
Fotó: Facebook/USNK Hivatalos
Idén két turnusban, április 17-21. között, illetve május 3-5. között tart meghallgatást Erdély különböző településein az RTL Klubon futó X-Faktor tehetségkutató műsor stábja azzal a céllal, hogy a lehető legtöbb tehetséget meghallgassák, és kiválasszák azokat, akik akár a mentorok elé is kerülhetnek.
2019. március 31., 18:342019. március 31., 18:34
2019. április 02., 17:052019. április 02., 17:05
Az idei meghallgatássorozat különlegessége, hogy az áprilisi válogatók nagy részét a tavalyi X-Faktor győztesei, a USNK rapperduó koncertjei előtt tartják, ez egyben az első casting turné is. A kolozsvári srácok hat városban lépnek színpadra, a fellépések előtt vagy után a helyi tehetséges énekesek mutatkozhatnak be.
Az első turné keretében április 17-én, szerdán Marosvásárhelyen, a Jazz & Blues Clubban 17 és 20 óra között tartják a meghallgatást (https://www.facebook.com/events/305173860171589/), amely után USNK-koncert lesz ugyanitt. Másnap, 18-án Csíkszeredában Grundban lesz meghallgatás 20 és 23 óra között (https://www.facebook.com/events/377529946180272/), 19-én Gyergyószentmiklóson a SláGer Bowling&Clubban 17 és 20 óra között (https://www.facebook.com/events/778658339172298/), április 20-án Székelyudvarhelyen a Mokka Kávéházban 18:00-21:00 óra között (https://www.facebook.com/events/319422112050058/). Ezeken a helyszíneken USNK-koncert követi a meghallgatásokat.
Április 21-én Brassóban az Áprily Lajos Főgimnáziumban (https://www.facebook.com/events/620006321757292/) 13:00-16:00, Sepsiszentgyörgyön pedig ugyanaznap a Hotel Parkban (https://www.facebook.com/events/298706314137297/) 19 és 22 óra között lesz X-Faktor-meghallgatás.
A második meghallgatásturné május 3-án, pénteken Nagykárolyban indul a helyi Művelődési Központban 12:00-15:00 között. (https://www.facebook.com/events/399859570827439/) Aznap Szatmárnémetiben, a MusiC'at Pubban 18 és 21 óra között is lesz meghallgatás. Másnap, május 4-én a nagyváradi Café Moszkvában 12:00-15:00, 19:00-23:00 között pedig a kolozsvári Café Bulgakovban rendeznek meghallgatást, míg május 5-én a bukaresti Petőfi Művelődési Társaság épületében, 15:30-18:30 között.
Az érdeklődők a meghallgatások hivatalos Facebook-eseményein jelentkezhetnek – olvasható a koncertszervezők szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében. Arról is beszámoltak, hogy az X-Faktor győztes csapatának klipjei már többmilliós nézettséggel rendelkeznek a legnépszerűbb videómegosztón, a kolozsvári fiúk pedig bíznak abban, hogy legújabb daluk is tarolni fog, amellyel görbe tükröt tartanak a sikernek.
Sokan azt gondolják, hogy elszálltunk a sikertől, ezért úgy gondoltuk, készítünk Bye Alexszel egy dalt, amelyben poénra vesszük a sikert és a sikerrel járó életérzést” – fogalmazott Laskay Nimród, a USNK egyik tagja. Hozzátette, közel hétszáz érdeklődő jelentkezett statisztának a Parihardkor című kliphez. „Végül 80 rajongót választott ki a stáb, ők a forgatás alatt bulizhattak velünk egy nagyot, hiszen a dal egy partiéletérzést sugall. Nagyon profi volt mindenki” – részletezte a rapper.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!