
A tusnádfürdői Szent Kristóf Panzió
Fotó: Facebook/Szent Kristóf Panzió
A tusnádfürdői Szent Kristóf Panziót választotta 2019 erdélyi magyar szálláshelyének Az Utazó című magyarországi magazin. Az elmúlt év legjobb turisztikai szolgáltatóit díjazó közönségszavazáson a tavalyi esztendő legnépszerűbb éttermeiről is döntöttek. Ebben a kategóriában a Restaurant Mikó Kolozsvár érdemelte ki a 2019 erdélyi magyar étterme elismerést.
2020. július 31., 16:562020. július 31., 16:56
2020. július 31., 16:582020. július 31., 16:58
A 22 éves Az Utazó magazin a másfél évtizedes hagyományt kibővítve idén, a nemzeti összetartozás éve szellemében, Erdély, Felvidék, Horvátország, Kárpátalja, Muravidék és a Vajdaság legjobb magyar éttermeit és szálláshelyeit is díjazta. Az elismeréssel – amellett, hogy az olvasók szavazatai alapján szerette volna elismerni a legjobbak teljesítményét – a magazin pozitív üzenetet igyekezett közvetíteni a koronavírus-járvány által nehéz helyzetbe helyzetbe került turisztikai szakma számára.
A budapesti díjátadón részt vett Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára és Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) elnöke is. „A turizmus szempontjából jó hír, hogy Magyarország ma a Covid-járványt nézve is biztonságos országnak számít. Ugyanakkor az elmúlt évek nemzetpolitikájának eredményeként azt is elmondhatjuk, hogy
Ezért ha a kilátásokról gondolkodunk – mert nem szabad elfeledni, hogy a legnehezebb körülmények között is teremtődnek új lehetőségek – a belföldi turizmus kiemelkedő jelentősége mellett a Kárpát-medencei együttműködésnek a turizmus területén is egyre nagyobb szerep juthat” – idézte a nemzetpolitikai államtitkárt a Külhoni magyarok portál.
Fotó: Miniszterelnökség/Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkári Kabinet
Flesch Tamás, az MSZÉSZ elnöke a díjátadón mondott beszédében azt mondta, bízik benne, hogy a turizmus járványt követő magához térése után a minőségi szolgáltatók fognak előnybe kerülni. „Meggyőződésem, hogy a minőségből a legnehezebb helyzetben sem szabad engedni” – fogalmazott a szakember.
2019 legjobb szolgáltatói a szavazás eredménye alapján
Az év családbarát szállodája: Kolping Hotel Spa & Family Resort
Az év wellness szállodája: Oxigén Hotel Family & Spa
Az év szállodai üzemeltetője: Continental Group
Az év üzleti szállodája: Intercontinental Budapest
Az év konferencia szállodája: Continental Hotel Budapest
Az év turisztikai városa: Nyíregyháza
Az év gyógyfürdője: Bükfürdő Thermal & Spa
Az év wellness fürdője: Hungarospa
Az év víziparkja: Aquaworld Élményfürdő
Az év utazási irodája: TUI Magyarország
Az év légitársasága: KLM
Az év városnéző szolgáltatója: City Sightseeing Budapest
Az év budapesti étterme: Rosenstein Vendéglő
Az év vidéki étterme: Kistücsök Étterem
Az év szállodai étterme: Láng Bistro & Grill
Az év magyaros étterme: Lajosmizsei Tanyacsárda
Az év online megoldása: Hotel&More Group
Az év erdélyi magyar szálláshelye: Szent Kristóf Panzió Tusnádfürdő
Az év erdélyi magyar étterme: Restaurant Mikó Kolozsvár
Az év kárpátaljai magyar szálláshelye: Kis Virág Panzió, Nagybégány
Az év kárpátaljai magyar étterme: Vadász Csárda, Gát
Az év felvidéki magyar szálláshelye: Amade Château, Nyékvárkony
Az év felvidéki magyar étterme: Arany Kárász, Nyékvárkony
Az év vajdasági magyar szálláshelye: Fantastico Panzió, Zenta
Az év vajdasági magyar étterme: Békavár, Magyarkanizsa
Az év muravidéki magyar szálláshelye: Cuk Borház, Lendvahegy
Az év muravidéki magyar étterme: Hancsik Falusi Turizmus, Dobronak
Az év horvátországi magyar szálláshelye: Citadella, Várdaróc
Az év horvátországi magyar étterme: Darócz Étterem, Várdaróc
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!