A tervezett személyzetcsökkentés ellen tüntettek hétfőn a képviselőházban a parlamenti alkalmazottak.
Meglett a hatása a védelmi, közrendvédelmi és nemzetbiztonsági alkalmazottak által a kormányra gyakorolt nyomásnak.
Fehér karszalag viselésével tiltakoznak szerdán, a román kultúra napján a CulturMedia szakszervezeti szövetség tagjai.
A 2025-ös esztendő a gazdák tiltakozásával indul. Több európai mezőgazdasági érdekvédelmi szervezet bejelentette, hogy a gazdák nagy méretű tiltakozó akciót szerveznek január 3-ára az Európai Bizottság varsói képviselete előtt.
A Börtönőrök Országos Szakszervezete (SNPP) vasárnap este bejelentette, hogy kedden, december 31-én a túlórázás megtagadásával országos szintű tiltakozó akcióra készülnek tagjai a börtönökben.
Nagy-Magyarország térképeit is tartalmazó történelmi atlasz miatt tiltakozik a román külügy, amit Magyarország állandó NATO-nagykövete adott ajándékba a katonai szervezet több tagállama képviselőjének.
Az Országos Magyar Diákszövetség (OMDSZ) elítéli a román kormány 2025-ös évre vonatkozó költségvetési intézkedésekről szóló sürgősségi rendelettervezetének diákokra vonatkozó előírásait.
Megérte hétfőn csoportosan „beteget jelenteni” a Tarom román légitársaság pilótáinak: a cég vezetésével folytatott tárgyalásokat követően 1500 euróval – mintegy 7460 lej – nő a fizetésük.
Több tucatnyi helyi lakos gyűlt össze hétfőn a Bihar megyei Székelyhíd polgármesteri hivatala előtt, amiért késik a választások eredményének kiközlése. „Béres, gyere ki!” – üzenik a jelenleg regnáló RMDSZ-es polgármesternek.
Járóbeteg-szakellátásban dolgozó orvosok tucatjai tiltakoztak pénteken a kormány épülete előtt, sérelmezve, hogy az ágazat alulfinanszírozott.
Mintegy 100 parlamenti alkalmazott tiltakozott kedden a képviselőházban a béreik 25-30 százalékos emelését követelve. A tüntetők elutasítják a kormány ajánlatát a két szakaszban történő, összesen 10 százalékos béremelésről.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadja azt a sürgősségi rendeletet, amely előírja, hogy a költségvetési alkalmazottak bizonyos kategóriái 10 százalékos fizetésemelésben részesülnek – jelentette be az ülés kezdetén Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Több mint száz képviselőházi köztisztviselő kezdett spontán tüntetésbe kedd délelőtt az ülésterem előtt. Elégedetlenségük oka az alacsony fizetés, ami állításuk szerint 2017-től nem nőtt.
Spontán sztrájkba kezdtek a román kormányalkalmazottak, béremelést követelnek – jelentette hétfőn a bukaresti sajtó az érintett szakszervezet vezetőjét idézve.
Bukarestben szervezett tiltakozó megmozdulást hétfőn az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) és 29 tagszervezete. A tüntetők 10 órától a kormánypalota előtt gyűltek össze, majd dél körül elindultak a gazdasági, a munkaügyi és a pénzügyminisztérium felé.
A Kulturális és Sajtószakszervezetek Országos Szövetsége hétfőn üdvözölte a kért béremelésekről szóló sürgősségi rendelettervezet közvitára bocsátását, de egyelőre folytatják a tiltakozást.
A taxivállalatok munkáltatói szövetségéhez (ANPOTRT) tartozó taxisok mintegy száz járművel vesznek részt hétfőn a bukaresti Alkotmány téren zajló újabb tüntetésen.
Éhségsztrájkba kezdenek a Bukarestben harmadik napja tüntető taxisok, mert a kormány képviselői egy hónapot kértek a követeléseik elemzésére. Tiltakozásukat az internetes fuvarmegosztó cégek szerintük tisztességtelen konkurenciája váltotta ki.