
Fotó: Szent György Napok/Codra Botond István
Kulturális, gasztronómiai, valamint szórakoztató rendezvények közül válogathattak a résztvevők a Sepsiszentgyörgyön 26. alkalommal megszervezett, vasárnap zárult Szent György Napokon.
2017. május 01., 22:522017. május 01., 22:52
2017. május 02., 01:152017. május 02., 01:15
Látványos tűzijátékkal ért véget vasárnap a 26. alkalommal megszervezett Szent György Napok. Az idei sepsiszentgyörgyi városünnep 40 helyszínen több mint 300 programmal várta az érdeklődőket. A kultúrhéten klasszikus, dzsessz, blues és világzenei koncertek, színházi és bábelőadások, író-olvasó találkozók, filmvetítések, valamint képzőművészeti kiállítások közül válogathattak a résztvevők.
A fesztiválhétvégén négy helyszín adott otthont a koncerteknek a főtéri főszínpadon kívül, a közösségi színpadon, a múzeumkertben és az ifjúsági udvarban léptek fel az együttesek. A belvárosban a kézművesek kínálták portékáikat, valamint az őstermelőknél lehetett kóstolgatni, volt mesterségbemutató, és könyvkereskedők is helyet kaptak a rendezvénysorozaton. Az Erzsébet parkban működött a Szent György-tanoda, ahol a gyerekek játékos próbákat kiállva készültek fel arra, hogy legyőzzék a jelképes sárkányt.
Fotó: Szent György Napok/Bereczky Sándor
A városnapokon ünnepelték meg azt is, hogy a Sepsi-SIC női kosárcsapat megszerezte második bajnoki címét. A játékosok és Zoran Mikes edző „Levonulni tudni kell” feliratú pólóban jelentek meg a rendezvényen, és több száz lelkes szurkoló üdvözölte őket.
A városnapok egyik érdekes pillanata volt, amikor a titokzatos moldvai együttes, a Carla’s Dreams basszusgitárosa a koncerten megszólalt magyarul:
A Szent György Napok vasárnap este Bródy János Ráadás című életműkoncertjével ért véget. A kezdőparádén megjelenő háromfejű sárkány a zárónapon újra feltűnt, füstöt és lángot okádva teherautón „vonult” a színpad elé, ahol Szent György lovag egy elhajított lándzsával legyőzte. Végül a közel félórás tűzijátékot a nemzetközi díjnyertes Pyro Events Team – Fireworks Design mutatta be.
Fotó: Szent György Napok/Bereczky Sándor
A 26. alkalommal megszervezett Szent György Napok keretében Dancs Árpád zenetanárnak adták át az idei Pro Urbe díjat, amelyet az önkormányzat 1997 óta olyan személyiségeknek ítél, akik „pénz és taps nélkül” dolgoztak a városért, a közösségért.
– mondta el Kondor Ágota, a Székely Mikó Kollégium igazgatója.
Testvér-megállapodási szerződést kötött Sepsiszentgyörgy a magyarországi Szentes városával. A szerződést a városnapok keretében írták alá, és ez alkalommal bemutattak egy kisfilmet a Csongrád megyei településről. Antal Árpád polgármester elmondta, hogy
„A szerződés aláírásával semmi mást nem tettünk, mint hogy hivatalosítottuk azt, ami már működik a két város között” – mondta Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere. Sepsiszentgyörgynek és a hozzá tartozó két falunak összesen 16 testvértelepülése van nyolc országban.
A nyár a legtöbb ember fejében a szabadság, a napsütés, a nyaralás és a gondtalan kikapcsolódás évszaka. Mégis sokan vannak, akik éppen ezekben a hónapokban érzik magukat feszültebbnek, kimerültebbnek vagy szorongóbbnak.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
szóljon hozzá!