Várható időjárás |
Jelenleg |
Ma |
Csütörtök |
Péntek |
Szombat |
Vasárnap |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kolozsvár |
28°
|
14°
29° |
17°
23° |
14°
21° |
10°
21° |
14°
24° |
| Marosvásárhely |
29°
|
11°
29° |
17°
27° |
15°
22° |
10°
22° |
13°
22° |
| Nagyvárad |
32°
|
21°
34° |
18°
26° |
17°
26° |
13°
24° |
15°
25° |
| Szatmárnémeti |
31°
|
19°
32° |
19°
26° |
17°
24° |
12°
23° |
15°
25° |
| Nagybánya |
29°
|
15°
30° |
19°
23° |
14°
21° |
10°
22° |
12°
22° |
| Zilah |
29°
|
15°
29° |
18°
21° |
13°
21° |
10°
21° |
14°
22° |
A következő napokra érvényes, csapadékra, havazásra, erős szélre és hóviharokra figyelmeztető előrejelzést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Az ilyenkor megszokottnál hidegebb időjárás várható jövő héten az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) által pénteken kiadott, a 2026. január 5. és 2026. február 2. közötti időszakra érvényes előrejelzés szerint.
Szilveszter éjszakáján és az új év első napjaiban jóval fagypont alatti hőmérséklettel búcsúzik az óesztendő, és köszönt be az új esztendő. Hétvégére, illetve a jövő hét elejére azonban enyhül a hideg idő.
A várható erős szél és havazás miatt sárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetést adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A meteorológusok bejelentették, hogy a hideg légáramlás a következő napokban áthalad Románián, így szilveszterkor az egész országban fagyos hőmérsékletet, több régióban havazást hoz.
Románia nagy részén az év végéig hideg marad az időjárás, ám 2026 első napjaiban melegedés kezdődik: a legmagasabb nappali hőmérséklet eléri a 11 Celsius-fokot, ezt követően pedig újabb lehűlés várható.
Erős szélre figyelmeztető sárga, vagyis elsőfokú riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Lezárták a hatóságok vasárnap a Transzalpinát, a 67C jelzésű utat a heves hóviharok miatt.
Turisták rekedtek a Fogarasi-havasokban, a Bilea-tó környéki menedékházakban, miután a térségben leállították a drótkötélpályás szállítást az erős szél miatt.
A meteorológusok vörös riasztást adtak ki 11 megyében, amely vasárnap délelőttől hétfő délelőttig lesz érvényes.
Viharos időjárás tombolt a Prahova völgyében, fákat döntött ki a szél Sinaia és Buşteni üdülőhelyeken.
Az erős szél miatt narancssárga, vagyis másodfokú riasztást adott ki Hunyad és Krassó-Szörény megyére az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Télies, hideg napok elé nézünk az esztendő utolsó hetében, éjszakánként mindenütt fagypont alá süllyed a hőmérő higanyszála. A nappalok sem lesznek sokkal enyhébbek, a csúcshőmérséklet többnyire alig haladja meg a fagypontot, napközben is hideg lesz.
Szélre, hóviharokra és jegesedésre vonatkozó figyelmeztetést adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a Bánság déli részére, Munténiára, Dobrudzsára és Olténiára.
A hét első két napján országszerte enyhébb lesz az idő az ilyenkor megszokottnál, karácsonykor azonban lehűlés várható esővel, havas esővel, havazással.
Az elmúlt időszakhoz képest több lesz a napsütés, azonban a reggeli órákban szinte mindenhol ködös, borult időre számíthatunk. Éjszaka rendszerint fagypont körüli, a fagyzugos helyeken pedig jóval fagypont alatti hőmérsékleti értékek várhatók.
Országszerte felmelegedés várható a következő napokban, de a hétvégétől lehűlés várható, december 22. után pedig sokfelé lehet csapadékra számítani.
Többnyire borult, párás, ködös idő várható az előttünk álló hét napban, a téli hidegek egyelőre elkerülnek. A hétvégére havazás várható a domb- és hegyvidéken.