
A vámosok is rendszeresen foglalnak le hamisított termékeket
Fotó: politiadefronteria.ro
A hamisított termékek és a kalóztartalmak továbbra is valós kockázatot jelentenek a vásárlók számára – figyelmeztetett a belügyminisztérium vasárnap a szellemi tulajdon világnapján.
2026. április 26., 21:032026. április 26., 21:03
A tárca vasárnapi közleménye szerint az év első három hónapjában a rendőrség 384 büntetőeljárást indított, 397 bűncselekményt állapított meg, és 176 gyanúsítottat azonosított a szellemi tulajdon megsértésével kapcsolatos ügyekben. Ugyanakkor több mint 28 millió lej értékű árut foglaltak le, a kiszabott bírságok összértéke pedig meghaladta az 562 ezer lejt.
Az Agerpres hírügynökséghez eljuttatott közleményben idézett Cătălin Predoiu belügyminiszter hangsúlyozta, hogy a gazdasági bűncselekmények esetében a belügyi szerveknek határozottan, pontosan és kompromisszumok nélkül kell fellépniük, a törvény alkalmazásával.
A hatóságok arra kérik a fogyasztókat, hogy figyeljenek a gyanúsan olcsó árakra, a gyenge minőségű csomagolásra, a származási iratok hiányára és a nem biztonságos honlapok használatára. Egyúttal azt javasolják, hogy az állampolgárok kizárólag engedélyezett forrásból vásároljanak, ellenőrizzék a termékek eredetiségét, és kerüljék a kalóztartalmak elérését vagy terjesztését.

Neves nemzetközi cégek márkajelzéseivel ellátott, hamisított termékeket szállított az a galaci illetőségű gépkocsivezető, aki egy rutin közúti ellenőrzés során bukott le. A brassói rendőrök lefoglalták a hamisított árut.

Interneten keresztül, közösségi oldalakon forgalmazott hamisított ruházati cikkeket és cipőket egy fiatal zilahi nő, aki ellen az ügyészség bűnvádi eljárást indított, az okozott kár 51 ezer euró.
Az elmúlt hetek szokatlanul hűvös és csapadékos időjárása jelentős késést okozott a romániai görögdinnye-termesztésben, ezért a vásárlóknak az idén tovább kell várniuk a hazai termés megjelenésére.
Az ukrán hadsereg által elveszített irányítású tengeri drónok okozták a pénteki incidenseket a Fekete-tengeren és a konstancai kikötő térségében.
Romániának továbbra is számolnia kell a biztonsági kockázatokkal, amíg az orosz–ukrán háború a határai közelében zajlik – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Az ország területének jelentős részére érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A román fél arra kérte az ukrán hatóságokat, hogy azonal értesítsék őket a Románia számára kockázatot jelentő helyzetekről – közölte pénteken a bukaresti belügyminisztérium.
Szabó Ödön parlamenti képviselő a Krónikának elmondta: a jogszabály szigorának enyhítése hozzájárulhat a biciklihasználat szélesebb körben való elterjedéséhez, az egészséges életmódra neveléshez és a közlekedési kultúra növeléséhez.
Ukrán lehetett a konstancai kikötőben pénteken délelőtt felrobbant tengeri drón, és több hasonló eszköz is lehet még a közelben – jelentette ki Adrian-Teodor Picoiu, Konstanca megye prefektusa.
A montenegrói EU-Nyugat-Balkán csúcstalálkozóra tartó román államfő a repülőn értesült arról, hogy felrobbant egy tengeri akna a konstancai kikötőben – erről a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben számolt be Nicușor Dan.
Hogyan élte át a drónbecsapódást? Min ment keresztül 14 éves fiával? – a Digi24 hírtelevíziónak mesélt a még mindig kórházban lábadozó galaci nő, akinek május 29-ére virradóra orosz drón csapódott be 10. emeleti lakásába.
Felrobbant pénteken délelőtt egy tengeri drón a konstancai kikötőben. Az újabb súlyos incidens pontosan egy héttel a galaci drónbecsapódás után történt.
szóljon hozzá!