2009. augusztus 14., 10:152009. augusztus 14., 10:15
Augusztus 14-én helyi idő szerint 18 órától a Kölcsey Központban a Virágok harca fantázianévvel ellátott virágkötészeti versennyel kezdődik a karneváli hét. Este nyolckor a kulturális centrum nagytermében Horgas Eszter fuvolaművész lép fel zenekarával. A művésznő nemcsak játszik, de mesél is a zeneművekről, az ezekhez kötődő személyes élményeiről. Fél tízkor a MODEM melletti (a Déry-múzeum mögött) Baltazár Dezső téren látványos tűzshow-tt nézhetnek meg az érdeklődők a Magma Tűzszínház előadásában.
Szombattól párhuzamosan folynak a programok a Baltazár Dezső téren, illetve a Nagytemplom előtti Kossuth téren és a Kölcsey Központban, valamint az egyéb helyszíneken. A múzeum mögötti téren délután négytől játszóházat tartanak, majd bűvészshow, kubai salsabemutató, illetve a Funky Donet’s koncertje következik. A nagyerdei, Oláh Gábor utcai sportcentrumban a Loki öregfiúi, a Magyar Olimpikonok Válogatottja és az Újságíró-válogatott játszik karneváli futballgálát 17 órától.
Este fél kilenckor a Kossuth téren Erkel Ferenc Bánk Bán és Hunyadi László című operáiból adnak elő részleteket a debreceni filharmonikusok, illetve a Csokonai Színház kórusa. Vasárnap 11-től a Baltazár téren a májusban egyesült magyar református egyházakat szimbolizáló virágszobor-csoport készítésében segédkezhet minden érdeklődő, majd egész délután különböző rendezvények lesznek ugyanott. Este fél kilenckor a Kossuth téren Örömtánc kezdődik, melyben fellép Rúzsa Magdi énekesnő és még sokan mások.
Hétfőn ismét kisebb rendezvényeket, koncertet nézhet-hallgathat meg a közönség a Baltazár téren, majd este nyolckor a Kossuth téren Fenyő Miklós lép fel. Kedden az előbbi helyszínen 17 órától a Fogi Színháza lép fel, majd hétkor a Nagytemplom előtt ABBA tribute-koncertre kerül sor. 20.30-kor Magyarország első fiúzenekara, az Első Emelet lép fel ugyanott. Szerda este nyolckor a Baltazár téren esti utcatáncra, majd KGST-diszkóra kerül sor, a főtéren pedig eközben a német Saragossa Band lép fel.
Augusztus 20-án, csütörtökön a Nagyerdei Stadionban vonulnak fel a karneváli kerékpározók. Reggel 8-kor indulnak a virágkocsik a karneváli menettel a Nagyállomástól a Nagyerdei Stadionhoz, ahol a délután kettőtől a hagyományoknak megfelelően közelről is meg lehet őket tekinteni. Ezután a stadionban a karneváli menet résztvevői, a tánccsoportok, előadók mutatkoznak be. Négy órától a Baltazár Dezső téren Mezőffy Tamás Európa-bajnok és többszörös magyar bajnok virágkötő mutatja be művészetét.
Este nyolckor újra felvonulnak a virágkocsik, amelyeket ezúttal esti fényben csodálhat meg a nagyérdemű a főtéren és a Piac utca csaknem teljes hosszán, majd tizenegykor megkezdődik az ünnepi tűzijáték. A karnevál azonban még ekkor sem ér véget, éjjel ugyanis az Abrakazabra együttes szolgáltatja a talpalávalót az utcabálhoz. A rendezvény 21-én is tart: Folytassuk a karnevált! címmel nosztalgiabulit tartanak a Kossuth téren este nyolctól. Fellép Kovács Kati, Komár László, Sólymos Tóni és Tóth Vera.
Az egyhetes karnevál ideje alatt a Kölcsey Központ kávézója a 19. és 20. század fordulójának idejébe repíti vissza: Békebeli kávéház az Ibolyához néven várja a betérőket, 20-ától 22-éig pedig a Főnix-csarnokban rendezik meg a 7. Autó-Motor Show-t és Országos Devil Tuning Találkozót. 21-én a virágkocsik egy része Nagyváradra érkezik, a hagyományos Nyitott ablak Európára rendezvényre.
Aki jegyet szeretne vásárolni a lelátókra, annak sietnie kell, több helyszínen ugyanis máris minden jegy elkelt. Jegyek még kaphatók a Kölcsey Központban ünnepnapok kivételével mindennap 11–19.30 között, a Főnix-csarnokban hétköznap 10–8 és szombaton 10–14 között, az Apolló moziban mindennap 12.45–20.45 között és az Interticket országos hálózatában, akár interneten is.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.