Az erdélyi nemességet már nem egy démonizáló kép, inkább valamiféle történelmi misztikum lengi körül, az emberek érdekességként tekintenek rá.
Románia az egykor a királyi család lakhelyéül szolgáló Peleș- és Pelișor-kastélyokat is felterjeszti az UNESCO világörökségi listájára – jelentette be kedden Raluca Turcan művelődési miniszter.
Kitelepített erdélyi földbirtokosok emlékszobáját adják át a Maros megyei Kutyfalván a Degenfeld-kastélyban március 2-án, szombaton 14 órától.
A Jidvei az első romániai márka, amely felkerült a világ legjobb prémium borait és szeszes italait rangsoroló-népszerűsítő amerikai Luxury Lifestyle Awards top 100-as globális listájára.
Újra látható az 1930-as évek végén lebontott magyarfenesi Jósika-kastély – jelentette be az elmúlt napokban közösségi oldalán a helyi Csicsal Egyesület. Na nem úgy látható, ahogy az épületegyüttes egykoron uralta a falut, és nem is akárhonnan.
Javában zajlanak a felújítási munkálatok az oltszemi Mikó-kastélyban, ahol Székelyföldi Lovas Központot hoznak létre – számolt be közösségi oldalán Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
Csaknem megkétszereződik a borosjenői vár felújítására szánt, több millió eurót kitevő összeg, miután a munkálatok során az idők folyamán föld alá került értékes épületrészekre bukkantak, amelyeket szintén restaurálnának.
Befejeződött Erdélyben a gyalui várkastély felújítása, a folyamat eredményeként az épület újra teljes pompájában idézi több évszázados múltját, a tervek szerint a várkastély jövő év tavaszán nyílhat meg a látogatók előtt.
Visszaadna a helyi közösségnek, turisztikai látványossággá alakítana egy csaknem 9 hektáros, elhagyatott gyárterületet a vajdahunyadi polgármesteri hivatal, amely úgynevezett urbánus kertet hozna létre az egykori vaskohászati létesítmény helyén.
Csaknem fél évezredes múlttal rendelkező, az első magyar régésznőhöz köthető erdélyi kúria menekül meg a teljes pusztulástól: a csicsókeresztúri Torma-udvarház új román tulajdonosai boutique szállodává varázsolnák a műemléket.
Átadták csütörtökön a Kolozs megyei Válaszúton a felújított Bánffy-kastélyt, amelynek rehabilitálását európai uniós és megyei önkormányzati forrásokból finanszírozta a Kolozs Megyei Tanács – közölte a Kolozs megyei RMDSZ.
Befejeződött a válaszúti Bánffy-kastély felújítása, a restaurált műemlék épületet jövő héten adják át – közölte az MTI-vel kedden Vákár István, a Kolozs megyei önkormányzat alelnöke.
Kívül-belül megújult a Maros megyei Bonyhán található, az Erdélyi Református Egyházkerület tulajdonát képező Bethlen-kastély, amelyben közösségi tér fog működni.
Teljes körű felújítás kezdődött az egyik legimpozánsabb erdélyi nemesi rezidenciában, a gernyeszegi Teleki-kastélyban, 4,6 millió euróból újul meg – közölte Teleki Kálmán tulajdonos az Agerpres hírügynökséggel.
Jótékonysági családi napot tartanak október 8-án, vasárnap a kutyfalvi Degenfeld-kastélyban.
Bánffy-napot szervez szeptember 17-én, vasárnap 10 és 17 óra között a Transylvania Trust Alapítvány az „Erdély Versailles-ának” is nevezett bonchidai kastélyban.
Elkezdődtek az oltszemi Mikó-kastély felújítási munkálatai – jelentette be pénteken a Kovászna megyei tanács vezetősége.
Európai uniós alapokból újítanák fel a pribékfalvi Teleki-kastélyt, Teleki Pál korábbi magyar miniszterelnök egykori erdélyi otthonát – közölte szerdán a Máramaros megyei önkormányzat.