
Fotó: Pál Árpád
A legszínesebb erdélyi zenei rendezvényként hirdették meg a július 6. és 9. között Marosvásárhelyen rendezendő VIBE Fesztivált. Az ifjúsági és diákszervezetek közös szervezésében megvalósuló eseményt olyannak tervezik, amely minden erdélyi magyar fiatal nyarát meghatározza.
2017. április 06., 22:392017. április 06., 22:39
A diákok és egyetemisták a fő célközönsége a július 6. és 9. között Marosvásárhelyen rendezendő VIBE Fesztiválnak. A legszínesebb fesztiválként hirdetett eseményt ifjúsági és diákszervezetek közösen szervezik. Rés Konrád Gergely, a fesztivál főszervezője elmondta, szükség van egy olyan rendezvényre, diáktalálkozóra, amely a 15–30 éveseket szólítja meg.
„Azt szeretnénk, ha a zenei felhozatal színes lenne, olyan hazai, magyarországi és egy-két nemzetközi előadót is hívunk, akik most népszerűek a fiatalok körében. Annak érdekében, hogy a fesztiválnak tartalma is legyen, VIBE Koli néven nyári egyetemre is sor kerül a négy nap alatt. Fontosnak tartjuk, hogy a szórakozás mellett tudást és élményt is tudjanak szerezni a fiatalok” – fogalmazott a főszervező. Hozzátette, a Magyar Ifjúsági Értekezlet (Miért) segítségével szervezett nyári egyetemen egyrészt innovatív tudományos témákat szeretnének boncolgatni, másrészt vitafórumokat akarnak indítani közéleti témákban.
A szervezők a kempingteleppel egybekötött fesztiválhelyszínt a Víkendtelep melletti Maros-parton rendezik be. Összesen két színpad, egy dj-sátor, valamint egy bulisátor várja majd a résztvevőket, a szervezők szerint 60 fellépőre számíthatunk a négy nap folyamán. Az ígéretek szerint a VIBE lesz a legszínesebb fesztivál a zenei felhozatal szempontjából, mert a nemzetközi sztároktól a magyarországi és hazai hangszeres és elektronikus előadókig mindenki helyet kap a színpadon. Az eddigi program szerint biztosan fellép a Borgore, az Intim Torna Illegál, a 30Y, a Wellhello, a Cloud9+, a Brains, a Belga, az Anna & the Barbies, a Kelemen Kabátban, a Margaret Island, a Hősök, az AKPH, valamint a Soerii és Poolek. A szervezők pénteki sajtótájékoztatójukon jelentették be az ausztrál elektrorock zenekar, a Pendulum fellépését, valamint az erdélyi zenekarok közül koncertlehetőséget ajánlanak fel a Vecker, a No sugar, a SzemPöl, a Dreamland Residents együtteseknek.
A fesztivál szervezésében partner a Kolozsvári Magyar Diákszövetség (KMDSZ), a Magyar Ifjúsági Értekezlet (Miért), a Babeș–Bolyai Tudományegyetem, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, a Marosvásárhelyi Magyar Diákszövetség (MMDSZ), valamint a Romániai Magyar Középiskolások Szövetsége (Makosz). Rés Konrád Gergely főszervező lapcsaládunknak elmondta, a fesztivál költségvetése még alakul, leginkább támogatásokból és pályázatokból próbálják fenntartani a rendezvényt, amihez még hozzájönnek a jegybevételek is. Marosvásárhelyen egyelőre három helyen árusítanak jegyeket: a La Frog, a G., valamint a Kicsi G kávézókban.
A nyár a legtöbb ember fejében a szabadság, a napsütés, a nyaralás és a gondtalan kikapcsolódás évszaka. Mégis sokan vannak, akik éppen ezekben a hónapokban érzik magukat feszültebbnek, kimerültebbnek vagy szorongóbbnak.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.