
Barabás Csongor István főszervező: „mutassuk fel nevetésünk erejét”
Fotó: Bede Laura
Új programpontokkal, évente visszatérő és régen nem látott fellépőkkel várják az érdeklődőket a 17. Erdélyi Humorfesztiválon, amelyet április 2–5. között szerveznek Kolozsváron.
2020. március 02., 17:272020. március 02., 17:27
2020. március 02., 17:452020. március 02., 17:45
Ünnepélyesen megnyitották a 17. Erdélyi Humorfesztivál „kampányát” a kolozsvári Rhédey kávéházban, március 2-án tartott sajtótájékoztatón, ahol a beszédparódia és több látványelem is emlékeztetett az RMDSZ legutóbbi kampányára.
Barabás Csongor István főszervező felhívta a figyelmet, hogy a kereken egy hónap múlva kezdődő rendezvény kulcsfontosságú a szervező RMDSZ Ügyvezető Elnökség számára, hiszen olyan közeget biztosít az erdélyi magyar humorkedvelő társadalom számára, amely hiánypótló, ugyanakkor egységbe szervezi, intézményesíti az erdélyi humort.
– hangsúlyozta a főszervező.
A vicces felvezetőt követően a programismertető sem volt poénmentes: György Botond humorista szerint az idei fesztiválnak olyan stabil programja van, hogy kormányra is mehetnének vele.
Egyrészt tradícióban gazdag, ez azt jelenti, hogy eljönnek a szomszédból a nénik, azaz Bálint Ferenc és Tóth Szabolcs (Szomszédnéni Produkciós Iroda). A kultúráért és protokollért felelős államtitkár is jelen lesz Zsók Levente személyében, az egykori csíkdánfalvi kultúrigazgató beszédet mond az eseményen. A rendezvényen részt vesz a kolozsvári nagykövetség felmérhetetlen küldöttje, Felméri Péter, aki szülővárosába látogat és koszorút helyez el szülőháza előtt. Vashiányban nem lesz részünk, mert Vass Csaba nehézsúlyú poénágyús is a rendezvény meghívottja. Bár nem bajszos, és még néptáncolni sem tud, de igazi háromszéki székely, a humorfesztivál társszervezője, akinek jobb vezetéknév híján még egy keresztnév jutott, András Előd is emeli a rendezvény színvonalát – ismertette a fellépőket György Botond társszervező.
Az idei rendezvényen mindenképp megszólalnak majd hangszerek is, mert egy fesztivál zene nélkül nem igazi – fogalmazott András Előd. Hozzátette, fellépnek a budapesti Dumaszínház humoristái, Janklovics Péter és Elek Péter Zenebuzik című műsorukkal, amely zenetörténeti stand-up előadás.
Április 2-án, csütörtökön új programpontként Gyertek le humorfesztre címmel szerveznek interaktív, kötetlen műsort a Rhédey kávéházban. Ennek keretében erdélyi ismert és elismert személyiségek pontokért játszanak csapatokban. A belépés díjtalan, viszont a részvétel regisztrációhoz kötött.
Másnap humor kvízestet rendeznek a Bulgakov kávéházban, ahol az érdeklődők összemérhetik tudásukat erdélyi humor témában. Ezt követően a Nest csapata Történetekből történelem, történetek a fesztiválokról címmel tart slam poetry előadást.
Az április 4. és 5-ei, szombati és vasárnapi fellépésekre 35 lejért váltható napijegy, bérlet 49 lejért. A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Auditorium Maximum termében, illetve a Kolozsvári Állami Magyar Színházban tartott műsorokra a diákok kedvezményes áron (A-kártyával) vásárolhatnak belépőt: 30 lejért napijegyet, 44 lejért bérletet.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!