
Fotó: Serár Szabolcs
Tovább gazdagodott az augusztus 31. és szeptember 2. között rendezendő Sepsi Tabakó Fesztivál programkínálata – jelentették be a sepsiszentgyörgyi esemény szervezői, akik a jegyárakról és az önkéntesek jelentkezéséről is tájékoztatást nyújtottak.
2023. augusztus 07., 12:192023. augusztus 07., 12:19
A művelődés, a zene és a szórakozás egyedülálló egyvelegét nyújtja a Sepsi Tabakó Fesztivál második kiadása, melyre augusztus 31. és szeptember 2. kerül sor Sepsiszentgyörgy emblematikus ipari műemlék-épületének területén, az egykori dohánygyárban.
A fesztivál menetrendje a gyári munkához hasonlóan három műszakban zajlik. A nappali műszak során szakmai előadások és inspiráló panelbeszélgetések várják a résztvevőket, a második műszakban népszerű zenekarok váltják egymást a dohánygyár „gyártósorán”, míg a harmadik műszak az éjszakai hangulatról szól, amelynek keretében ismert DJ-k pezsdítik fel a bulit.
A témához leginkább azok a köztiszteletben álló személyiségek tudnak hozzászólni, akik ismerik és aktívan alakítják a helyi valóságot, mint például Miklós Zoltán, parlamenti képviselő, aki a Sepsiszentgyörgyi Ipari Park korábbi vezetője, Damokos Csaba designer, aki alkalmazott grafikától, a színházi és a filmes látványtervezésen át a belsőépítészetig számos területen megvillantotta tehetségét, Madalina Mușat, aki a helyi színházi élet jeles képviselője, Debreczeni László adótanácsadó, aki a Cont-Exp vezetőjeként a felelős könyvvitel népszerűsítője, vagy André Irénke, aki a gyimesi növényvilágot lopja bele ékszereibe. Jelen lesznek továbbá az MCC oktatói és kutatói, többek között Constantinovits Milán, az MCC szakmai főigazgató-helyettese, illetve Vargha Márk és Párducz Árpád, az MCC Migrációkutató Intézetének munkatársai is.
A korábban bejelentett második műszakbeli előadók (úgy mint Beton.Hofi, Blahalouisiana, Dzsúdló, Elefánt, Intim Torna Illegál – Dorogi, Ivan & The Parazol, Konyha, Kowalsky meg a Vega, Manuel, Parno Graszt, Platon Karataev, Punnany Massif, valamint Tankcsapda) mellé újabb nevek kerültek. A szervezők friss bejelentése szerint a listához csatlakozott Smiley, avagy polgári nevén Andrei Tiberiu Maria is, aki nemcsak a román ajkú közönséget vonzza, hiszen zenéje a magyarok körében is népszerű az olyan ismert dalai révén, mint például az Acasă, Cai verzi pe pereti vagy În lipsa mea. A későbbiekben további román nemzetiségű előadók bejelentésére is számítani lehet.
A Sepsi Tabakó Fesztivál sikeres lebonyolításához már a tavaly közel háromszáz önkéntes járult hozzá, akik ezáltal a helyi közösség aktív tagjainak érezhették magukat. A szervezők idén is számítanak az önkéntesek jelentkezésére: az érdeklődők augusztus 13-ig (éjfélig) jelentkezhetnek a www.tabako.ro weboldalon. Ugyanitt megvásárolhatók a jegyek kedvező áron, 149 lejért, illetve kemping jegyek 69 lejért. A későbbiekben az árak még emelkedni fognak, érdemes tehát mielőbb lecsapni a jegyekre, melyek a jegyértékesítő partner-helyszíneken is elérhetőek (Sepsiszentgyörgyön a Szimplában, Korondon a Gasztro Bankban, Székelyudvarhelyen a Spionban, Csíkszeredában az Ólommadárban, Baróton a Mementóban).
A fesztiválozók a Sepsi Tabakó Fesztivál Facebook- és Instagram-oldalán, illetve a TikTok-on és a honlapon értesülhetnek a legújabb bejelentésekről.

A tavalyi sikeres debüt után második alkalommal telik meg élettel, zenével és kultúrával Sepsiszentgyörgy emblematikus ipari épülete, az egykori dohánygyár: a Sepsi Tabakó Fesztivált augusztus 31-e és szeptember 2-a között rendezik meg.

Nem mindennapi helyszínen telt házas könnyűzenei koncertekkel, változatos kísérőrendezvényekkel zajlott a hétvégén Háromszék legfiatalabb fesztiválja, a Sepsi Tabakó.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
Az Európai Unió tagállamai megállapodásra jutottak a légi utasok jogait érintő több módosításról, többéves tárgyalássorozatot és vitát követően, amelyben a hatóságok, a légitársaságok és a fogyasztóvédelmi szervezetek is részt vettek.
A hidegebb tavasz miatt többhetes késéssel ugyan, de már virágzik székelyföldi élőhelyein Európa leglátványosabb vadon élő orchideája, a fokozottan védett boldogasszony papucsa (Cypripedium calceolus).
Júniusban az erdélyi piacok, udvarok illatvilágát sok helyen meghatározza a bodzavirág. Sokaknak a frissen készített bodzapezsgő jut eszébe azonnal, mások télire tesznek el vízzel hígítandó bodzaszörpöt.
Látványos videófelvételt tett közzé közösségi oldalán a Maros-ártér Természetvédelmi Park vezetősége a Maros zajló tiszavirágzásról.
A Krónika új nyereményjátékában a kedvenc nyaralásos fotód értékes ajándékokat érhet!
szóljon hozzá!