
Fotó: Bethlendi Tamás
A tizenötödik alkalommal megszervezett Erdélyi Humorfesztivál egész közönségét megnevettette szombaton a székelyudvarhelyi gyökerekkel rendelkező, Magyarországon élő Kiss Ádám humorista. Kolozsvári fellépése után pályafutásáról, szülői kihívásokról, terveiről beszélt a Krónikának.
2018. április 28., 18:122018. április 28., 18:12
– Idén áprilisban volt a tízéves évfordulója az első Showder Klubban való fellépésednek. Hogyan tekintesz vissza erre az időszakra?
– Nyilván abban a pillanatban, amikor elkezdtük, még nem tudtuk, hány részes lesz, mennyi ideig sugározza a televízió. Nagyon büszke vagyok a műsorra és a csapatra, mert a mai világban kevés adást követhetünk figyelemmel tíz éven keresztül, de ezt a nézők és mi is szeretjük. Úgy érzem, életem egyik legszebb tíz éve volt.
– Az elmúlt napokban Sepsiszentgyörgyön, Kézdivásárhelyen, Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában, Marosvásárhelyen és Aradon is felléptél Hajdú Balázzsal és András Előddel közösen. Más produkcióval, poénokkal készülsz az erdélyi közönségnek, mint a magyarországinak?
– Az erdélyieknek és a magyarországiaknak is ugyanazt mondom, semmilyen különbséget nem teszek köztük, mint ahogy Magyarországon sem különböztetem meg a miskolciakat a soproniaktól. Mindenhova szórakoztatni megyek. A felkészülés szokott eltérő lenni, mert másképp gyakorlok egy önálló vagy közös estre, illetve a kolozsvárihoz hasonló negyvenperces best ofra.
– Már több alkalommal felléptél romániai városokban, nagy ismertségre tettél szert a határon túl is. Hogyan fogadott az itteni közönség?
– Szuperül, nyilván bizonyos városokban kevesebben gyűltek össze, de mindenhol nagyon nagy szeretettel fogadtak. Sőt napközben is akárhova mentünk, kedvesen köszöntek, megkínáltak helyi finomságokkal, tehát mindenki nagyon szívélyes volt.
– A 2013-as erdélyi, illetve a 2014-es európai turnéról készült videósorozat felkerült a YouTube-csatornádra, amely ma már tízmilliós nézettséggel bír. A hétfőn lezárult erdélyi turnéról is készülnek kisfilmek?
– Nem, erről most nem készítettünk videót. A felvételek, amelyek felkerültek a YouTube-ra, nagyon komoly koncepció alapján készültek el, és milliókat fektettem bele.
– A Showder Klubban való fellépéseken kívül jelenleg mivel foglalkozol, illetve milyen szakmai terveid vannak?
– Most két előadásom van a Dumaszínházban, emellett vannak más projektjeim, vállalkozásaim, amelyekbe rengeteg energiát fektetek.
A maradék szabadidőmet pedig most már legszívesebben a kislányommal töltöm. A munkám miatt sokat utazom, ezért amikor csak otthon vagyok, vele foglalkozom – teljesen feltölt.
– A kolozsvári Auditorium Maximumban tartott produkciód központi témája is a kislányod volt. Mennyire változtatta meg az életed a gyerekvállalás?
– Teljesen, most mindent annak rendelek alá, hogy neki jó legyen. De ki nem? Ez a normális, mert imádom, és vigyázok rá.
A változás abban mutatkozott meg, hogy kicsit szétszórtabb lettem, mert az első egy évben nem tudtam aludni, de most már javult a helyzet. A feleségemet pedig hatalmas tisztelet illeti, mert ha például én éjszaka jövök haza egy fellépésről, akkor megoldja, hogy tudjak pihenni. Idővel összeegyeztettem ezt a szakmát az apasággal, az éjszakai gyermekaltatást a másnapi fellépésekkel. Ehhez kellett egy kis logisztika, de nem panaszkodom.
Bede Laura, Lőrincz Anna
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!