
Közönség körében. A House of Pioneers a hagyományos koncerteket sokkal emberközelibbnek tekinti
Fotó: Facebook/House of Pioneers
Minden fellépési lehetőséget szeretne megragadni a House of Pioneers zenekar, amely nemrég adott élő koncertet az online Vibe fesztiválon. A sepsiszentgyörgyi együttes frontembere és szólógitárosa a különleges élményről, alkotásról, dalszövegeik üzenetéről beszélt lapunknak.
2020. július 12., 11:262020. július 12., 11:26
2020. július 12., 12:592020. július 12., 12:59
Szokatlan élményként élte meg legutóbbi fellépését a House of Pioneers zenekar, amely múlt héten az online Vibe fesztiválon adott élő koncertet Kolozsváron. Balla Gellért, a sepsiszentgyörgyi együttes szólógitárosa a Krónika érdeklődésére elmondta, számukra ez mindenképp új helyzet volt, ugyanis megszokták, hogy a közönség végig ott van velük élőben, és nem telefonon vagy laptopon keresztül nézi végig a koncertet.
– részletezte a bandatag. Hozzátette, az elmúlt időszakban főként Kovászna megyében koncerteztek, de felléptek már Brassó, Hargita, Maros és Kolozs megyében is, ugyanakkor reméli, hogy idővel bővül a helyszínek sora, és külföldi településsel is kiegészül. „Derűlátók vagyunk a jövővel kapcsolatban, minél több sikeres fellépést és rögzített számot szeretnénk. Nem vagyunk válogatósak koncertek terén, minden lehetőséget szeretnénk megragadni” – hangsúlyozta a fiatal zenész. Mint kifejtette, a 2018-ban alakult zenekarnak minden koncert külön életérzés, viszont a sepsiszentgyörgyi koncertek mindig is különlegesek maradnak számunkra.
„Én például részt vettem a sepsiszentgyörgyi önkormányzat Zene a közösségben című projektjében, ahol több mint 50 helyi művésszel együtt készítettünk egy karantén videóklipet, ami az idén elmaradt Szentgyörgy-napokat próbálta felidézni. Ezen kívül basszusgitárosunk, Kinda Árpád Dániel karanténklipjével második helyezést ért el a nagyváradi PKE által szervezett művészversenyen, és harmadik lett a BBTE SOKaDALOM jazz-musical-pop, saját alkotás kategóriában” – magyarázta az énekes.
Bedő Botond (balról a második) szerint nem kell magyarázniuk a szövegeiket: mivel mindenki másképp értelmezi, kicsit magáénak is érezheti
Fotó: Facebook/House of Pioneers
Hozzátette, emellett a közösségi oldalakon is tartották a kapcsolatot követőikkel, élőben bejelentkeztek az Instagramon, amit egy kvíz előzött meg, és ezt utána elemezték. „A kvízt úgy szerkesztettük meg, hogy a benne levő, egyértelműnek tűnő kérdésekre, ne egyértelmű válasz legyen, így kicsit próbáltuk megnehezíteni a játékosok dolgát, és több kérdés is volt, amivel jobban megismertek bennünket. A jövőben még tervezünk ilyen kvízestéket szervezni élőműsor kíséretében” – részletezte Bedő Botond. Rámutatott, eddig négy daluk elérhető különböző platformokon (Spotify, Youtube, Deezer stb.), illetve május 2-án adtak ki egy demót EP (középlemez) formájában.
Talán fiúzenekarként nem is meglepő, hogy az egyik fő motívumunk a szerelem, és persze a lányok, viszont ez nem jelenti azt, hogy más felállásban nem lenne értelme a szövegnek, sőt” – mondta a zenekarvezető. Hozzátette, személyes tapasztalataik szerint nem kell föltétlenül magyarázniuk a szövegeiket, mivel mindenki másképp értelmezi, így kicsit magáénak érezheti.
A frontember rámutatott, a járványügyi helyzet igencsak hátráltatta az első nagylemez kiadását, illetve a zenekart is, de mindent megtesznek, hogy behozzák a lemaradást. „A nyári programunk még ha kevesebb koncerttel is, de aktív marad, hiszen már most hozzáláttunk dolgozni az albumon. Megjelenési dátumról még korai beszélni, mivel a jelenlegi helyzetet figyelembe véve, sajnos semmi sem biztos, azonban reméljük, hogy minden a terv szerint halad majd” – összegzett Bedő Botond.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!