
Fotó: Balogh Zoltán/MTI
Több mint háromszázzal emelkedett az elmúlt 24 óra alatt az igazolt koronavírus-fertőzöttek száma Romániában, az ország területén 182 elhalálozást jegyeztek – közölte kedden a bukaresti stratégiai kommunikációs törzs.
2020. április 07., 13:102020. április 07., 13:10
2020. április 07., 13:332020. április 07., 13:33
A hivatalos tájékoztatás szerint az elmúlt nap alatt 360-nal több több fertőzöttet diagnosztizáltak, összlétsázmuk jelenleg 4 417. Hétfőn 193-mal, vasárnap 251-gyel, szombaton 430-cal, pénteken 445-tel emelkedett az újonnan diagnosztizált betegek száma. A fertőzöttek közül 460-at gyógyultnak nyilvánítottak és kiengedtek a kórházból. Jelenleg 274 beteget ápolnak intenzív osztályon, számuk hétfőhöz képest (amikor 179-ről érkezett jelentés) közel százzal emelkedett.
Nelu Tătaru egészségügyi miniszter az adatok kapcsán úgy nyilatkozott: továbbra is enyhe emelkedést mutat a koronavírussal fertőzöttek száma, azonban nincs hirtelen megugrás, amely fennakadásokat okozzon a kórházakban. A miniszter szerint a hét végén kevesebb esetet jelentettek, de ez nyilván azért van, mert kevesebb tesztet is végeztek. „Ami a teszteléseket illeti, jelenleg két-három nappal le vagyunk maradva” – nyilatkozta Tătaru kedden a Digi 24 hírtelevíziónak.
Hozzátette, az országban jelenleg 50 központban van lehetőség a tesztek elvégzésére, de ezek között vannak kisebb, és vannak nagyobb kapacitásúak. A kisebb központokban több napot kell várni a teszteredményekre. Nelu Tătaru közölte, igyekeznek ezért nem leterhelni a kisebb központokat, és arányosan elosztani a tesztelendő mintákat, a nagyobb központokba küldve azokat. Minden megyét leosztottak egy-egy nagyobb regionális központhoz, magyarázta a miniszter. Hozzátette, jelenleg elegendő teszt áll rendelkezésre.
Az ország területén jelenleg 25 379 személyt tartanak intézményes karanténban, 91 369-en vannak otthoni elkülönítésben. Kedden újabb hat koronavírussal fertőzött személy halt meg Romániában, ezzel 182-re nőtt a COVID-19 halálos áldozatainak száma. Meghalt egy 67 éves, Mehedinţi megyei nő, egy 60 éves, Ialomiţa megyei férfi, egy 66 éves, Fehér megyei férfi, egy 94 éves, Arad megyei férfi, egy 65 éves, Szilágy megyei férfi, és egy 70 éves bukaresti nő. Valamennyien több más betegségben is szenvedtek a stratégiai kommunikációs törzs jelentése szerint.
Az Országos Közegészségügyi Intézet megyék szerinti összesítése a következő eloszlást mutatja: Fehér - 50 eset, Arad - 161, Argeş - 31, Bákó - 47, Bihar - 55, Beszterce-Naszód - 70, Botoşani - 86, Brassó - 156, Brăila - 12, Buzău - 13, Krassó-Szörény - 23, Călăraşi - 33, Kolozs - 119, Konstanca - 119, Kovászna - 55, Dâmboviţa - 25, Dolj - 29, Galac - 133, Giurgiu - 34, Gorj - 7, Hargita - 3, Hunyad - 158, Ialomiţa - 72, Iaşi - 92, Ilfov - 99, Máramaros - 43, Mehedinți - 13, Maros - 92, Neamț - 182, Olt - 11, Prahova - 36, Szatmár - 27, Szilágy - 11, Szeben - 69, Suceava - 1322, Teleorman - 31, Temes - 191, Tulcea - 6, Vaslui - 15, Vâlcea - 9, Vrancea - 79, Bukarest - 598.
Jelentős könnyítést hozhat az autósok számára a héten elfogadott törvénytervezet: ha a rendőr az adatbázisokból ellenőrizni tudja a sofőr adatait, a jövőben nem büntetnék meg azért, mert otthon felejtette a jogosítványát vagy más kötelező okmányait.
Romániában keresel munkát? A Jooble összegyűjti az összes román állást egy helyen. Olvasd el tippjeinket, és találj munkát gyorsan!
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Zajlanak a lehetséges kormányról szóló egyeztetések, miután Nicușor Dan államfő közölte: péntekre várja a nyugatbarát pártok javaslatait egy lehetséges új kabinetről.
Nicușor Dan államfő egyik tanácsadója megpróbálta meggyőzni George Simiont, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, hogy szavazzon bizalmat az Adrian Veștea vezette kormánynak a hétfő esti parlamenti szavazáson.
Péntekre várja Nicuşor Dan államfő, hogy a Nyugat-barát pártok javaslatokat tegyenek neki a következő kormányra vonatkozóan.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) és az RMDSZ-szel közös kisebbségi kormány alakítását szorgalmazza – derül ki Dominic Fritz USR-elnök szerda esti Facebook-bejegyzéséből.
Üzembe helyezték és integrálták a román hadsereg légvédelmi rendszerébe a Merops drónelhárító rendszert, amelyet az Egyesült Államok adott át Romániának – tájékoztatott szerdán a védelmi minisztérium.
Nicușor Dan államfő szerdán Kihirdette az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-ig meghosszabbító jogszabályt.
szóljon hozzá!