
Fotó: Facebook/Electric Castle
Bár jóval kevesebb résztvevővel, a megszokott fergeteges hangulatban zajlott a hétvégén Bonchidán az Electric Castle fesztivál idei különleges kiadása, az EC_Special. A péntek esti nyitóbulin Florin Cîțu kormányfő is részt vett.
2021. augusztus 08., 15:372021. augusztus 08., 15:37
2021. augusztus 08., 15:462021. augusztus 08., 15:46
Back to life (Vissza az életbe) mottóval kezdődött el a hétvégén Bonchidán az Electric Castle fesztivál idei különleges kiadása, az EC_Special, mely a Kolozs megyei község mellett jövő héten Kolozsvárt is belakja. Bár az idei kiadás résztvevők tekintetében messze alulmaradt a korábbi számoknak, a Bánffy-kastély területén ismét sikerült megteremteni a megszokott fergeteges hangulatot. A szervezők pénteki sajtótájékoztatójukon úgy fogalmaztak, hogy
Ugyanis nem feledkeztek meg arról, hogy járvány van – ami miatt a tavalyi kiadás elmaradt –, ezért az idei rendezvényt a járványügyi szabályozások maximális betartásával szervezték meg, a belépés csupán oltási igazolvánnyal, negatív teszttel vagy a betegségen való átesést igazoló orvosi papírral volt lehetséges.
Fotó: Facebook/Electric Castle
A második szempont a hozzáférhetőség volt, mondták, ugyanis nem hagyták figyelmen kívül azt, hogy
A hozzáférhetőséget szolgálja a kolozsvári terjeszkedés is, elérhetővé akarták tenni a rendezvényt azok számára is, akiknek nem áll módjukban kimenni egy egész hétvégére Bonchidára.
A Kolozs megyei település a hétvégén is ugyanúgy készült a fontos eseményre, mint máskor, a különbség csupán az volt, hogy tízezrek helyett idén csak ezrek lépték át a Bánffy-kastély kapuját.
Fotó: Facebook/Electric Castle
A hangulat azonban semmiben sem maradt alul a korábbi kiadásoknak, a szervezők idén is hozták a megszokott formájukat, a pihenést szolgáló faépítmények – pallók, napozó- és ülőalkalmatosságok, stb. – mellett a szokásos fényjátékok tették különlegessé a Bánffy-birtokot. Újdonságnak számított az a három légballon, ami a nagyszínpad helyén volt felállítva, s melyeket szintén kipróbálhattak a résztvevők.
A szervezők egyébként mintegy 30 ezer fesztiválozót vártak a hétvégén Bonchidára, ám sajtóértesülések szerint nem sikerült teljesíteni a kitűzött célt. Vigaszul szolgál azonban, hogy
a miniszterelnök Emil Boc kolozsvári polgármester és Mircea Abrudean korábbi Kolozs megyei prefektus, jelenlegi kormányfőtitkár-helyettes kíséretében érkezett, akikkel egy közös fotó erejéig meg is állt a kastély mögötti pihenőhelyen, a fényfüzérekkel bevont fák alatt.
Fotó: Facebook/Electric Castle
A Pro Tv-nek úgy nyilatkozott, örül, hogy meg lehetett szervezni az EC_Specialt, ahogy annak is, hogy valamennyi fesztivált meg lehet tartani idén Romániában, és a bonchidai rendezvény hangulatát dicsérte. Szupernek nevezte a EC-s hangulatot Instagram-oldalán Emil Boc kolozsvári polgármester is, aki az idei fesztiválszezon nagy támogatója volt. Az elöljáró úgy fogalmazott, hogy a kormányfő mellett „több baráttal” vett részt a bonchidai rendezvényen.
Fotó: Facebook/Electric Castle
A vasárnap esti zárónap után az EC_Special hétfőtől Kolozsváron folytatódik, ahol több helyszínen lesz buli: a Főtéren az élőzenés koncertek zajlanak majd, különböző zenei stílusok váltják egymást. De a Farkas utcát is belakják a fesztiválozók, a környéken több kisszínpad is lesz, többek között a Babeș–Bolyai Tudományegyetem főépületének az udvarán és a Református Kollégium udvarán.
Fotó: Facebook/Electric Castle
A jövő vasárnap, augusztus 15-én záruló EC_Special összesen 20 bonchidai és kolozsvári helyszínen zajlik 200 fellépővel, a főbb nevek között ott van az Alternosfera, Asad Avidan, Aurora, Golan, a Dubioza Colectiv, stb. A főtéri nagyszínpadon olyan hazai együtteseknek is tapsolhat majd a kolozsvári fesztiválközönség, mint a Șuie Paparude, Subcarpați, Vița de Vie vagy a Moldova Köztársaságbeli Zdob și Zdub.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!