
Fotó: Mihádák Zoltán/MTI
Megközelítette az 5500-at az elmúlt 24 óra alatt az igazolt koronavírus-fertőzöttek száma Romániában, az ország területén 257 elhalálozást jegyeztek – közölte pénteken 13 órakor a bukaresti stratégiai kommunikációs törzs.
2020. április 10., 13:022020. április 10., 13:02
2020. április 11., 13:192020. április 11., 13:19
Később újabb nyolc halálesetről számoltak be, így elérte a 265-öt az áldozatok száma.
A hivatalos tájékoztatás szerint az elmúlt nap alatt 265-tel több fertőzöttet diagnosztizáltak, összlétszámuk jelenleg 5467. Az elmúlt napok folyamán csütörtökön 441-gyel, szerdán 344-gyel, kedden 360-nal, hétfőn 193-mal, vasárnap 251-gyel, szombaton 430-cal, múlt pénteken 445-tel emelkedett az újonnan diagnosztizált betegek száma Romániában.
Intenzív terápiás osztályon 183 beteget ápolnak; ez esetben enyhe növekedés tapasztalható, számuk egy nappal korábban még 178 volt. Románia területén jelenleg 25 226 személy van intézményes karanténban (egy nappal korábban 25 586), további 77 317 pedig lakhelyi elkülönítésben (24 órával korábban 87 400).
– derül ki a pénteki tájékoztatásából.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) Agerpres által idézett jelentése értelmében az esetek megyék szerinti eloszlása a következő: Fehér - 100 eset, Arad - 179, Argeş - 52, Bákó - 58, Bihar - 70, Beszterce-Naszód - 78, Botoşani - 119, Brassó - 190, Brăila - 16, Buzău - 13, Krassó-Szörény - 38, Călăraşi - 35, Kolozs - 152, Konstanca - 124, Kovászna - 79, Dâmboviţa - 30, Dolj - 40, Galac - 182, Giurgiu - 46, Gorj - 10, Hargita - 5, Hunyad - 227, Ialomiţa - 85, Iaşi - 99, Ilfov - 115, Máramaros - 43, Mehedinţi - 16, Maros - 161, Neamţ - 234, Olt - 11, Prahova - 38, Szatmár - 30, Szilágy - 13, Szeben - 94, Suceava - 1529, Teleorman - 56, Temes - 259, Tulcea - 12, Vaslui - 35, Vâlcea - 11, Vrancea - 95, Bukarest - 688.
Eddig összesen 350 ügyben indítottak bűnvádi eljárást az illetékes belügyi szervek a betegségek leküzdésének meghiúsítása miatt.
További négy külföldön élő román állampolgár vesztette életét a koronavírus miatt – ketten Olaszországban, ketten Spanyolországban –, és ezzel 42-re nőtt a diaszpórában élők körében jegyzett elhalálozások száma.
Eddig 684, külföldön élő román állampolgárnál mutatták ki a koronavírust, közülük 196-an Spanyolországban, 418-an Olaszországban, 17-en Franciaországban, kilencen Németországban, 32-en Nagy-Britanniában, ketten Namíbiában, ketten az Amerikai Egyesült Államokban, ketten Ausztriában, ketten Belgiumban fertőződtek meg, egy-egy személy pedig Argentínában, Írországban, Luxemburgban és Svédországban betegedett meg.
A koronavírus-járvány kitörése óta 42 román állampolgár vesztette életét külföldön: 13-an Olaszországban, nyolcan Franciaországban, 11-en Nagy-Britanniában, hatan Spanyolországban, ketten Németországban, egy-egy személy pedig Belgiumban és Svédországban halt meg.
Romániában keresel munkát? A Jooble összegyűjti az összes román állást egy helyen. Olvasd el tippjeinket, és találj munkát gyorsan!
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Zajlanak a lehetséges kormányról szóló egyeztetések, miután Nicușor Dan államfő közölte: péntekre várja a nyugatbarát pártok javaslatait egy lehetséges új kabinetről.
Nicușor Dan államfő egyik tanácsadója megpróbálta meggyőzni George Simiont, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, hogy szavazzon bizalmat az Adrian Veștea vezette kormánynak a hétfő esti parlamenti szavazáson.
Péntekre várja Nicuşor Dan államfő, hogy a Nyugat-barát pártok javaslatokat tegyenek neki a következő kormányra vonatkozóan.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) és az RMDSZ-szel közös kisebbségi kormány alakítását szorgalmazza – derül ki Dominic Fritz USR-elnök szerda esti Facebook-bejegyzéséből.
Üzembe helyezték és integrálták a román hadsereg légvédelmi rendszerébe a Merops drónelhárító rendszert, amelyet az Egyesült Államok adott át Romániának – tájékoztatott szerdán a védelmi minisztérium.
Nicușor Dan államfő szerdán Kihirdette az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-ig meghosszabbító jogszabályt.
Körvonalazódni látszik egy politikai megállapodás lehetősége a kormányalakítás szempontjából – jelentette ki szerdán a parlamentben Csoma Botond, az RMDSZ sajtószóvivője, egyben képviselőházi frakcióvezetője.
szóljon hozzá!