
Fotó: Krónika
Mint ismeretes, az erdélyi énekesnőt annak ellenére, hogy az Aranyszarvas dalfesztivál első elődöntőjében elsöprő fölénnyel seperte be a közönségszavazatokat, a zsűri mégsem juttatta tovább a döntőbe. Amint arról lapunk is beszámolt, a fesztivál 40 éves történetében először szerepelt erdélyi magyar előadó az Aranyszarvason: Dancs Annamari és a Tini Dance Center nevű együttes előadását a közönség nagyra értékelte, a zsűri viszont nagyon lepontozta.
Kétes tisztaságú verseny
A bírálóbizottság jegyeinek kihirdetése előtt a számítógépes szavazórendszer állítólag felmondta a szolgálatot, amit a bemondók meglepődve vettek tudomásul, és kissé zavartan közölték: míg megjavítják a rendszert, addig a meghívott sztárvendég még egy ráadás dalt énekel. Ezalatt a stúdióban teljes volt a káosz, senki sem tudta, hogy mi következik. Dancs Annamari korábban úgy nyilatkozott: kételkedik a verseny tisztaságában, és nemcsak ő, hanem más előadók is. Az énekesnő azt is különösnek találta, hogy a zsűri műsor közben meggondolta magát, és egyénileg nem mutatta be jegyeit a tévénézőknek, holott a verseny szabályzatában és a műsor forgatókönyvében ez állt. Ilyenformán nem lehet tudni, hogy ki milyen jegyet kapott.
Különös megoldás
A médiában is botrányt kavaró ügy különösképpen oldódott meg: az Aranyszarvas harmadik elődöntőjének végén meglepő bejelentést tettek a verseny szervezői, akik szerint jó lenne, ha a döntőben is hét versenyző méretkezne meg, és nem az eredetileg tervezett hat. Figyelembe véve a három előselejtező közönségszavazatait, mint ahogy a szervezők fogalmaztak – „Őfelsége, a közönség akaratát” –, úgy döntöttek, hogy aki a legtöbb támogató SMS-t kapta, az részt vehet az augusztus 10-én megtartott hazai döntőn. Mivel Dancs Annamari 955 szavazatát a három adásban senki nem tudta túlteljesíteni – a második elődöntőn 341, a harmadikon pedig 441 volt a maximum – ő lett a hetedik befutó. Így a háromszéki énekesnőt közönsége visszajuttatta a versenybe.
„Fellépésen voltam – nyilatkozta az énekesnő – csak a harmadik elődöntő közvetítésének végére értem haza, és amikor meghallottam a hírt, nagyon örültem, hiszen sok munkát és energiát fektettünk ebbe a versenybe, nemcsak én, hanem a csapatom is. Ezért voltunk az első elődöntő után annyira csalódottak.”
Kiállt mellette a közönség
Mint kifejtette: nem tudja hogy a Román Televízió vezetőségét és a szervezőket mennyire befolyásolták a címükre érkező e-mailek és a sajtóban megjelent cikkek, de valószínűnek tartja, hogy a szervezők is rájöttek, hogy a nézők véleményét, szavazatait nem lehet mellőzni. „Úgy érzem, mindezt az erdélyi magyarság és média mellémállásának köszönhetem, bár tudomásom van, hogy sok román anyanyelvű néző is rám szavazott” – folytatta a háromszéki énekesnő, aki azt is hozzátette: mindenképpen vállalja, hogy még egyszer versenybe álljon. „Saját munkámon és felkészülésemen túl a közvélemény erejének könyvelem el azt, hogy a fesztivál romániai döntőjében mégis ott lehetek” – nyilatkozta Dancs Annamari, aki korábban is sikerként könyvelte el szereplését, hiszen a közönségtől kapott szavazatai jóval felülmúlták az összes versenyző támogatottsági szintjét.
Az elődöntők nyomán, valamint a szervezők utólagos döntése szerint Dancs Annamari mellett Tony Poptămaş&Alexandra Ungureanu, Răzvan Krivach, a Provincialii, Dragoş Chircu, Alin Văduva és Florentina Ciună száll versenybe augusztus 10-én, közülük kerül ki majd az a három versenyző, aki Romániát fogja képviselni a szeptember 3. és 8. között Brassóban megszervezett Aranyszarvas Fesztiválon. A nemzetközi dalfesztiválon huszonhét előadóművész méri össze tudását és tehetségét.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.