Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke már a választás estéjén gratulált a magyarországi országgyűlési választások győztesének, Magyar Péternek.
AZ EMNT ügyvezető elnöke szerint meg kell előlegezni a bizalmat az új magyar kormánynak, amely reményei szerint támogatja majd a külhoni magyar politikai pluralizmust.
Bírálja az RMDSZ-nek a magyarországi választásokkal kapcsolatos álláspontját, a Fidesz támogatását a szövetség volt elnöke. Markó Béla szerint az RMDSZ jelenlegi vezetősége hibázott, ezért változásra van szükség az alakulat háza táján.
Telefonon beszélt Magyar Péter, az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt vezetője, miniszterelnök-jelöltje hétfőn Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel.
Reagált Tamás Sándor, a Kovászna Megyei Tanács elnöke Magyar Péter azon kijelentéseire, amelyek szerint „az erdélyi magyar választókat félrevezette a Fidesz propagandája”, ezért támogatták nagy arányban a kormánypártot.
Meg kell várni, hogy mi a viszonya az új magyar kormánynak a határon túli magyarokhoz, milyen nemzetpolitikája van, nekünk ahhoz kell viszonyulnunk – jelentette ki a Krónikának Kelemen Hunor.
Bár Magyar Péter szerint az RMDSZ is szerepet vállalt az erdélyi magyarok félrevezetésében és a Tisza elleni „hazugságkampányban”, a párt elnöke úgy nyilatkozott: kész félretenni a sérelmeket, és miniszterelnökként együtt kíván működni Kelemen Hunorral.
Kelemen Hunor lemondását követelte az RMDSZ elnöki tisztségéről Sorin Ioniță román politikai elemző, miután Orbán Viktor miniszterelnök és pártja, a Fidesz vereséget szenvedett a magyar országgyűlési választásokon.
Gratulált a Tisza Pártnak és Magyar Péternek a magyarországi országgyűlési választáson aratott győzelemhez Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a közösségi oldalán hétfőre virradó éjszaka közzétett bejegyzésében.
Továbbra is a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) rendelkezik a legnagyobb támogatottsággal – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Az RMDSZ politikai stabilitást és a kormányzás jelenlegi formátumban való folytatását akarja, Ilie Bolojan kormányfő vezetésével – jelentette ki szerdán Csoma Botond.
Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.
Életének 64. évében elhunyt Péter Pál, az RMDSZ ügyvezető elnökségének volt gazdasági alelnöke – közölte Facebook-oldalán Kelemen Hunor, a szövetség elnöke.
A jelenlegi koalíciónak folytatnia kell a munkáját, egy kisebbségi kormány nem lenne jó ötlet – jelentette ki Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője.
A választópolgárok 33 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR) szavazna, ha jövő vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki a CURS felmérésének vasárnap ismertetett eredményeiből, amelyeket az Agerpres hírügynökség ismertetett.
Az RMDSZ-nek nem áll szándékában kilépni a kormánykoalícióból – jelentette ki Cseke Attila fejlesztési, közmunkaügyi és közigazgatási miniszter szerdán Hargita megyében.
Ironikusan kommentálta Tánczos Barna RMDSZ-es miniszterelnök-helyettes a koalíciós partner Szociáldemokrata Párt (PSD) gyakorlatát, amely szerint az folyamatosan lebegteti a koalícióból való kilépés lehetőségét.
Kereskényi Gábor, Szatmárnémeti polgármestere lett a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) Országos Önkormányzati Tanácsának új elnöke – jelentette be Kelemen Hunor szövetségi elnök hétfőn Facebook-oldalán.