
A „fekete orvos”. Hisham Tageldin nagyon népszerű a helyiek körében
Fotó: Ziarulsanatatea.ro
Egy Szudánból származó orvos több száz román embert győzött meg a koronavírus elleni vakcina fontosságáról dél-romániai településeken. Tageldin Hisham népszerű és közkedvelt a helyiek körében.
2021. október 28., 14:322021. október 28., 14:32
Több száz embert győzött meg dél-romániai településeken a koronavírus elleni oltás fontosságáról egy Szudánból származó orvos. Tageldin Hisham közel húsz éve kezdett gyógyítani a Dolj megyei Frățila településen.
– adta hírül a Digi 24 portál.
Az északkelet-afrikai országból származó orvos a Dolj megyei településen hozott létre rendelőt, ahova a környező tíz faluból járnak betegek. A helyiek körében nagy népszerűségnek örvendő gyógyító visszatértekor 4000 páciensének körülbelül 30 százaléka kapta meg a vakcinát.
„Láttam, hogy a kollégáim küzdelmet vívnak a járvánnyal, nap mint nap nehéz döntéseket kell meghozniuk, és ez elhatározásra késztetett. Kötelességemnek éreztem, hogy visszatérjek a pácienseimhez, segítsek a kollégáimnak. Az emberek nem akartak hallani a vakcináról, fenntartásaik voltak az oltóanyaggal kapcsolatban, aggódtak, hogy mi történik az oltás után, egyesek szkeptikusabbak voltak, másokat könnyebben meg tudtam győzni, hogy a járványt csak az oltakozással tudjuk legyőzni” – mondta az afrikai orvos.
Fotó: Ziarulsanatatea.ro
Tageldin Hisham 1988-ben érkezett Romániába szudáni állami ösztöndíjnak köszönhetően, Craiován végezte el az orvosit 1995-ben, és 1999-ben kapta meg a román állampolgárságot. Tanulmányai befejezése után itt kezdett dolgozni, beleszeretett a román kultúrába, az országba, és itt is alapított családot – olvasható a Ziarulsanatatea.ro orvosi portálon.
Támogatásokból és saját pénzből hozott létre rendelőt és kisebb sürgősségi eseteket is vállaló központot Frățilán, ahol addig nem létezett korszerű orvosi ellátás.
„A mezőgazdasági termelőszövetkezet épületét alakítottuk át sürgősségi eseteket ellátó központtá, ide Bulzești község tíz falujából, valamint Vâlcea és Olt megyei településekről is jönnek a betegek.
Fotó: Ziarulsanatatea.ro
A központban 6 orvos, 12 asszisztens, két mentős és két takarító dolgozik. A munkaerő kiválasztásánál arra törekedtünk, hogy helyieket alkalmazzunk” – nyilatkozta Hisham Tageldin. Hozzátette,
Az első években az asszisztensével gyalog járták a falvakat, oltották a gyerekeket, vizsgálták az öreg betegeket, akiknek nem volt lehetőségük elmenni a rendelőbe – idézte fel az orvos. Megjegyezte, ma már messziről üdvözlik páciensei, ha az utcán találkoznak, mindenkivel elbeszélget, ismer a községben minden házat és lakóinak élettörténetét.
Hisham Tageldin arra is kitért, annak ellenére, hogy az országból sok orvos elvándorol, ő nem gondolkodik azon, hogy külföldön építsen karriert.
– nyilatkozta Tageldin Hisham. Hozzátette, bízik abban, hogy az ő munkáját folytató orvosok ugyanilyen lelkesen végzik majd az általa megkezdett gyógyítást.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
Az Európai Unió tagállamai megállapodásra jutottak a légi utasok jogait érintő több módosításról, többéves tárgyalássorozatot és vitát követően, amelyben a hatóságok, a légitársaságok és a fogyasztóvédelmi szervezetek is részt vettek.
szóljon hozzá!