
Fotó: Sóki Tamás/MTI
Átszervezéssel próbálják megoldani az egyre súlyosbodó járványhelyzetet Bihar megyében. A több új eset miatt újabb egészségügyi intézmények válnak Covid-kórházzá, de orvosokat is alkalmaznának.
2020. augusztus 11., 08:062020. augusztus 11., 08:06
2020. augusztus 11., 08:072020. augusztus 11., 08:07
Új intézkedésekkel, kórházi átszervezéssel próbálják kezelni az egyre súlyosbodó járványhelyzetet Bihar megyében, ahol az utóbbi időszakban naponta több tucat fertőzöttet azonosítanak. Hétfőn 37 új esettel 1331-re nőtt az eddig regisztrált megbetegedések száma, és újabb halálesetet is jelentettek.
A fertőzöttek között egyre több az egészségügyi személyzet, ezért
De ápolókra, kórházi betegszállítókra, liftesekre és sofőrökre is szükség van, derül ki az álláshirdetésből, melyre hétfő óta várják a jelentkezőket.
A nagyváradi városi kórházban hétfőn 409 koronavírusos vagy fertőzésgyanús beteget kezeltek. A kórházat egyre inkább megterheli a számos újabb megbetegedés, ezért a Bihar megyei hatóságok a hétvégén bejelentették, hogy a tünetmentes és enyhe tünetekkel rendelkező betegeket a félixfürdői és a püspökfürdői rehabilitációs kórházakba szállítják, melyek ezáltal a városi kórház kisegítő intézményeivé válnak.
a váradi városi kórháznak alárendelt intézményként hétfőtől ez is csak Covid-betegeket fogadhat, írta az Ebihoreanul.
„Ha lehetséges, nem szeretnénk Nagyváradra hozni a tünetmentes vagy enyhe eseteket” – indokolta a döntést Gheorghe Carp, a megyei kórház menedzsere, aki a járvány újabb hulláma miatt ismét az összes nagyváradi kórházat koordinálja.
Fotó: Veres Nándor
Dumitru Țiplea Bihar megyei prefektus szerint a határ menti megyében észlelt egyre több megbetegedés hátterében a nyári szabadságolások állnak, az egészségügyi hatóságok szerint egyre több személy tér vissza fertőzötten a nyaralásról, ezért az egészségügyi személyzet körében befagyasztották a szabadságolásokat.
Az is növeli a megbetegedések számát, hogy egyes cégek, vállalkozások sem tartják be a járványügyi előírásokat, és vallási rendezvényeken is terjed a vírus.
Főleg, hogy miután pár hete a fertőzöttek zöme még elutasította a kórházi kezelést, most újabb túlzásba estek, és az enyhe tünetekkel rendelkezők is kérik a beutalásukat. Gheorghe Carp azt kérte ezektől, hogy csak a kötelező 48 órára vegyék igénybe az orvosi ellátást, és inkább maradjanak otthoni elkülönítőbe, hogy maradhasson hely a súlyosabb eseteknek.
A félixfürdői és püspökfürdői egészségügyi intézményeket egyébként mától kezdődően kellett kiüríteni, hazaküldeni a nem koronavírusos betegeket, és a prefektus szerint tartaléknak a CFR-kórházat is „elkérték”, ha szükség lenne rá.
Hétfőtől egyébként a megyeszékhely melletti Váradszentmárton (ahova Félix- és Püspökfürdő is tartozik) polgármesteri hivatalát is be kellett zárni, miután az egyik karbantartóról kiderült, hogy fertőzött és az intézmény több alkalmazottjával is érintkezett. A községházát fertőtlenítették és szerdáig zárva marad.
Claudiu Baran reptérigazgató és Pásztor Sándor tanácselnök a terminál átadásán
Fotó: Facebook/Consiliul Judetean Bihor
A légikikötő azon alkalmazottai, akik kapcsolatba kerültek vele, otthoni elkülönítőben vannak és tesztelni fogják őket, írta az Ebihoreanul, de a portál szerint az eseményen jelenlévő újságíróknak ezt nem rendelték el a hatóságok. A portál egyébként azt is szóvá teszi, hogy az igazgatónő mellett ülő Pásztor Sándor nem viselte helyesen a maszkot, az csak a száját takarta, az orrát nem.
A reptérigazgató megbetegedése miatt le kellett mondani egy korábban beharangozott újabb sajtóeseményt, melyen a Blue Air légitársaság idei első Bukarest–Nagyvárad járatát avatták volna fel. Daniela Rahotă, a megyei egészségügyi hatóság vezetője úgy nyilatkozott, hogy a repteret a hétvégén fertőtlenítették.

Átadták kedden a nagyváradi nemzetközi repülőtér új terminálját, és további fejlesztéseket is ígér a légikikötő vezetősége.
Több száz, folyamatosan működő kriptovaluta-bányászgépet foglalt le az adóhatóság Szatmár megyében, miután egy be nem jelentett, jelentős energiafogyasztással működő bányászfarmra bukkant. A lefoglalt berendezések értéke meghaladja a kétmillió lejt.
Határozottan lépnek fel a medvék etetése ellen a hatóságok: három hét alatt 50 ezer lejnyi bírságot róttak ki a Transzfogarasi úton.
Idén sem használható az ópálosi szivattyúállomás a mezőgazdasági területek öntözésére, mivel zajlik a víznyerő csatorna medrének a betonozása. Tavaly ugyanezzel a magyarázattal hagyták üzemen kívül a berendezést.
Rengeteg autó parkol a Déli-Kárpátokban a több mint 2000 méter magasságban található Leaota-csúcs közelében, tönkretéve a törékeny ökoszisztémát, a védett erdélyi havasszépe növényt – hívta fel a figyelmet a közösségi oldalon Gajdó Kelemen Éva.
Több millió eurót kap az Európai Unió szolidaritási alapjából Parajd – tájékoztatott kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő sajtóirodája.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Politikai szóváltás alakult ki hétfőn a magyar Országgyűlésben, miután Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke rákérdezett Orbán Anita külügyminiszterre, hogy mit tesz a kormány a nagyváradi premontrei apát kilakoltatása ügyében.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Újabb mesterséges intelligencia alapú rendszert vezetett be a Kolozs megyei sürgősségi kórház: a Carebot nevű platform a tüdőgócok felismerésében segíti a radiológusokat, ezzel hozzájárulva a tüdőrák minél korábbi diagnosztizálásához.
szóljon hozzá!