
Fotó: Árvai Károly/MTI
Meghaladta a 12 500-at az elmúlt 24 óra alatt az igazolt koronavírus-fertőzöttek száma Romániában, az ország területén eddig 726 elhalálozást jegyeztek – közölte pénteken 13 órai jelentésében a bukaresti stratégiai kommunikációs törzs. Mindez azt jelenti, hogy tovább csökkent a nyilvántartott aktív fertőzöttek száma.
2020. május 01., 13:092020. május 01., 13:09
2020. május 01., 14:492020. május 01., 14:49
A hivatalos tájékoztatás szerint az elmúlt nap alatt 327-tel több fertőzöttet diagnosztizáltak, összlétszámuk jelenleg 12 567. Az elmúlt napok folyamán csütörtökön 262-vel, szerdán 362-vel, kedden 277-tel, hétfőn 303-mal, vasárnap 401-gyel, szombaton 218-cal, pénteken 321-gyel, múlt csütörtökön 386-tal emelkedett az újonnan diagnosztizált betegek száma Romániában.
A stratégiai kommunikációs törzs jelentése szerint 31-gyel emelkedett az előző napi jelentéshez képest a koronavírus-járvány áldozatainak száma, így a betegség romániai megjelenése óta már 726 fertőzött vesztette életét. Eddig háromszor fordult elő, hogy a 24 óra alatt elhunytak száma meghaladta a 30-at. A pénteki statisztikába olyanok is bekerültek, akik napokkal korábban haltak meg, de később derült ki róluk, hogy koronavírus-fertőzöttek voltak.
A diagnosztizált személyek közül 4328-at gyógyultnak nyilvánítottak és kiengedtek a kórházból. Intenzív osztályon 249 beteget ápolnak. Románia területén jelenleg 12 060 személy van intézményes karanténban, további 20 886 pedig lakhelyi elkülönítésben. Változatlanul Suceava megyében és Bukarestben van a legtöbb koronavírusos beteg, 2859, illetve 1298. Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) jelentése értelmében az esetek megyék szerinti eloszlása a következő: Fehér - 204, Arad - 574, Argeş - 143, Bákó - 249, Bihar - 459, Beszterce-Naszód - 187, Botoşani - 456, Brassó - 470, Brăila - 23, Buzău - 20, Krassó-Szörény - 92, Călăraşi - 49, Kolozs - 367, Konstanca - 235, Kovászna - 189, Dâmboviţa - 99, Dolj - 123, Galac - 393, Giurgiu - 134, Gorj - 55, Hargita - 23, Hunyad - 515, Ialomiţa - 188, Iaşi - 266, Ilfov - 274, Máramaros - 75, Mehedinţi - 62, Maros - 446, Neamţ - 507, Olt - 42, Prahova - 70, Szatmár - 54, Szilágy - 34, Szeben - 307, Suceava - 2 859, Teleorman - 101, Temes - 454, Tulcea - 50, Vaslui - 116, Vâlcea - 26, Vrancea - 259, Bukarest - 1 298.
Eddig összesen 511 ügyben indítottak eljárást az illetékes belügyi szervek a betegségek leküzdésének meghiúsítása miatt. Az elmúlt 24 órában országszerte 3957 olyan személyt tartóztattak fel a csendőrök és rendőrök, akik nem tartották be a kijárási korlátozásokról szóló katonai rendelet előírásait. A rendőrség tájékoztatása szerint összesen 7 066 342 lej értékben róttak ki bírságot emiatt. Külföldön eddig 91 román állampolgár vesztette életét, összesen 2348 fertőzéses esetet jegyeztek.
Romaniában keresel munkát? A Jooble összegyűjti az összes román állást egy helyen. Olvasd el tippjeinket, és találj munkát gyorsan!
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Zajlanak a lehetséges kormányról szóló egyeztetések, miután Nicușor Dan államfő közölte: péntekre várja a nyugatbarát pártok javaslatait egy lehetséges új kabinetről.
Nicușor Dan államfő egyik tanácsadója megpróbálta meggyőzni George Simiont, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, hogy szavazzon bizalmat az Adrian Veștea vezette kormánynak a hétfő esti parlamenti szavazáson.
Péntekre várja Nicuşor Dan államfő, hogy a Nyugat-barát pártok javaslatokat tegyenek neki a következő kormányra vonatkozóan.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) és az RMDSZ-szel közös kisebbségi kormány alakítását szorgalmazza – derül ki Dominic Fritz USR-elnök szerda esti Facebook-bejegyzéséből.
Üzembe helyezték és integrálták a román hadsereg légvédelmi rendszerébe a Merops drónelhárító rendszert, amelyet az Egyesült Államok adott át Romániának – tájékoztatott szerdán a védelmi minisztérium.
Nicușor Dan államfő szerdán Kihirdette az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-ig meghosszabbító jogszabályt.
Körvonalazódni látszik egy politikai megállapodás lehetősége a kormányalakítás szempontjából – jelentette ki szerdán a parlamentben Csoma Botond, az RMDSZ sajtószóvivője, egyben képviselőházi frakcióvezetője.
szóljon hozzá!