
Fotó: MTI/EPA/Si Cse
Újabb két személynél igazolták a koronavírus-fertőzést – jelentett be pénteken Nelu Tătaru, a bukaresti egészségügyi minisztérium államtitkára.
2020. február 28., 15:102020. február 28., 15:10
2020. február 28., 19:572020. február 28., 19:57
Tătaru szerint a laboreredmények egy 45 éves máramarosi férfi és egy 28 éves temesvári nő szervezetében mutatták ki a koronavírus-fertőzést. A nőt egy temesvári, a férfit pedig egy kolozsvári központba utalták be. Az államtitkár elmondta, egyikőjük sem került kontaktusba az országban elsőként megfertőződött Gorj megyei férfival, mindketten nemrég tértek haza Olaszországból.
A minisztériumi illetékes közölte, a máramarosi férfi február 25-én, kedden tért vissza Olaszországnak egy olyan vidékéről, amelyet az itáliai hatóságok nem tartanak fertőzöttnek. Otthon rosszul érezte magát, ezért Máramaros megyében kórházba utalták, onnan légzési elégtelenség miatt szállították át Kolozsvárra. A Temes megyei nő február 17-én járt az olaszországi Bergamóban, ahonnan hazatérve 25-én belázasodott. Csütörtökön ment orvoshoz, és azóta otthon várta a vírusteszt eredményét. A nő egészségi állapota jó, a férfié azonban kevésbé, ezért intenzív osztályra utalták be a kincses városban.
Raed Arafat, a belügyminisztérium katasztrófavédelmi ügyekben illetékes államtitkára elmondta, a két erdélyi megye egészségügyi hatóságai megvizsgálják, hogy a két fertőzött személy kikkel érintkezett az elmúlt napokban, és meghozzák a szükséges intézkedéseket.

Óvintézkedéseket foganatosít a katolikus egyház is a koronavírus terjedésének megelőzése céljából.
Ugyancsak pénteken a román kormány közvitára terjesztett egy határozattervezetet, amely 450 millió lejjel egészítené ki a kabinet tartalékalapjából az egészségügyi minisztérium költségvetését, hogy a kórházak felkészülhessenek a koronavírus-fertőzött betegek fogadására. Az összegből esetleg megmaradó hányadot 2020 végéig vissza kell utalni a kormány tartalékalapjába.

Ötödik napja tartózkodik önkéntes házi karanténban egy sepsiszentgyörgyi házaspár, amely észak-olaszországi kirándulásról hazatérve került otthoni vesztegzárba. Még kilenc napig maradnak otthonuk fogságában. A család hölgy tagjával interneten vettük fel a kapcsolatot, szívesen válaszolt a kérdéseinkre, mint írta
Romániában szerdán jelent meg az új koronavírus (Covid-19): a Kárpátokon túl, egy Gorj megyei 25 éves fiatalembernél mutatták ki a fertőzést. Az első fertőzött a pénteki hivatalos tájékoztatás szerint továbbra is tünetmentes, a bukaresti járványügyi intézetben kezelik, és mindenkit kivizsgálnak, aki kapcsolatba került vele.

Negatívak a COVID-19 vírusra vonatkozó teszteredményei annak a Gorj megyei fiatalembernek, akinek szervezetében szerdán mutatták ki a koronavírus jelenlétét – közölte a bukaresti stratégiai kommunikációs törzs.
Eddig országszerte 189 embert helyeztek karanténba, több mint nyolcezret pedig otthonában szigeteltek el, miután olyan országokból tértek vissza Romániába, ahol már megjelent a koronavírus-fertőzés.

Nyugalomra intik a lakosságot a bukaresti hatóságok és szakértők annak nyomán, hogy Romániában is megjelent a koronavírus. Lényeges tudnivaló, hogy az új koronavírus nem érintéssel, hanem cseppfertőzés útján terjed.
Egy kolozsvári fiatal nő mesélte el nekünk keserűen, hogy megkárosították a csalók.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
Radikális döntést hozott a Máramaros megyei önkormányzat, miután az Óvásokat Elbíráló Országos Tanács (CNSC) helyt adott a megyeszékhely körgyűrűjének megvalósítására kiírt pályázat elleni óvásnak.
Miután az elmúlt években több helyszín is kudarcot vallott, a csütörtöki bejelentés szerint végül a Váradszentmárton községhez tartozó Váradcsehi erdejébe költöztetik a nagyváradi állatkertet.
Miközben egyre több ember beszél nyíltan a mentális egészségről, a párkapcsolati problémák kezelésével kapcsolatban sok a bizonytalanság. Egészségünkre című videós sorozatunk újabb részében Bálint Gabriela párkapcsolati terapeutával beszélgettünk.
A meteorológiai szolgálat újabb elsőfokú hőségriasztásokat adott ki: szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés. De több erdélyi megyében viharos időjárásra is számítani kell.
Jól haladnak a munkálatok a Marosvásárhelyt Nyárádszeredával összekötő autópálya-szakaszon – derül ki a közlekedési tárca illetékesének tájékoztatásából.
Több száz, folyamatosan működő kriptovaluta-bányászgépet foglalt le az adóhatóság Szatmár megyében, miután egy be nem jelentett, jelentős energiafogyasztással működő bányászfarmra bukkant. A lefoglalt berendezések értéke meghaladja a kétmillió lejt.
Határozottan lépnek fel a medvék etetése ellen a hatóságok: három hét alatt 50 ezer lejnyi bírságot róttak ki a Transzfogarasi úton.
Idén sem használható az ópálosi szivattyúállomás a mezőgazdasági területek öntözésére, mivel zajlik a víznyerő csatorna medrének a betonozása. Tavaly ugyanezzel a magyarázattal hagyták üzemen kívül a berendezést.
szóljon hozzá!