Várható időjárás |
Jelenleg |
Ma |
Vasárnap |
Hétfő |
Kedd |
Szerda |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kolozsvár |
20°
|
10°
20° |
13°
24° |
12°
21° |
10°
23° |
12°
24° |
| Marosvásárhely |
20°
|
9°
21° |
13°
24° |
13°
21° |
11°
22° |
11°
24° |
| Nagyvárad |
23°
|
14°
24° |
17°
28° |
15°
27° |
14°
26° |
15°
28° |
| Szatmárnémeti |
23°
|
12°
24° |
15°
25° |
13°
25° |
13°
25° |
15°
28° |
| Nagybánya |
20°
|
9°
20° |
14°
24° |
12°
21° |
11°
23° |
13°
25° |
| Zilah |
20°
|
9°
20° |
15°
23° |
12°
20° |
13°
23° |
14°
25° |
Rendkívül hideg, fagyos időjárás lesz szerda reggelig, heves szélfúvásra, jégképződésre és havazásra is számítani lehet az egész ország területén a meteorológusok vasárnapi előrejelzése szerint.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szombat reggel két elsőfokú (sárga) riasztást adott ki hideg, fagyos idő miatt.
Idén február 2-án is megtartja az immár hagyományos medvenapot a Marosvásárhelyi Állatkert: hétfőn 11 órától várják a látogatókat a látványetetéssel egybekötött időjóslásra.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön esőre, jegesedésre és heves szélre adott ki figyelmeztetést, amely majdnem az egész ország területére érvényes.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint február időjárása jelentős hőmérsékleti kontrasztokat hozhat: a hónap egyes időszakaiban a januárihoz hasonló hideg, máskor pedig tavaszias meleg is előfordulhat.
Az enyhébb időjárás csak átmeneti: a hét második felében még viszonylag mérsékelt hőmérsékletekre számíthatunk, ám a jövő hét elejétől markáns lehűlés érkezik.
A nagy januári hideg miatt erőteljesebben kell fűteni a melegházakat, fóliasátrakat, ezért várhatóan drágábbak lesznek a korai, idény eleji zöldségek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint február 8-áig változékony időjárás várható Romániában.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga) figyelmeztetést adott ki hétfőn jelentős mennyiségű csapadékra a Bánság déli, Olténia és Munténia északi felére.
Erős szélre, illetve jelentős mennyiségű csapadékra vonatkozó sárga jelzésű figyelmeztetéseket adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán újabb elsőfokú figyelmeztetést adott ki az ország 13 megyéjében a fagyos időjárás miatt.
Csapadékban gazdag, enyhébb időre számíthatunk az előttünk álló hét napban. Csütörtök hajnalban még –11 fok lesz a legalacsonyabb hőmérséklet, de az időjárás-előrejelzés szerint a hétvégére azonban napközben eső, zápor váltja fel a korábbi havazásokat.
Gyakori hőmérséklet-ingadozásokra lehet számítani a következő két hétben, január 24. után pedig többfelé várható csapadék – derül ki a február 1-ig érvényes időjárás-előrejelzéséből.
A tartós januári fagy egyszerre növelte meg Romániában a gáz- és áramfogyasztást, ami normál esetben áremelkedést hozna. Azonban kivételes helyzet alakult ki az elmúlt napokban.
Fagyos időre figyelmeztető újabb riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn Románia egész területére.
Mintegy 1500 háztartásban szünetelt az áramszolgáltatás több Hargita megyei településben, vélhetően az időjárási viszonyok miatt – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt – tájékoztatta az Agerprest a nagyszebeni regionális meteorológiai központ szolgálatos meteorológusa, Raul Stoica.