
Szíves fogadtatás. A cserediákprogramban már több mint 250-en vettek részt
Fotó: FACEBOOK.COM/HIGH SCHOOL IN AMERICA
Hamarosan kezdődik a beiratkozás a High School In America elnevezésű, középiskolásoknak szóló cserediákprogramba. A 15–18 év közötti, jó tanulmányi eredménnyel rendelkező diákok október 8-tól jelentkezhetnek a 2019/2020-as iskolai tanévre, amelyet az Egyesült Államok valamelyik állami vagy magán középiskolájában tölthetik – tájékoztatta lapunkat Pásztor Lehel, a cserediákprogram romániai és magyarországi igazgatója, koordinátora.
2018. szeptember 29., 16:082018. szeptember 29., 16:08
Emlékeztetett, a program 1994 óta működik sikeresen Romániában, és keretében már több mint 250 diák járt Amerikában, Románia és Magyarország szinte valamennyi városából: főként Székelyudvarhelyről, Gyergyószentmiklósról, Csíkszeredából, de voltak Konstancából, Iașiból is. Az amerikai partnerszervezetük évente 500 cserediákot fogad a világ minden részéről, Romániából körülbelül 10–15 tanuló kap lehetőséget a külföldi tanulmányútra.
Mivel ez egy részleges ösztöndíjprogram, nagy részét az amerikai állam támogatja, de a szülőknek fedezniük kell az anyagi költség egy részét.
A felvételi kritériumok között szerepel a jó iskolai teljesítmény, a diák testileg-lelkileg egészséges kell, hogy legyen, valamint alapfokú, társalgási szintű angolnyelv-tudás szükséges ahhoz, hogy érvényesülni tudjon egy amerikai iskolában. Pásztor Lehel szerint ez a program olyan diákoknak szól, akik kicsit nyitottabbak, szeretnének valami újat kipróbálni.
Mint kifejtette, a szülők sokszor kicsit féltik a gyerekeket, szeretnék biztonságba tudni a diákot, ezért a befogadó családokat előre ellenőrzik: nem lehetnek büntetett előéletűek, meg kell teremtsék a minimális feltételeket annak érdekében, hogy a diák tudjon tanulni, jó jegyeket szerezzen. Nagyon fontos, hogy
az egyetlen feltétel az, hogy a diák minden tantárgyból átmenő jegyet szerezzen az amerikai középiskolában.
Szintén október 8-tól jelentkezhetnek a Work and Travel programba azok az egyetemisták, akik a nyári vakációban szeretnének utazni, világot látni, nyelvet tanulni, illetve nem utolsósorban pénzt és munkatapasztalatot szerezni. A programban való részvételt a romániai magyar, illetve magyarországi diákoknak a nagyváradi székhelyű Active Brothers cég Go To America csapata segíti.
Pásztor Lehel csapatvezetőként felhívta a figyelmet arra, hogy Romániából azok a diákok iratkozhatnak be a programba, akik államilag elismert, akkreditált egyetemen, nappali tagozaton végzik tanulmányaikat. A kritériumok közé tartozik a középfokú angolnyelv-tudás, továbbá
Bár a magyar állampolgársággal rendelkező diákoknak nem szükséges turistavízum Amerikába, a munkavállaláshoz egy J1-es ideiglenes munkavállalási vízumot kell igényelni. A csapat főként a turizmus területén kínál munkalehetőséget az egyetemistáknak, vidámparkokban, vendéglőkben, hotelekben, motelekben, pizzázókban, tengerparti sétányon – olyan helyeken, ahová számos turista látogat.
Az érdeklődők a cserediákprogrammal kapcsolatos bővebb információkat az office@highschoolinamerica.org címen, a diákmunkával pedig a contact@gtamerica.hu címen kaphatnak.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!