a csapat hosszú távon a portugál edzővel képes lesz bajnokságot nyerni”. Holott mintegy 9–10 forduló volt csupán hátra, és rájátszásban sem kellett résztvenni. A Costa helyére érkező Andone végül meg is nyerte a bajnokságot, így soha nem tudjuk meg, hogy a portugál szakember milyen eredményt ért volna el. Most mintha hasonló lenne a helyzet. No nem a vezetőség, hanem inkább egyes CFR-szurkolók szemében. Igaz ugyan, hogy a csapat az élre került, de ilyen játékkal hosszú távon kevés jó eredményt fog elérni. Még akkor is, ha a riválisok sem tündökölnek.
Az egyik legnagyobb ellenfél, az FCSB, amely jobb gólkülönbségének köszönhetően áll a táblázat élén, sorozatban három mérkőzést veszített. Egyet a kupában a Dinamo ellen, kettőt pedig a bajnokságban. A probléma összetett és számos okra vezethető vissza: az egyik Denis Man távozása az olasz Parmához. A technikás játékos a román élvonal gólkirálya volt, és sokszor segítette ki a fővárosi csapatot góljaival. A másik a pályák rossz minősége, hiszen egy felázott, sáros vagy megfagyott, egyenetlen pályán mindig a technikásabb csapat szenved jobban. A legfontosabb azonban mégiscsak az, hogy
a cserékbe, a taktikába – így pedig nem lehet dolgozni. Ha továbbra is folytatja ilyen jellegű tevékenységét, még inkább fog ártani csapatának.
Az átigazolási szezonban különben, amely február 8-án zárult, kevés csapat változtatott jelentősen a keretén. A harmadik helyezett Craiovánál a legnagyobb változást nem meglepő módon az edzőcsere jelentette: a döntetleneket egymásra halmozó Papurát egy görög szakember, Uzunidisz váltotta. Kérdés, hogy a hellén edző, aki nem ismeri a román élvonalat, milyen eredményeket tud felmutatni új csapatával.
Felsőházi rájátszást érő helyen tartózkodik a Sepsi OSK is, és a háromszéki szurkolók azt remélik, hogy a sepsiszentgyörgyi csapat az alapszakasz végén is a legjobb hat között végezzen. Florin Leo Grozavu együttesének minden esélye megvan rá, hiszen Vasvari és társai tetszetős játékkal szerezték a pontokat. Igaz, az utóbbi időben rájárt a rúd a szentgyörgyiekre, hiszen a koronavírus miatt rengeteg játékost kellett nélkülözniük. Ez pedig az eredményeken is meglátszott. Aggodalomra azért még nincs ok, hiszen
Biztos részvevője a legjobb hatnak egyelőre a Botoșani és óriási meglepetésre a Clinceni, amelynek edzője, Ilie Poenaru, kiváló munkát végez az ilfovi község csapatának élén. Úgy tűnik, hogy a Viitorul – Mircea Rednic vezetésével – már felhagyott azzal, hogy tovább küzdjön a hatban maradásért. A Dinamónak pedig valószínűleg anyagilag nincs elég ereje ahhoz, hogy tartsa a lépést a többi csapattal. Kérdés, mekkora erő rejlik az aradi csapatban, amely ősszel még a tabella elejére is felkapaszkodott. Bálint László együttese most is a 7. helyen áll, a 6. helytől való ötpontos lemaradás pedig akár le is dolgozható.
mert egyrészt hosszú még a bajnokság, 16 forduló vár az alsóház nyolc csapatára, másrészt a rájátszásban még sok minden változhat. Az biztos, hogy az élvonalban való maradásért küzdők között rendkívül éles harc fog kibontakozni. Mint ahogy természetesen a bajnoki címért is, hiszen az utóbbi időben minden az utolsó fordulóban dőlt el.
A szerdai átmeneti felfrissülés után ismét erősödik a hőség Erdélyben. Csütörtöktől napos, száraz idő várható, a hétvégére pedig több helyen 33 fokig emelkedhet a hőmérséklet. A jövő hét elején a kánikula tovább fokozódhat.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Miközben az Egyesült Államok a futball-világbajnokságra érkező játékosokat, bírókat és szurkolókat példátlan szigorral szűri a határain, saját utcáin továbbra is ezrek esnek erőszakos bűncselekmények áldozatául.
Téli beszámolómat azzal zártam, hogy az ott szerzett benyomások olyan mély nyomot hagytak bennünk, hogy még vissza kell térnünk. Ez az elhatározás azonban nem maradt sokáig puszta vágy: néhány hónappal később ismét Genf felé vezetett az utunk.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
Az Európai Parlamentben tartott eszmecserén európai képviselők és az Egyesült Arab Emírségek szélsőségesség és terrorizmus elleni küzdelemért felelős különmegbízottja a radikalizmus és a demokratikus ellenálló képesség kérdéseit vitatták meg.
Rekordbírság a bankoknak, perrel fenyegető pénzintézetek, kártérítéssel hitegetett ügyfelek: a ROBOR-ügy egyszerre pénzügyi, jogi és bizalmi botrány az általunk is mohón táplált pénzéhes világunkban.
Még nyárias meleg és helyenként 30 fok feletti hőmérséklet várható szerdán, ám a hét második felében markáns változás következik az időjárásban. Több hullámban érkező frontok miatt záporokra, zivatarokra és megerősödő szélre kell készülni.
Migrén, álmatlanság, szorongás, klimax – egyre többen próbálják ki az gyógypiercinget, amikor gyógyszermentes megoldást keresnek régóta fennálló panaszaikra. A módszer sokak életminőségét javítja, az orvosok azonban óvatosságra intenek.
Bár a színházi nyelvnek „nincs nemzetisége”, mégis egyfajta küldetés magyar darabokat színre vinni olyan közegben, amelyben alig, vagy inkább egyáltalán nem ismerik a magyar kultúrát – vallja Tapasztó Ernő.
szóljon hozzá!