
Az idei utolsó dalok. A Budapest Bár számos elismert művésszel közösen ad koncertet szilveszterkor
Fotó: Facebook/Budapest Bár
Év végére már cseppet sem szokatlan, hogy a legtöbb esemény a járványügyi helyzet miatt a virtuális térbe kényszerült. Nincs ez másként a szilveszteri műsorokkal sem, amelyek az online közvetítéseknek köszönhetően így szélesebb körben elérhetők.
2020. december 29., 12:372020. december 29., 12:37
Idén sem marad el a kolozsvári Kerékcsárda szilveszteri bulija, a világjárvány miatt az esemény online felületen várja a szórakozni vágyókat csütörtökön 21 órától. Czala Gyuszi énekes, billentyűs, Deák Albi hegedűművész, Máthé Isti énekes, billentyűs és Maneszes Márton előadóművész gondoskodnak majd a jó hangulatról, egyben ők a megálmodói is a Szilveszter 2021 – Tombolj és tombolázz elnevezésű eseménynek – tájékoztatták szerkesztőségünket a szervezők.
Ugyanakkor harmadik díjként egy csapat reklámvideót vagy családi felvételt készít 2–3 perces terjedelemben.
A bulira szóló belépő készülékenként értendő, tehát az egy háztartásban élőknek elég egy jegyet vásárolniuk. További információk elérhetők a bükki Kerékcsárda Facebook-oldalán.
Szilveszteri premierkoncertet ad az erdélyi közönség által is jól ismert és kedvelt Budapest Bár. A magyarországi formáció válogatását szintén az online térben hallgatják meg az érdeklődők 21 órától. Jegyek a Trip.jegyx1.hu oldalon válthatók, a felvétel a budapesti TRIP hajón készül és a www.webszinhaz.com oldalon teszik elérhetővé.
A koncerten fellép a Farkas Róbert vezette zenekar mellett Németh Juci, Rutkai Bori, Behumi Dóri, Mező Misi, Frenk, Keleti András, Szűcs Krisztián és Kollár-Klemencz László. A zenekar honlapján olvasható leírás szerint a Budapest Bár az utóbbi évek egyik legeredetibb és legérdekesebb zenei vállalkozásába fogott, amikor 2007-ben Farkas Róbert zenekara köré gyűjtötte a magyar rockzene kultikus alakjait. Az eredetileg egyetlen lemezre összeállt alkalmi csapat azóta is sikerrel koncertezik színházakban, fesztiválokon és rendezvényeken egyaránt.
A népzene kedvelői sem unatkozhatnak az év utolsó napján, ugyanis a Sültü Zenekar szervezésében csángó szilveszteri bálon vehetnek részt. A 23 órakor kezdődő online eseményen moldvai, gyimesi és felcsíki muzsikára táncolhatnak az otthon ünneplők. A Facebookon élőben közvetített táncházba ingyenesen kapcsolódhatnak be az érdeklődők.
Viccesen zárva. A Szomszédnéni Produkciós Iroda is fellép a Dumaszínház év végi műsorában
Fotó: Dumaszínház
A humorestek szintén elengedhetetlen részei a szilveszteri programnak, így a Corvin Dumaszínház több lehetőséget is kínál a kikapcsolódásra.
„A műsor az elmúlt hónap történéseit dolgozza fel havi rendszerességgel, közélet, politika, súlytalan bulvár események, művészet és kultúra 2 × 40 percben (néha több), szünettel. Vetítések, videók és váratlan színpadi elemek keverednek helyszíni tudósításokkal és indokolatlan táncbetétekkel” – olvasható az Online-dumaszinhaz.jegy.hu oldalon, ahol az online belépők válthatók.
Ugyancsak csütörtökön megtekinthető lesz a M.ú.l.j.é.k. 2020! című, a Dumaszínház szilveszteri válogatása. A műsorban fellép többek között a kolozsvári Szomszédnéni Produkciós Iroda is.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!