Hirdetés

Tombol a vírus, 10 ezer közelében a napi esetszám

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

Ismét jelentősen, rekordot döntve nőtt az elmúlt 24 órában az egy nap alatt regisztrált koronavírusos esetek száma Romániában, összlétszámuk meghaladta a 276 ezret – közölte csütörtökön a stratégiai kommunikációs törzs (GCS).

Krónika

2020. november 05., 13:382020. november 05., 13:38

2020. november 05., 14:472020. november 05., 14:47

A hivatalos tájékoztatás szerint az elmúlt 24 óra alatt 9714 fertőzöttet diagnosztizáltak, összlétszámuk jelenleg 276 802. Ezt megelőzően szerdán 8651-gyel (ami a korábbi rekord), kedden 7733-mal, hétfőn 4041-gyel, vasárnap 5324-gyel, szombaton 5753-mal, pénteken 6545-tel, múlt csütörtökön 6481-gyel emelkedett az újonnan azonosított betegek száma Romániában.

Az ország területén eddig 7540 elhalálozást jegyeztek, 121-gyel többet, mint egy nappal korábban (egy nappal ezelőtt 146, ami az eddigi napi rekord).

Hirdetés

Intenzív osztályon rekordot jelentően 1014 személyt kezelnek (egy nappal ezelőtt 1001, ami a korábbi napi rekord).

A járvány kezdete óta 191 085 személy gyógyult ki a koronavírus okozta Covid-19 betegségből, jelenleg 78 177 aktív fertőzéses esetet tartanak nyilván Romániában (egy nappal ezelőtt 73 409). Összesen 12 061 beteget ápolnak az ország különböző kórházaiban.

Eddig 3 379 609 koronavírustesztet végeztek és dolgoztak fel országszerte, 37 685-öt az elmúlt 24 órában: 21 622-t az orvosi protokoll szerint, 16 063-at pedig kérésre.

Bukarestben (1084), valamint Temes (551), Kolozs (534), Prahova (396), Iaşi (394), Maros (343), Szeben (340) és Brassó (323) megyében igazolták a legtöbb új koronavírusos esetet az elmúlt 24 órában.

A megbetegedések száma meghaladta a 200-at Fehér, Argeş, Bihar, Konstanca, Dolj, Ilfov és Vâlcea megyében. 985 megbetegedést egyetlen megyéhez sem rendeltek hozzá. Az egészségügyi minisztérium adatbegyűjtő rendszere frissítés alatt áll, a következő napokban ezeket az eseteket is leosztják a megyék között – tájékoztat az Agerpres. A legkevesebb új esetet Mehedinţi (29), Giurgiu (43) és Vrancea (44) megyében regisztrálták.

Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) jelentése értelmében az új esetek erdélyi megyék szerinti eloszlása a következő: Fehér - 218, Arad - 186, Bihar - 279, Beszterce-Naszód - 176, Brassó - 323, Krassó-Szörény - 84, Kolozs - 534, Kovászna - 76, Hargita - 81, Hunyad - 153, Máramaros - 170, Maros - 343, Szatmár - 156, Szilágy - 158, Szeben - 340, Temes - 551.

Immár Bukarestben és 12 megyében haladta meg a kritikus 3 ezrelékes szintet az elmúlt két hétben visszaigazolt koronavírusos esetek száma. Az új vörös megyék Beszterce-Naszód és Vâlcea.

•  Fotó: GCS Galéria

Fotó: GCS

A koronavírus-járvány terjedésének megelőzését, illetve legyőzését szolgáló törvény rendelkezései értelmében a rendőrök és a csendőrök 8177 személyt büntettek meg összesen 1 065 695 lejre az elmúlt 24 órában.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 13., szombat

Nicușor Dan a bányászjárásról: „vállalni kell a történelmet”

Nicușor Dan államfő koszorút helyezett el szombat reggel az 1990. június 13. és 15. közötti bányászjárás áldozatainak bukaresti emlékművénél.

Nicușor Dan a bányászjárásról: „vállalni kell a történelmet”
Hirdetés
2026. június 12., péntek

Eldőlt: az USR sem támogatja a Tomac-kormányt

A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat politikai bizottságának pénteki ülése után.

Eldőlt: az USR sem támogatja a Tomac-kormányt
2026. június 12., péntek

Végeztek a lakóházba kétszer betörő anyamedvével és egyik bocsával

Lelőtték a Prahova-völgyi Bușteni városában egy házba a bocsaival együtt kétszer is behatoló anyamedvét pénteken délután.

Végeztek a lakóházba kétszer betörő anyamedvével és egyik bocsával
Hirdetés
2026. június 12., péntek

Újra lehet közlekedni a Transzfogarasi úton, de csak egy adott idősávban

Megnyílt pénteken a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakasza – jelentette be a brassói regionális útigazgatóság szóvivője, Elekes Róbert.

Újra lehet közlekedni a Transzfogarasi úton, de csak egy adott idősávban
2026. június 12., péntek

Megbuktatták, majd lemondott, de még mindig a helyén van a bukaresti kormány magyar minisztere

Bár május 5-én a kormányt, amelynek tagja, bizalmatlansági indítvánnyal megbuktatták, majd május 25-én egy neki tulajdonított, botrányt okozó hangfelvétel miatt lemondott, még mindig a helyén van Demeter András ügyvivő művelődési miniszter.

Megbuktatták, majd lemondott, de még mindig a helyén van a bukaresti kormány magyar minisztere
2026. június 12., péntek

Leszedte a keresztvizet Nicușor Danról egykori tanácsadója

Ha most lenne az elnökválasztás, már nem szavazna Nicușor Danra – jelentette ki Ludovic Orban, a Jobboldal Ereje nevű párt elnöke, az elnök korábbi tanácsadója, volt liberális párti miniszterelnök.

Leszedte a keresztvizet Nicușor Danról egykori tanácsadója
Hirdetés
2026. június 12., péntek

Kormányalakítás: Tomac az USR-től sem számíthat sok jóra

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) után várhatóan a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) sem fog bizalmat szavazni az Eugen Tomac vezette kormánynak a parlamentben.

Kormányalakítás: Tomac az USR-től sem számíthat sok jóra
2026. június 12., péntek

Több erdélyi megyében is károkat okozott a viharos időjárás

A tűzoltók 15 megye 28 településén és Bukarestben vonultak ki az elmúlt 24 órában kiszivattyúzni a vizet az elárasztott lakóházakból és udvarokról, illetve eltávolítani a viharos időjárás miatt leszakadt tetőelemeket és kidőlt fákat.

Több erdélyi megyében is károkat okozott a viharos időjárás
2026. június 12., péntek

Beismerte „bűnösségét” a román miniszterelnök-helyettes

Nem hagyta szó nélkül Oana Gheorghiu miniszterelnök-helyettes, hogy neve felkerült a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) jelentésébe azon személyek listájára, akik „példátlanul agresszív magatartást tanúsítanak a bírákkal szemben”.

Beismerte „bűnösségét” a román miniszterelnök-helyettes
Hirdetés
Hirdetés