
Fotó: Facebook/Awake
Elmarad a gernyeszegi Awake fesztivál, a torockói Double Rise fesztivált és a kolozsvári Jazz in the Park nemzetközi versenyét pedig későbbi időpontban szervezik meg a koronavírus-fertőzés terjedésének megelőzése érdekében.
2020. március 21., 10:252020. március 21., 10:25
„Mérhetetlen sajnálattal közöljük, hogy az Awake fesztivál 2020-as kiadását nem szervezzük meg. Ezt a fájdalmas döntést a jelenlegi hazai és nemzetközi állapot hosszadalmas vizsgálata után hoztuk meg” – nyilatkozta pénteken Laura Coroianu fesztiváligazgató. A szerkesztőségünkhöz eljuttatott közlemény szerint kihívást jelentett a szervezőcsapatot úgy koordinálni, hogy nem találkoznak egymással, mert elővigyázatosságból otthonról dolgoznak. Mint írták, a jegyeladások megcsappanásával is számolniuk kellett, valamint azzal, hogy koncerteket és egész turnékat mondtak le a zenekarok a koronavírus-fertőzés miatt.
Mindezt figyelembe véve úgy döntöttek, hogy az emberek biztonságát mindenek felé helyezik, és lemondják az idei fesztivált, amelynek már negyedik éve a gernyeszegi Teleki-kastély adott volna otthont, augusztus 14–16. között.
Ugyanebből a megfontolásból a torockói Double Rise szervezői a fesztivál időpontjának elhalasztása mellett döntöttek. „Drága Napfelkelők! Az elmúlt hetek eseményei csapatunkat is váratlanul érték. A jelenleg kialakult helyzet hosszas mérlegelése után komoly döntést hoztunk. Jelenlegi állás szerint fesztiválunkat az eredeti időpontban valószínűleg nem tudnánk megrendezni, ezért az ötödik, jubileumi Double Rise fesztivált a megszokottól eltérő dátumon, augusztus 12–15. között szervezzük meg” – olvasható a rendezvény Facebook-oldalán. Mint közölték,
„Szeretnénk veletek együtt ünnepelni az ötödik dupla napfelkelést, ezért most arra kérünk titeket, hogy vigyázzatok magatokra és egymásra, tartsátok be a központi rendelkezéseket! Mossatok kezet, ne koslassatok, és készüljetek a nyárra!” – hangsúlyozzák az óvintézkedések fontosságát a szervezők.
A kolozsvári Jazz in the Park szervezői szintén halasztás mellett döntöttek: nemzetközi versenyük időpontját május 1–3-ról áttették június 25–28.-ra, tehát a kincses városi fesztivál keretében szervezik majd.
Az európai szinten legjobb kis fesztivál címet nemrég elnyert rendezvény nyolcadik kiadásán országos premierkoncertekkel várják az érdeklődőket: színpadra lép Kamasi Washington, Anna Calvi és Cécile McLorin Salvant. A további fellépők között szerepel az izraeli Tatran együttes, a törökországi Bariș Demirel, a hazai zenészek: Arcuș Trio, Bogdan Vaida, Teodor Pop, The Mono Jacks. A szervezők tájékoztatása szerint az előadók listája bővül majd a Jazz in the Park nemzetközi verseny győztes csapataival, illetve további hazai és külföldi jazzművészekkel. A megmérettetés keretében 136 együttesből választották ki a legjobb 18-at, 12 országból: Bulgária, Svájc, Csehország, Spanyolország, Franciaország, Görögország, Magyarország, Olaszország, Hollandia, Szerbia, Ukrajna és Románia.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!