
Csoma Attila a legutóbbi válogatón két filmzenét adott elő a Star Wars és a Mission Impossible mozikból, majd egy dinamikusabb, balkán stílusú dalt
Fotó: Facebook/Csoma Attila
Meglepte a Românii au talent nevű tehetségkutató zsűrijének tagjait, hogy Csoma Attila szólót játszott tubán. A rétyi fiatalember a televíziós műsorban eddig tapasztaltakról beszélt lapunknak.
2021. február 23., 16:052021. február 23., 16:05
2021. február 23., 16:072021. február 23., 16:07
Ismét elnyerte a zsűri tetszését, és nemrég továbbjutott a Românii au talent (A románok tehetségesek) elnevezésű tehetségkutató következő szakaszába Csoma Attila. A rétyi fiatalember lapunk érdeklődésére elmondta, mielőtt jelentkezett a hazai megmérettetésre, utánanézett, hogy korábban indult-e már valaki tubával a versenyen.
Persze világszerte sok tubaszólista van, és bizonyára az országban is, de tehetségkutatón még nem láttam. A zsűri is tudta, hogy ez kísérőhangszer, és meglepte őket, hogy a tubával szólót is lehet játszani” – részletezte a fiatal versenyző. Hozzátette, a legutóbbi bukaresti válogatón két filmzenét adott elő, a Star Wars és a Mission Impossible mozikból, majd egy dinamikusabb, balkán stílusú dalt. Mint kifejtette, utóbbi zenemű nagyon fontos volt, hiszen ezáltal hallhatta a zsűri, hogy egy tubából többet is ki lehet hozni.
Csoma Attila a repertoár összeállításával kapcsolatban megjegyezte, egyszerűen kiválaszt egy dalt, amely szerinte elnyerheti a zsűri tetszését, és addig gyakorolja, amíg az versenyképesen szól.
– fogalmazott a háromszéki tubás. Hozzátette, közönség sajnos nem lehetett az élő válogatón, de online követhették a műsort, és a visszajelzések alapján nekik is tetszett a produkció.
„Tudtam és éreztem, hogy nem adtam ki mindent magamból, és talán ez nem is baj. Nagyon várom már, hogy újra a színpadon legyek és megmutassam, mire vagyok még képes. A Már akkor eszembe jutott, amikor a zsűri kimondta a négy igent, hogy mivel készülök a következő fordulóra” – mutatott rá a versenyző, aki természetesen szeretne minél tovább jutni a Pro Tv csatornán sugárzott műsorban.
A 26 éves muzsikus arról is beszámolt lapunknak, hogy 11 éves kora óra játszik fúvós hangszeren. A rétyi fúvószenekar egykori karmestere, Kelemen Antal adott először hangszert a kezébe, ekkor kezdett el tanulni tubázni. 2007-től játszik a Kováts András Ifjúsági Koncert-fúvószenekarban, három éve pedig bekerült a Fanfara Transilvania nevű formációba. Mint mondta, ezzel nagy álma vált valóra, ugyanis utóbbi zenekarral balkán zenét játszanak, és ez a stílus mindig is közel állt hozzá. Emellett tagja a csíkszentsimoni ifjúsági koncert-fúvószenekarnak és a Szent Imre fúvószenekarnak.
Négy igennel továbbjutott a hazai tehetségkutatón a szentgyörgyi táncos lány
Lenyűgözte a Românii au talent zsűrijét a 12 éves Konnát Barbara, így a sepsiszentgyörgyi lány négy igennel továbbjutott a tehetségkutató következő fordulójába. „Bravó, Barbi! Szenzációs voltál. Nem számítottam ekkora durranásra. Dinamikus vagy és bátor. Láttam, hogy a kamerát is figyelted. Nagyon jó vagy, és ha így folytatod, csillogó jövőt látok neked a tánc területén” – mondta Smiley a produkciót követően. A zsűri négy tagja, Andra, Alexandra Dinu, Smiley és Florin Călinescu egyaránt elégedett volt a műsorszámmal. A fiatal lány már kiskora óra szeret táncolni, és mivel látták benne a tehetséget, szülei beíratták profi tánctanárhoz – olvasható a Székely Hírmondó internetes felületén. Mint írták, Konnát Barbara az utóbbi két évben nagyon jó eredményeket ért el, számos díjjal tért haza különböző táncversenyekről. Edzője, Molnár Eni elmondta, a lányt a Pro Tv kereste meg, és hívta meg az előválogatásokra, miután az interneten látták a róla készült felvételeket.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!