
Szavaz az RMDSZ elnöke
Fotó: MTI/Veres Nándor
Arra szavaztam, hogy legyen erős hangunk Európában és erőnk a helyi közösségekben – nyilatkozta Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke. A folytonosságra adta le voksát Kereskényi Gábor, Szatmárnémeti, valamint Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere, valamennyien szavazásra buzdítva a romániai magyarokat.
2024. június 09., 11:412024. június 09., 11:41
2024. június 09., 12:542024. június 09., 12:54
Kelemen Hunor a Hargita megyei Csíkkarcfalván adta le szavazatát a vasárnap zajló romániai helyhatósági és EP-választásokon – számolt be az MTI. Kelemen Hunor elmondta:
„Nekünk tovább kell építenünk az utat, harcolnunk kell az európai őshonos kisebbségek jogaiért” – mutatott rá. A szintén vasárnap zajló helyhatósági választásokra utalva kijelentette: az is nagyon fontos, hogy az RMDSZ-nek legyen ereje a helyi közösségekben, hiszen ott születnek azok a döntések, amelyek azonnal hatással vannak az erdélyi magyarok életére, így nem mindegy, hogy ezeket a közösségeket ki vezeti.
A harmadik mandátumára pályázó Kereskényi Gábor, Szatmárnémeti polgármestere voksa leadását követően úgy nyilatkozott: a folytonosságra, a megyeszékhely fejlődésére szavazott, és arra, hogy a megyei tanáccsal „kéz a kézben”, a jövőben is együtt fejlesszék tovább az egész szatmári régiót. „Ugyanakkor azok ellen is szavaztam, akik vissza akarják vezetni Szatmárnémetit a sötét múltba, a stagnálás időszakába, és viszályt szítanak a románok és a magyarok között. Nekünk egy utunk van, és az a közös, együttes fejlődés útja és a megértés Szatmár minden polgára között. Erre biztatok mindenkit, jöjjön el ma, és éljen szavazati jogával!” – jelentette ki Kereskényi.
Az ugyancsak újrázni készülő Pataki Csaba, a Szatmár megyei önkormányzat elnöke közölte: arra a csapatra szavazott, amely az élhető jövőt építi. „Meg kell őrizzük az erős hangunkat Brüsszeltől Szatmárig. Egy olyan csapatra szavaztam, amely egy olyan jövőt akar építeni, amelyben jól érzi majd magát mindenki ebben a megyében, ebben az országban és akár egész Európában” – állapította meg az RMDSZ megyei szervezetének elnöke. A politikus mindenkit megkért, hogy szánjon rá öt percet a szavazásra, hiszen a következő évtizedek múlnak a mai napon.
„A város sorsát már megfordítottuk, most meg kell tartanunk az irányt annak érdekében, hogy otthonos, élhető, modern és civilizált városban és megyében éljünk együtt. Ugyanakkor arra is szavaztam, hogy változzon az Európai Unió. A mi helyünk és jövőnk az Unióban van, de úgy gondolom, új szemléletre, új lendületre van szükség” – jelentette ki szavazata leadása után a második mandátumára hajtó elöljáró.
Romániában vasárnap több mint 18 millió szavazásra jogosult polgárt várnak az urnák elé az ország csaknem 19 ezer szavazóhelyiségébe, hogy megválasszák az önkormányzati tisztségviselőket, és döntsenek arról, kire bízzák európai parlamenti (EP-) képviseletüket.

Romániában minden korábbinál többen járultak az urnákhoz vasárnap az EP-választáson, a jelentős magyar lakossággal rendelkező megyékben azonban a részvétel reggel 10-15 százalékkal elmaradt az országos átlagtól, délre viszont behozták a lemaradást.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Újabb mesterséges intelligencia alapú rendszert vezetett be a Kolozs megyei sürgősségi kórház: a Carebot nevű platform a tüdőgócok felismerésében segíti a radiológusokat, ezzel hozzájárulva a tüdőrák minél korábbi diagnosztizálásához.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hőségre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap a következő napokra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia nagy részére.
Sárga, vagyis elsőfokú hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére. Az ország többi részén kedd estig melegre, kellemetlen hőérzetre és viharos időjárásra figyelmeztető időjárás-előrejelzés lesz érvényben.
Senki sem jelentkezett a tasnádi polgármesteri hivatal által kiírt tenderre, amely egy 102 millió lejes hitel felvételére irányult a Szatmár megyei településen tervezett, Aquapark Transilvania Terme nevű élményfürdő megvalósítása érdekében.
Jól haladnak a munkálatok a Nagyszebent Fogarassal összekötő autópályán – közölte a Brassó megyei út- és hídkarbantartó vállalat.
Nyolc éve kihasználatlanul áll az egykor népszerű gyermekrészleg az aradi Neptun Strandon: azóta benőtte a gaz, a medencék burkolatát pedig tönkretette az idő. Bár az önkormányzat évek óta ígérgeti a felújítást, eddig nem történt semmi.
szóljon hozzá!