A megyei mentőszolgálatok székhelyén tüntetett kedden 10 és 12 óra között a szolgálaton kívül levő alkalmazottak egy része, kifejezve ezzel támogatásukat az éhségsztrájkba lépett öt szakszervezeti vezetővel szemben.
A kormány épülete előtt tüntet a Meridian Országos Szakszervezeti Szövetség csütörtökön 10 és 13.30 között a nyugdíjtörvény tervezete és a deficitcsökkentő intézkedéseket tartalmazó 2023/296-os törvény ellen.
Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) alkalmazottjai tiltakozásképpen november 12-től leállítják a kórházaknak és szolgáltatóknak történő kifizetéseket – jelentette be csütörtökön az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
Kalapáccsal rongálták meg Diego Velázquez egyik leghíresebb festményét környezetvédő aktivisták hétfőn a brit főváros világhírű képzőművészeti gyűjteményében, a Trafalgar téren lévő Nemzeti Galériában.
November 2-ától, csütörtöktől határozatlan ideig felfüggeszti ügyfélszolgálati tevékenységet az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, valamint annak bukaresti és megyei kirendeltségei.
A kormány épülete elé szervezett tiltakozó akciót kedden a Declic Közösség, hogy felhívja a figyelmet a romániai rákbetegek problémáira.
Nem tartja meg csütörtökre és péntekre meghirdetett tiltakozó akcióit a Romániai Postai Dolgozók Szakszervezete. Az érdekvédelem jövő héten elkezdi a tárgyalásokat a vállalat vezetőségével az alkalmazottak követeléseiről.
A Román Posta vezetőségének jövő hónaptól valamilyen megoldással 13 millió lejjel növelnie kell a vállalat havi bevételét, hogy a minimálbérrel javadalmazott alkalmazottak fizetésén is emelni lehessen – jelentette ki hétfőn Bogdan Ivan.
Tiltakozó akciókat szervez jövő héten Bukarestben a Romániai Postai Dolgozók Szakszervezete (SLPR). A Román Posta alkalmazottai elsősorban a bérekkel elégedetlenek.
Traian Briciu, a Romániai Ügyvédi Kamarák Szövetségének (UNBR) elnöke szerint szükség van egy „igazságügyi paktumra” az igazságszolgáltatás ügyvédek által tapasztalt működési zavarainak a megoldása érdekében.