
Fotó: Barabás Ákos
Ismertették az április 22–30. között szervezendő Szent György Napok fellépőinek kilétét, színpadra lép többek között Molnár Ferenc Caramel énekes, a Wings of Hope és a Selfish Murphy együttes.
2017. április 03., 22:342017. április 03., 22:34
Véglegesítették Erdély legnagyobb városünnepének nagyszínpadi programját, az április 22–30. között szervezendő Szent György Napokat hagyományosan kulturális héttel indítják, a szabadtéri eseményekre pedig hétvégén, április 28–30. között kerül sor. A sepsiszentgyörgyi rendezvényen négy helyszínen lesznek koncertek: a főszínpad visszakerül a főtér megyei tanács előtti részére, a Sugás áruház előtt helyezik el a közösségi színpadot, valamint lesz Múzeumkert és Ifjúsági udvar.
A hétvégi koncertsorozat első napján, 18.10-kor fellép a magyarországi tehetségkutatókból ismert énekes zenekara, a Kállay Saunders Band. Őt követi 20 órától a TV2 Megasztár 2. szériájának győztese, Molnár Ferenc Caramel, majd 21.30-tól a világzene forrásaiból építkező, azokat a legkorszerűbb tánczenékké ötvöző bécsi Ulf Lindemann biztosítja a jó hangulatot. A pénteki estét a közönség kérésére hat év után újra meghívott Șuie Paparude elektronikus zenei csapat zárja, koncertjük 23.30-kor kezdődik.
Szombaton 17 órától a 13 éves Luppinger Attila gitáros Wings of Hope nevű együttesének fellépése indítja a főszínpadi programot, ezt követően, 18.30-tól a ritmusos kelta zenét játszó, sepsiszentgyörgyi Selfish Murphy banda koncertezik. A Hobo Blues Band és Tátrai Band számokat játszó Póka–Tátrai Regeneráció 20 órakor kezd a főszínpadon, majd 22 órától a népszerű és titokzatos moldovai csapat, a Carla’s Dreams lép fel. Szombaton 23.30-kor a városnapok visszatérő vendégének, a Pannonia Allstars Ska Orchestrának előadása zárja az estét. Vasárnap 17 órától az erdélyi zenei palettán sajátos hangot képviselő Koszika & The HotShots kezd a főszínpadon, majd 19 órától a legendás skót hardrock-együttes, a Nazareth lép fel. A zárókoncertet 21 órától Bródy János adja, akinek a Ráadás című műsorában néhány régebbi dal újraértelmezése mellett vadonatúj szerzemények szerepelnek, és felcsendülnek a közönség kedvenc slágerei is.
Az idei városnapokon a tűzijátékot a Pyro Events Team – Fireworks Design mutatja be. A brassói csapat tavaly ősszel a legrangosabb, meghívásos pirotechnikai versenyen vett részt, a berlini Pyronalén, ahonnan nemcsak a közönség díját, de a szakmai zsűri fődíját is hazahozta. A Szent György Napok szervezői a színpadtechnikáról is elárultak részleteket: a nagyszínpad 13 méter széles, 10 méter mély, 8,5 méter magas lesz, háttérben 9×4,2 méteres, nagy felbontású LED-fallal. A nagyszínpadokon használt D&B J series hangrendszerrel dolgoznak, amelynek teljesítménye 80 000 W, és az egyre elterjedtebb LED-es intelligens fényeket használják. A koncertek ideje alatt óriáskivetítőn, többkamerás közvetítésen lehet nézni az eseményeket. A programról további információk a Szent György Napok közösségi oldalán olvashatók.
A nyár a legtöbb ember fejében a szabadság, a napsütés, a nyaralás és a gondtalan kikapcsolódás évszaka. Mégis sokan vannak, akik éppen ezekben a hónapokban érzik magukat feszültebbnek, kimerültebbnek vagy szorongóbbnak.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.