
Nagy Feró a beszélgetés végén gitáron játszva énekelte a közönséggel a 8 óra munka című slágert
Fotó: Bíró Hunor
Sztárvendégek is „angyalkodtak” pénteken a györgyfalvi kultúrotthonban: az Angyalvár Egyesület által szervezett jótékonysági est fénypontja az a beszélgetés volt, amelyen Nagy Ferót, illetve a legendás Beatrice együttes frontemberének fiait faggatták a vendéglátók.
2019. március 30., 14:582019. március 30., 14:58
2019. március 30., 20:192019. március 30., 20:19
A Tavaszi angyaljárásnak nevezett esemény harmadik kiadásán összegyűlt adományokból az árva, valamint nehéz sorsú gyerekeknek szervezett Angyaltábort szeretnék támogatni, melyet idén nyáron immár kilencedik alkalommal tartanak a Kolozs megyei településen.
Kondor Enikő, az Angyalvár Egyesület elnöke nyitóbeszédében felelevenítette az eddigi táborok emlékeit, a jótékonysági est kapcsán pedig úgy fogalmazott:
Fotó: Bíró Hunor
Az est sztárvendégei, Nagy Feró, illetve fiai, a Beatrice menedzsereként tevékenykedő Nagy Botond, no meg a zenekar dobosa, Nagy Hunor Attila készségesen, őszintén válaszoltak a kérdésekre. A közönségtalálkozó könnyed hangulatú fórumbeszélgetéssé alakult: a vendégek nyíltan beszéltek saját családjukról, tapasztalataikról, közös munkájukról, arról, hogy milyen sztárnak lenni, és hogy milyen Erdélyben fellépni.
Fotó: Bíró Hunor
A közönségtalálkozót követően Nagy Feró és a résztvevők együtt énekelték el a Beatrice ikonikus slágerét, a 8 óra munka című dalt, majd autogramosztogatás és közös fényképezkedés következett. Az eseményt a támogatók jóvoltából összeállított nyeremények kisorsolása, a tombolahúzás zárta.
Lapunk azon kérdésére, hogy az Angyalvár Egyesület milyen tervekkel vág neki a jövőnek, Kondor Enikő, az egyesület elnöke kifejtette, hogy először is a tábor nyújtotta élményeket szeretnék növelni és gyarapítani. Ugyanakkor szándékukban áll egy tehetségprogramot létrehozni szintén a hátrányos helyzetű gyerekek számára, mely keretein belül különböző ösztöndíjprogramokkal támogatnák a fiatalokat.
Kondor Enikő: az lenne a legfontosabb, hogy az árva gyerekek is szerezzenek szép emlékeket
Fotó: Bíró Hunor
Az egyesület elnöke szerint az lenne a legfontosabb, hogy az árva gyerekek is szerezzenek szép emlékeket, tapasztaljanak olyan dolgokat, melyekre majd felnőtt korukban alapozhatnak: merjék majd megtenni az első lépést, azaz le tudják vetkőzni a hátrányos helyzeteikből adódó akadályokat és nehézségeket, és ők is „egyenlő esélyekkel” vághassanak neki a nagybetűs életnek.
Az Angyalvár Egyesület célkitűzései
„Legfőbb távlati célunk egy gyermekotthon létrehozása, ahol a nehéz sorsú, illetve árva gyermekek igazi otthonra, családra lelhetnek, és szeretetteljes légkörben nőhetnek fel. Ehhez bizonyos feltételekre van szükség, így amíg ezek teljesülnek, addig más programokkal, eseményekkel igyekszünk szebbé tenni a rászoruló gyermekek lelkét, világát.
A gyermekotthonálmunkkal és programjainkkal két alapvető célunk van: egyrészt szeretnénk a szenvedő gyermekek fájdalmán enyhíteni, és adni a jóból, szeretetből annak, akinek nem jutott; másrészt szeretnénk a hátrányos helyzetből indulóknak olyan nevelést nyújtani, mellyel Istent, hazát és embertársat szolgálva, az erdélyi magyar értékeket képviselve tudnak saját lábra állni. Úgy tarja a mondásunk, hogy egy fecske nem csinál tavaszt. Azonban az eddigi tapasztalataink azt mutatják, hogy a világon nagyon sok jó ember van, és összefogással, hittel sok gyermek lelkébe lehet tavaszt varázsolni.”
Bíró Hunor
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!